Budějovice jsem nikdy neporazil, štve Toma Ondračku

Helena Hegeďová • 19.01.2020

V letošní sezoně už Tom Ondračka pravidelně naskakuje za A-tým, do toho stíhá zápasy juniorky. "Někdy to náročné je, někdy ne," přiznává devatenáctiletý obránce, jenž se vyjádřil také k utkání s Motorem. "Umí využívat své šance, a že jich nemají zrovna málo," popisuje nejmladší člen týmu.

Tome, jak se vám proti Motoru hrálo?
Bylo to v pohodě. V pátek večer jsme měli domácí zápas juniorkou, takže jsem se rozjezdil a teď jsem se cítil dobře.

Nedělá vám problém, že odehrajete v týdnu více zápas, třeba i takhle za sebou?
To se nedá úplně přesně říct, je to jak kdy. Někdy to náročné je, někdy ne. Záleží na tom, jakého máme v juniorce zrovna soupeře, protože je mezi nimi velký rozdíl.

Jak utkání hodnotíte?
Při hře pět na pět jsme byli docela vyrovnaným soupeřem. Bohužel tam zase byly dva góly v oslabení a jeden z přečíslení dva na jednoho. Je to škoda.

Nejvíce se vám povedla první třetina. Zmrazily vás inkasované branky?
Ona už je to spíš takové deka z těch Budějovic. Nevím, jak to popsat. Výsledky s nimi nemáme dobré, já osobně jsem je asi nikdy neporazil.

Může to zapůsobit na psychiku?
Určitě ano, ale máme s nimi v této části soutěže hrát ještě dvakrát, takže to musíme hodit za hlavu. Snad se nám nad nimi minimálně jednou podaří zvítězit. A i kdyby ne, tak pak v play-off.

Motor je na prvním místě s velkým náskokem. Jde to vidět i na ledě?
Ano, umí využívat své šance, a že jich nemají zrovna málo. Hrají dobře, mají výborný tým a my musíme udělat všechno pro to, abychom je když tak v play-off vyřadili.

Střelecky jste byli aktivnější než soupeř. Co se nedařilo?
Párkrát už nám to tam skákalo, ale zase tolik vyložených šancí jsme neměli. Byly to spíš střely z dálky, ale nic nebezpečného. Je škoda, že si těch šancí proti nim nevytvoříme víc.

Jejich góly padly z vyložených šancí?
Jak říkám, dva góly dali z přesilovky, které se naopak nám zas úplně nepovedly. V minulých zápasech nám to tam sice docela padalo, ale teď nula gólů.

Byl jste sedmý obránce, s kým jste nejčastěji hrál?
Když jsem na pozici sedmého beka, tak se točím s každým. Projdu všechny obranné dvojice, s každým to většinou vychází jednou za třetinu.

Nedělá pak problém souhra?
Samozřejmě je příjemnější hrát pořád s jedním spoluhráčem a na jedné straně, ale už jsem si na to za celou sezónu zvykl, takže mi to problém nedělá.