Vsetín zdolal Slavii a přiblížil se k jistotě domácího startu v play-off

Jan Tajzler • 26.02.2020

Vsetínskému týmu se v domácím utkání proti pražské Slavii podařilo navázat na dvě předcházející vítězství. Valaši otevřeli skóre zásluhou Rehuše v přesilové hře. Slavia na první branku Vsetína ještě našla odpověď, když se prosadil Veber. Vedení však ještě před první sirénou vrátil domácím Vlach. Prostřední dějství branku nepřineslo, avšak třetí třetina byla plně v režii zelenožlutých. Za Vsetín vůbec poprvé skóroval obránce Kudělka a na něj navázal ještě Procházka. Valaši tak učinili důležitý krok k jistotě domácího startu v play-off. K definitivní pojistce elitní čtverky chybí Vsetínu zisk už jen jednoho bodu. Nejen jeho zisk bude cílem Vsacanů již v sobotním domácím utkání proti Havířovu.

CHANCE LIGA - 2. část, 24. kolo st 26.2.17:30
HC Slavia Praha
4:1(2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Rehuš (Teper), 20. R. Vlach (Hunkes), 45. Kudělka (J. Drtina), 49. Procházka (Jeřábek) – 19. Veber (Šmerha, Kuťák). Rozhodčí: Fiala, Ondráček – Hanzlík, Měkýš. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2610. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Bláha – J. Drtina (A), Kudělka, Smetana, Teper, Jeřábek, Hunkes, Dudáš – Jonák (C), Rehuš, Gorčík – Březina, R. Vlach, D. Tůma – Procházka, L. Volf, Karafiát – Hryciow, Šilhavý, Vítek.
HC Slavia Praha: Michajlov – T. Duda, J. Novák (C), Hejda, Veber, Ryzák, Barák, Valík – Vlček, Vrdlovec, Bílek – M. Ondráček, Kuťák, Šmerha – J. Doležal (A), Kubica, Furch – Jar. Brož, Šteiner, Všetečka.

Vsetín zahájil utkání na domácím ledě aktivně a brzy vytěžil přesilovou hru, kterou v čase 3:15 využil Branislav Rehuš, když jeho brance předcházelo zachycené vyhození Slavie, které měl na svědomí Teper a předložil puk zmíněnému střelci. Pražané se snažili na Valachy vyzrát v ojedinělých brejkových situacích. Trpělivé čekání na chyby domácích se mohlo vyplatit dvojici Šmerha – Kuťák, ale druhý jmenovaný v přečíslení na brankáře Bláhu nevyzrál. Vsetín měl více ze hry, ale další samostatný únik mohl zužitkovat slávistický Vrdlovec, Drtina mu však zakončení včas znemožnil. Za Vsetín mohl po skvělém pasu od Tepera navýšit náskok Březina, ale na Michajlova si v samostatném úniku nepřišel.

V průběhu první třetiny měl Vsetín k dispozici další početní výhodu, tu však tentokrát nedokázal zužitkovat a Slavia se v plném počtu hráčů dočkala vyrovnání. Po přihrávce Kuťáka se za modrou čáru dostal Šmerha a připravil střeleckou pozici Václavu Veberovi, jenž z pravé strany prostřelil vsetínského Bláhu. Vsetín si však sedm vteřin před první sirénou vzal jednobrankový náskok zpět, Hunkesovo nahození totiž za Michajlova dokázal šikovně tečovat Roman Vlach.

Branislav Rehuš otevřel brankový účet zápasu se Slavií. Foto: Martin Vojtěch Víta.

Druhá třetina nenabídla příliš hokejové krásy, což dokazuje její bezbrankový výsledek. Pražané se nejprve snažili na Valachy přitlačit a vynutili si početní výhodu, tu však nestihli dohrát celou. Valaši se však ve zkrácené přesilové hře také nijak nepředvedli a to platilo také o následující plnohodnotné přesilové hře. Slibná příležitost se na straně domácího celku urodila při hře pět na pět, Jonák zpoza branky připravil možnost pro Rehuše, ale tomu se tentokrát střelou z voleje nepodařilo Michajlova překonat.

Slavia mohla srovnat v další přesilové hře, kterou zahrávala v závěru druhého dějství, ale největší příležitost ke skórování měl Vítek, jenž ujížděl vstříc Michajlovovi, na poslední chvíli mohl pozici vylepšit Volfovi, ale volil individuální zakončení do bekhendu, které však brankář Slavie dokázal zlikvidovat. Po dvou třetinách tak nadále platil stav 2:1 pro Vsetín.

Třetí třetina již byla plně pod taktovkou domácího Vsetína. Valaši výrazněji zamířili ke tříbodovému zisku v přesilové hře, kterou povedenou střelou od modré čáry využil Tomáš Kudělka, a zaznamenal tak svou první branku ve vsetínském dresu. Valaši nadále pokračovali v aktivním výkonu, Slavia se prakticky nedostávala dál než do středního pásma, defenzíva Pražanů se spíš musela soustředit na útočné manévry Valachů. V čase 48:29 už Vsetín odskakoval do tříbrankového trháku. Střelu Jeřábka od modré čáry dokázal na hranici brankoviště tečovat Martin Procházka, hlavní rozhodčí sice nejprve rozpažil, protože si myslel, že vsetínský útočník dosáhl branky úmyslným ručním zásahem, po poradě s kolegy však branku domácích uznal.

Ve zbývajícím průběhu závěrečného dějství se mohli Pražané vrátit do utkání v přesilové hře, ale největší příležitost měl na holi Rehuš, jenž trefil horní tyč Michajlovovy svatyně. Mrzet jej to však nakonec nemuselo, vsetínský tým celkem v poklidu dokráčel k vítězství v utkání a k zajištění domácího startu v play-off mu chybí zisk jednoho bodu.

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Bylo to hodně bojovné utkání, na kterém bylo vidět, že už se blíží vrchol sezony, a které se divákům muselo líbit. Slavie má mladý a bojovný tým, který nám v každém souboji bral hodně sil, dokázali jsme ale konečně využít šance z předbrankového prostoru a dali z nich pár gólů. Těch mohlo být i víc, na druhou stranu i soupeř měl své šance a hodně nás podržel gólman Bláha.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Je vidět, že už se blíží play-off a zápasy podle toho začínají mít parametry co se týče nasazení, soubojů a rychlosti. Klukům se dnes nedá nic vytknout, makali, šli do toho, ale pořád nám chybí důraz před bránou a efektivita, což byly věci, díky kterým dnes bral soupeř tři body. My na tom budeme muset ještě zapracovat, ale jak jsem říkal, od dnešní bojovnosti a nasazení se můžeme odrazit a být lepší, protože to jsou věci, které nám v minulých zápasech chyběly.

Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno