Vstupenky online

Vsetín udržel Bílé Tygry na uzdě v přesilovkách

Aleš Koňařík • 31.10.2004

V s e t í n – Po Zlínu si Vsetín vyšlápl na další mužstvo z vedoucí čtveřice a po bojovném výkonu zkrotil i liberecké Bílé Tygry. Tři góly v přesilových hrách byly klíčem k cenným bodům, ale rozhodující gól padl při plném počtu hráčů na ledě. Tomáš Demel po 28 vteřinách třetí třetiny vyslal na Hniličku nechytatelnou střelu příklepem a Vsetín už stačil své vedení nejen udržet, ale i navýšit. Po vtipné Gýnově přihrávce mířil do prázdné branky Tomáš Vak.

- 19.kolo ne 31.10.17:00
VHK ROBE Vsetín
Bílí Tygři Liberec
4:2(0:1, 2:1, 2:0)
Branky:21. Němec (Demel), 33. Radivojevič, 41. Demel, 53. Vak (Gýna, Selingr) - 12. P. Rozsíval (Vaic, R. Vrbata), 35. Vaic (P. Rozsíval). Rozhodčí: Florian - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:4, navíc Veselý - Krstev, Čermák (všichni 10 min.). Využití: 3:0. Diváci: 3020. Průběh zápasu: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Gřegořek, Kowalczyk, Němec, Gýna, Horák - Veselý, Brabenec, Radivojevič - Dubec, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, Pavliš, Korotvička.
Bílí Tygři Liberec: Hnilička - Holub, Jiruš, Krstev, M. Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Víšek - V. Novák, Plodek, S. Procházka - R. Vrbata, Vaic, P. Rozsíval - Kliment, Vampola, Jech.
Díky nečekané absenci čtyř hráčů se do hry vrátil již dříve vyřazený obránce Pavel Kowalczyk a také uzdravený útočník Branko Radivojevič. Ve značně improvizované sestavě vsadil Vsetín proti Tygrům důslednou a aktivní hru v obraně, odkud vyrážel do brejků, které často přinášely větší šance, než zpočátku trvalejší tlak Liberce.

Bezprostředně po jemné teči Nováka, kterou Čechmánek reflexivně vykopl pravým betonem, našel Jaškin krásným pasem rozjetého Selingra, který ale nemířil přesně. Vzápětí už Horák prostřelil Hniličkovy betony, ale na brankové čáře puk zastavil pozorný obránce Duben. Neujala se ani spolupráce střílejícího Vaka a dorážejícího Kováře, obě šance liberecký brankář dokázal pokrýt.

Červené světlo se tak poprvé rozsvítilo za zády brankáře Čechmánka, jehož po přesném pasu Vaice propálil rychlým švihem z ideální pozice Rozsíval. Ještě do první sirény mohl vyrovnat Radivojevič, kterému do šance nabil Veselý, jenže Hniličkova vyrážečka byla na místě.

Vsetínský stadion rozjásal poprvé až Ondřej Němec, který padáčkem od modré čáry načal vsetínské představení v přesilových hrách. Hra se i opticky vyrovnala a před oběmi brankami bylo hodně rušno. Druhá třetina rozhodně nebyla skoupá na zajímavé momenty, hrálo se v rychlém tempu od branky k brance. Obránce Hanzlík při útočném výletu projel mezi laxními zadáky a jeho střela lízla pravou tyčku Čechmánkovy branky. Radivojevič zase zkoušel na Hniličku vyzrát po objetí branky, ale ze vzniklého zmatku nevytěžil nic ani dorážející Jaškin. Střih do liberecké přesilovky: Vrbata se zahání až ke stropu a Čechmánek kontruje bleskurychlou lapačkou.

Když na trestnou lavici zamířil po přišpendlení Hrušky na mantinel Krstev, vybuchla vsetínská radost podruhé. K Radivojevičovi se šťastně odrazil puk, který pak uzdravený forvard zametl mezi Hniličkovy betony. Odpověď Liberce přišla záhy. Šikovné ruce útočníka Vaice se zmocnily puku za Čechmánkovou brankou a než se stačil vsetínský gólman přesunout, zasunul hbitý Vaic puk za brankovou čáru. Další pohromě po akci Víška s Novákem zabránila až valná hromada ve vsetínském brankovišti, kdy Vlach rukavicí schovával volně ležící puk pod Čechmánka.

Domácím opět vyšel nástup do třetiny a jak se ukázalo, bylo to pro celý zápas rozhodující. Při váhavém libereckém střídání se otevřel prostor pro Tomáše Demela, který si počínal rázně a jednoduše: při nájezdu na Hniličku vypálil z prostoru mezi kruhy a puk se zatřepetal v levém horním růžku Hniličkovy branky.

Vsetín přebral otěže zápasu a nehodlal je již soupeři přepustit. Šance však Tygři měli, pozoruhodné bylo především Čermákovo sólo, při kterém důrazný útočník přešel přes tři bránící hráče a nebezpečně ohrozil i Čechmánka. Tentýž hráč ale nepřímo ukončil libereckou snahu o zisk bodů ze vsetínského ledu. Po jeho faulu si Vsetín vynutil velký tlak korunovaný další trefou. Gýna zkušeně neuspěchal střelu, zhodnotil situaci a hodně vyjetý Hnilička pak jen zoufale přihlížel jeho křížnému pasu na zcela volného Vaka, který mířil do odkryté branky. Domácí si pak vedení poměrně s přehledem ohlídali.

Ohlasy k utkání

Jan Neliba (Vsetín): "Pro nás je to strašně důležité vítězství, protože jsme věděli, že Liberec hraje v pohodě. Rozhodující byl třetí gól, poté nám narostla křídla. Kvůli trestům po zápase se Zlínem dnes nastoupil každý, kdo měl ruce a nohy. Proto hrál i Kowalczyk, s nímž už ale do budoucna nepočítáme."

Karel Dvořák (Liberec): "Věděli jsme, že domácí budou po výhře ve Zlíně psychicky nahoře. Zápas jsme přesto nezačali špatně, dobře jsme bruslili a soupeř z nás měl zřejmě strach. Jenže jsme dali pouze jeden gól a to byl jeden z rozhodujících faktorů. Ve druhé části už nás domácí přehrávali hlavně díky přesilovkám, třikrát jsme z nich inkasovali a to byl druhý rozhodující moment."