Vstupenky online

„Koudelka“ versus „Hrouda“ aneb vsetínští mágové v křížovém výslechu

Petr Vychopeň • 31.03.2007

V s e t í n - Kdo by snad z nadpisu nepoznal, řeč je o brankářské dvojici Hynek Kůdela, Petr Hromada. Oba dva jsou jasným důkazem výborné práce s mládeží, kterou se může pyšnit vsetínský klub. Jeden jak druhý, odchytali spousty utkání dorostenců, ale poté se jejich cesty rozešly. Zatímco Hynek se prosadil v kádru juniorského týmu, o rok mladší Petr dochytal sezonu v dorostencích. „Jsem rád, že jsem v juniorech dostal takovou šanci,“ popisuje Hynek, jehož výborná práce v brankovišti dohnala juniory až k vytouženému zlatu. Ani Petr však nezůstal v pozadí: „Jsem vděčný za pozvánku do reprezentace,“ neskrýval svou radost z přítomnosti na listině reprezentantů „šestnáctek“. Na účet těchto rivalů a zároveň kamarádů se vyjádřil i jejich spoluhráč Tomáš Vávra: „V soukromí jsou oba skvělí a nepokazí žádnou legraci.“

Petr Hromada: Místo v bráně je jen jedno!

Petře, mohl by jsi nám přiblížit své hokejové začátky?
S hokejem jsem začínal na Vsetíně v přípravce, ještě jako předškolák. Když jsem to dopracoval do třetí třídy, tak měl pan Šefr zájem o nějakého brankaře a já jsem se bez váhání přihlásil.

V dorostech jsi se letošní sezonu střídal s Hynkem Kůdelou. Můžeš nám prozradit, jak spolu vycházíte? Jde o kamarádství nebo spíš Hynka vnímáš jako svého rivala?
Místo v bráně je jen jedno.

Takže jde spíše o rivala?
To jste řekl vy (smích).

Neúprosně se blíží letní příprava. Už se těšíš?
Každá sezona začíná už na jaře letní přípravou, která bývá mnohdy drsnější, než ta na ledě. Pro některé hráče je to méně oblíbená část tréninku, ale já se docela těším. Ještě ale nevím, kdo nás bude příští sezonu trénovat. Každý trenér má svůj model přípravy, tak se nechám překvapit.

Do týmu přijdou určitě noví hráči.
Hráče z devátých tříd znám. Někteří s námi už pár zápasů odehráli a myslím si, že se osvědčili, ale až nová sezona ukáže, co v nich vlastně je. Snad nám dá tahle obměna týmu nový impuls.

Ty sám máš nějaké cíle nebo plány do nové sezóny?
Já bych chtěl v dorostech odchytat co nejvíc utkání a pokud bych dostal příležitost zkusit nějaký zápas v juniorce, byl bych hodně spokojený. Chtěl bych se také i nadále udržet v reprezentaci v příští sezóně, ale to je ještě daleko.

Sám jsi nakousl téma ohledně reprezentace. Můžeš nám přiblížit své působení v národním dresu?
Bude to pro mě další zkušenost. Máme tři střetnutí proti Slovensku. Sraz je v Kravařích a zápasy se hrají od 4.4 - 6.4. v Karviné, Orlové a Kopřivnici. Celý tým je poskládán z nových hráčů. Utkání proti Slovensku bývají vyrovnané a já se hodně těším i na jejich atmosféru.

Jak jsi se dozvěděl, že jsi mezi vybranými pro působení v nejcennějším dresu a jaká byla tvá první reakce?
Rozhodně mě to příjemně překvapilo a jsem moc rád, že můžu reprezentovat Českou republiku. Že jsem pozvaný mi oznámil trenér. Ze Vsetína se mnou jedou ještě moji spoluhráči Lukáš Vrba a Josef Ptáčník. Oba dva letos podávali výborné výkony a čím víc Moraváků tam bude, tím líp (smích).

Poslední otázka směřuje k incidentu s fanoušky po finále juniorů. Jaký je tvůj názor na tyto „sběratele“?
Fanoušci na Vsetíně jsou výborní, ale bohužel se mezi nimi najdou i tací, kteří situaci po vítězném finále zneužili a domů si odnesli trofeje čerstvých mistrů. Příští rok si dají hráči určitě větší pozor.

Hynek Kůdela: Juniorský hokej je mnohem rychlejší a po taktické stránce vyspělejší!

Hynku, stejně jako Petra se ptám, jak a kde jsi s hokejem začal?
S hokejem jsem začínal v osmi letech v Uherském Brodě, odkud také pocházím. Od šesté třídy jsem potom chytal ve Zlíně, kde jsem zůstal až do půlky deváté třídy a odtud jsem se přesunul na Vsetín, kde jsem vlastně dodnes.

Na svém kontě máš osmnáct utkání za dorostence a devatenáct za juniory. Vidíš rozdíly v těchto odlišných kategoriích?
Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že budu mít tolik startů v juniorce, tak bych asi odpověděl, že je blázen, ale samozřejmě jsem rád za tu šanci, kterou jsem dostal. Co se týká rozdílu, juniorský hokej je mnohem rychlejší a po taktické stránce vyspělejší. Hráči jsou na vyšší úrovni a mnozí z nich už naskočili i za muže, takže skok v těchto kategoriích je docela velký.

V dorostu jsi se střídal s „Hroudou“. Vnímáš ho spíše jako svého kamaráda nebo rivala?
Obojí. V kabině jsme kamarádi, ale co se týká boje o post v bráně, jsme rivalové. Já tvrdím, že mezi námi panuje taková zdravá rivalita a tak to má být.

Oslavy zlata jsou ještě v plném proudu nebo už spíše odpočíváš?
Já už si jenom užívám. Teď pro mě začíná jiný boj a to se školou.

A můžeš nám trochu přiblížit průběh oslav?
Tak v neděli jsme šli nejprve pozdravit diváky, především skupinu GPH. Něco proběhlo už na zimáku a pak jsme pokračovali do města. Minulý pátek jsme měli takový sraz u Erika Hrni na chatě (smích).

Čtenáře by určitě zajímalo i to, proč jsi byl do play off nasazen jako jednička před Jure Verličem?
Tak do toho já nevidím. Na to se musíte zeptat pana Turka. O žádném zvláštním důvodu nevím.

Co ty a reprezentace?
Jsem pozvaný jako první náhradník pro „sedmnáctky“. Dá se říct, že čekám na to, jestli se někdo zraní. Pokud ne, sezona pro mě skončila.

Nebude to tak dlouho trvat a začne letní příprava. Jak ji vnímáš ty?
Počítám s tím, že v květnu začneme normálně na suchu. Moje tréninky se od ostatních kluků moc neliší, jenom přidám nějaké cviky na obratnost a postřeh. Taky hraju in-line hokej, takže mám o zábavu postaráno (smích).

Vkládáš si do nové sezony nějaké cíle nebo předsevzetí?
Určitě bych chtěl stabilně chytat za juniorku a bylo by pro mě velké plus, kdybych si mohl zkusit nějaký trénink i s áčkem.

Určitě jsi nechyběl ani na vsetínské radnici, jak to probíhalo tam?
Nejdříve nás uvítala a poděkovala nám paní starostka a potom jsme dostali čestné uznání a nakonec ještě dort.

Závěrečná otázka se týká vsetínských fanoušků. Když pomineme klady, nabízí se téma rozkradení vaší výstroje. Co si o tom myslíš?
Já mám jako jeden z mála všechno (smích). Myslím, že nic nechybí už jen Kubovi Pořickému a Tomovi Mikulaštíkovi. Od těchto „fanoušků“ to ale nebylo pěkné. Ta výstroj není naše a musíme ji odevzdat. Je to velká kaňka na jejich jinak výborné pověsti. Všechny nás to naštvalo.

banner pod článkem