Vsetín zlomily dvě branky v rozmezí tří minut

Martin Gahler, Václav Trávníček • 21.11.2004

P a r d u b i c e – Vsetínští hokejisté se z východu Čech vracejí bez bodu. Utkání, ve kterém poprvé od zranění nastoupil vsetínský brankář Biegl, rozhodly tři minuty na konci druhé třetiny. V těch se trefili pardubičtí Bulis s Petrem Sýkorou a zvýšili tak vedení domácích až na 3:0. V závěru zápasu sice snížil Demel na rozdíl dvou branek, ale Hejdukova trefa v pětapadesáté minutě zajistila domácím výhru 4:1.

- 24.kolo ne 21.11.17:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
4:1(1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Bulis (Mikeska, Hejduk), 36. P. Sýkora (Pácal, Divíšek), 39. Bulis (A. Hemský, A. Novotný), 55. Hejduk (A. Novotný) - 42. Demel (Radivojevič, Vak). Rozhodčí: Bolina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:11, Jaškin (Vsetín) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 8323.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Havíř, Linhart, Mudroch - A. Hemský, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, Divíšek, Rolínek - Průcha, Tvrdík, Pištek. Trenéři: Martinec a Šejba.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Klesla, Frolo, Němec, Gýna, Jaškin, Mikel - Veselý, Brabenec, Somík - Pavliš, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - R. Hruška, Korotvička - od 21. navíc Kovář. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.

Veliké překvapení hned začátek připravili hosté, když se do branky místo očekávaného Romana Čechmánka postavil Radovan Biegl, který měsíc nehrál pro zranění. Domácímu publiku však dokazoval, že je mužem na svém místě, když hned ve třetí minutě, při vlastním oslabení dvakrát zmařil šance domácích a následně nedovolil skórovat ani v dalších dvou přesilových hrách po prohřecích Radivojeviče a Němce. Hosté odolávali útokům pardubických útočníků až do 17. minuty, když nestačila hostující obrana na Mikeskův útok. Po souhře celé řady otevřel skóre Bulis - 1:0

Do druhé třetiny vstoupili domácí velmi aktivně, ale střelecky se jim nedařilo prosadit. Nezměnila na to ani bez mála dvouminutá přesilová hra pět na tři, ve které hosté domácí prakticky k ničemu nepustili i když se museli obejít bez zkušeného Jaškina, který dostal desetiminutový trest. Nedůraznost a několik zaváhání obraných řad domácích s přehledem řešil Lašák, a tak se znovu radovali z branky domácí. Ve 36. mintě Pácal střílel na Biegla, ale ještě před ním tečoval šikovně Petr Sýkora - 2:0. Domácí borce gól zjevně nabudil, netrvalo dlouho a ve 39. minutě Bulis dnes po druhé rozjásal domácí fanoušky - 3:0.

Na začátku třetí třetiny se prosadili střelecky i hosté, když v přesilové hře snižoval na 3:1 Demel. Hosty branka vrátila do hry, ale jejich zbytečná vyloučení je stála mnoho sil a času již moc nezbývalo. Mezitím domácí stáhlu hru na tři pětky, ovšem přes hostujícího golmana se neprosadili, ani když v 54. munutě měli jasnou šanci Blažek a Hemský. O minutu později však domácí stadión vybuchl po čtvrté, to se při přesilové hře přesně trefil Hejduk - 4:1. Hosté měli šanci ještě zkorigovat skóre kdy měli v 55. minutě výhodu dvou hráču v poli, nedokázali jí však využít , a tak všechny tři body zůstali doma.

Vladimír Martinec (Pardubice): "Možná, že to z naší strany nebyl až tak pohledný hokej, ale byl vidět zodpovědný přístup všech hráčů. Mohli jsme dát ještě víc branek, byly tam samostatné nájezdy, ale hokej se mohl líbit. Jsme ale schopni hrát ještě lépe."

Antonín Stavjaňa (Vsetín): "Věděli jsme, že domácí nejsou ve stoprocentní pohodě, chtěli jsme toho využít. Chtěli jsme být nepříjemní, ale první dva góly padají na vrub individuálních chyb. Potom už to byla z naší strany jen snaha nějakým způsobem zkorigovat nebo zdramatizovat utkání, což se nám při velice slabé koncovce nepovedlo."