Žádné světlo na konci tunelu

Aleš Koňařík • 08.10.2004

V s e t í n – V nekonečný příběh se mění zoufalá vsetínská série porážek, po jednom z nejhorších domácích výkonů prohrál Vsetín s Pardubicemi ještě milosrdně 1:6. Ani nové posily neoživily vsetínskou hru, Pardubice byly po celý zápas jednoznačně lepším mužstvem. Přídělu gólů do vsetínské branky nezabránila ani rotace brankářů Masného a Plška. Jedinou radost z gólu zažily tribuny díky Tomáši Vakovi.

- 11.kolo pá 8.10.17:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
1:6(0:1, 1:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Vak (Demel) - 2. Hejduk (Mikeska), 24. A. Hemský (Dopita, Mudroch), 27. Bulis (Mikeska, Hejduk), 35. Hejduk (Bulis, Dopita), 39. A. Novotný (Blažek, Mudroch), 53. Blažek (Dopita, A. Hemský). Rozhodčí: Nečas - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:2. Diváci: 3790.
VHK ROBE Vsetín: Masný (36. Plšek) - Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Němec (21. - 40. Vašut)- Veselý, Vlach, Somík - Brabenec, Pavliš, Selingr - Zadina, Vak, Demel - Kovář, od 41. navíc Květoň, Korotvička.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Lašák - Snopek, Mudroch, A. Novotný, Pácal, Linhart, Havíř - A. Hemský, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Tvrdík, Rolínek, Korhoň - Kolář, Koukal, Průcha.
Vsetín očividně hodlal proti Pardubicím vyrukovat se zabezpečenou obranou, která ale poprvé povolila po 85 vteřinách, kdy si Selingra obhodil Hejduk a zavěsil puk nad padajícího Masného. Pardubicím se natolik zalíbilo ve vsetínském obranném pásmu, že hostující brankář Lašák až do 8.minuty jen znuděně pojížděl po svém brankovišti. Domácím začaly postupem času vycházet rychlé brejky, Brabenec a Demel ale mířili po individuálních průnicích velmi nepřesně. To Radek Masný ve vsetínské brance se musel zdatně ohánět při příležitostech Dopity či Blažka, který na něj najížděl dokonce ve vlastním oslabení.

Z permanentního tlaku Pardubic se sem tam vyloupla šance pro Vsetín. V 15.minutě zazmatkoval při rozehrávce Havíř, Pavliš stál po Brabencově příhře zcela sám před Lašákem. Slovenský gólman však jeho pokus vytěsnil vyrážečkou nad a eliminoval tak největší vsetínskou šanci první třetiny.

Pardubice ale držely nad vývojem zápasu pevnou ruku a svou jasnou převahu dokázaly zúročit i střelecky. V přesilové hře sklepl mezi Masného betony puk Hemský, kombinaci Mikeskova útoku zakončil nekompromisně Bulis. Snížení z hole Tomáše Vaka bylo spíše labutí písní zlomeného vsetínského týmu, který za svým soupeřem zaostával ve všech směrech. Své mistrovství prokázal svým druhým gólem Milan Hejduk, který si lahůdkově položil Masného a vyhnal jej z branky.

Jeho náhradník Plšek sledoval na začátku třetí třetiny, jak Vsetín neuspěl ani ve dvojnásobné přesilovce. Trenéři Vsetína se snažili hru oživit nasazením mladíků, do hry se dostal i šestnáctiletý Květoň, ale výsledkem byla jen další trefa Pardubic, v čase 53:00 překonal Plška Blažek. Jeho branka symbolizovala vsetínskou situaci - Blažek se objevil před vsetínským gólmanem naprosto sám a žádný z hráčů v modrém si jej dlouhou dobu nevšímal.

Poslední minuty se už dohrávaly za všeobecného zmaru a domácí neproměnili ani dvě jasné šance Demelem a Vlachem. Nejzajímavějším momentem třetí třetiny tak byla situace, po které si domácí bek Frolo nasadil spadlou helmu plexisklem dozadu...

Vladimír Martinec (Pardubice): Předvedli jsme velice dobrý výkon, měli jsme obavy z počátečního náporu domácích, ale dali jsme rychlou branku a kromě několika minut ve druhé třetině jsme byli lepší. Naše dřívější prohry byly spíš psychického rázu, dneska kluci předvedli, že ten hokej hrát nezapomněli a věřím, že v těch dobrých výkonech budou pokračovat.

Jan Neliba (Vsetín): První gól soupeře nás eliminoval, chtěli jsme nastoupit líp. Pardubice byly v pohodě, dali gól z první akce, chtěli jsme dále hrát útočněji, měli jsme dvě jasné šance, ale na kdyby se nehraje... Musím soupeři pogratulovat, Pardubice byly prostě lepším týmem.