Vstupenky online

Návrat domů po 17 letech! Ondřej Němec oblékne zelenožlutý dres a pomůže vsetínské mládeži

Redakce • 09.05.2022

Získal zlato na mistrovství světa, třikrát vyhrál extraligu, šest let působil v KHL. Teď přišel čas jít domů. Obránce Ondřej Němec se po sedmnácti letech vrací na Vsetín. Do klubu, který jej pro velký hokej vychoval. Motivace? Pomoci Valachům k co nejlepší sezoně a zároveň se zapracovat u trénování mládeže. Právě této činnosti se osmatřicetiletý bek plánuje v budoucnu věnovat na sto procent. „Chtěl bych klubu vrátit to, co mi dal,“ říká Němec, jenž poslední sezonu strávil v extraligovém Zlíně.

Ondřeji, s jakými pocity se vracíte na Lapač?
Můj hokejový kruh se uzavřel, vracím se po sedmnácti letech. Po uplynulé sezoně jsem nějakou dobu nevěděl, zda budu v kariéře pokračovat. Když jsem nad tím přemýšlel, jediná varianta pro mě byla vrátit se domů. Zahrát si před lidmi, které znám. A ještě jednou zažít bouřlivou atmosféru Lapače. Věřím, že nás čeká úspěšná sezona. Minimálně tak úspěšná, jako ta minulá.

Rozhodoval jste se dlouho, zda pokračovat v kariéře?
Po posledním zápase za Zlín jsem potřeboval úplně vypnout a nic nedělat. Poprvé v kariéře jsem se ráno probouzel s tím, že nemusím jít na trénink nebo na zápas. Období, kdy jsem z toho úplně vypadnul, mi dalo chuť hrát dál. Ještě jednu sezonu. Nikdy neříkej nikdy, ale mé aktuální rozhodnutí je, že tohle je má poslední sezona. A tu chci odehrát doma.

Už máte za sebou rozhovor s trenéry?
Poté, co do vedení klubu nastoupil Petr Neumann, jsme spolu mluvili. Pro mě byla priorita si v prvé řadě promluvit s trenéry. Romana Stantiena i Honzu Srdínka znám dlouho, s Romanem jsem dokonce hrával. Chtěl jsem si promluvit o mé roli a pozici. A zda mají vůbec zájem o to, abych zde působil. Myslím, že jsme si to vyříkali narovinu. Měli jsme výborný rozhovor, který mě utvrdil v přesvědčení, že chci ještě rok hrát.

Jaká máte očekávání?
Když jsem před lety odcházel, vsetínský hokej zažíval těžké období. Vracím se s tím, že je to po dlouhé době, zestárl jsem, ale zároveň věřím v lepší zítřky. Vsetín v posledních letech udělal každou sezonu postupný krůček směrem nahoru. Věřím, že vzestupná tendence bude pokračovat.

A z osobního hlediska?
Na Vsetíně jsem doma. Víc než dvacet let tady bydlím. Chci, aby lidé odcházeli z Lapače spokojení, aby měli radost ze hry i z výsledků. Osobně svoji roli vnímám také tak, že chci být mentorem pro mladší hráče. Je tady spousta hodně talentovaných kluků jako Tom Ondračka nebo Šimon Jenáček. Chtěl bych jim pomoci a posunout je dál.

Tato role pro vás není nic nového, že?
Takto jsem to měl i poslední dva roky v Brně. Standovi Svozilovi bylo šestnáct a moc mě bavilo mu pomáhat. To samé ve Zlíně, kde jsem měl devatenáctiletého Jirku Suhradu. Rád budu s kluky řešit určité herní situace, aby v nich reagovali tak, jak se asi má, a jak jsem se to já naučil.

Zároveň chcete pomoci u mládeže…
Přesně tak. Přes léto bych měl fungovat u některých kategorií. A potom na ledě podle toho, jak mi to dovolí čas skrze tréninky A-týmu. Chtěl bych klubu vrátit to, co mi dal. Za Vsetín hrají i mé dvě děti a spoustu dalších znám v podstatě od kolébky. I tímto směrem bych se rád vydal, abych klubu pomohl.

Je trénování mládeže činnost, u které se vidíte do budoucna?
Chci hrát a zároveň se začleňovat mezi trenéry, děti a rodiče, aby mě brali. Momentálně je moje vidina taková, že bych se na trénování mládeže chtěl od příští sezony vrhnout na sto procent.

Statistiky Ondřeje Němce si můžete prohlédnout zde (klikněte).

banner pod článkem