Vstupenky online

PRODEJ PERMANENTEK NA NOVOU SEZONU ZAČNE 1. ČERVNA 2023!

Chceme sehrát asi deset přáteláků, plánuje trenér juniorů

Václav Trávníček • 27.05.2011

První týdny suché přípravy mají za sebou vsetínští junioři. Svěřenci trenérů Miroslava Kubo a Josefa Langa zatím trénují v omezeném počtu, několik hráčů totiž momentálně maturuje. „I tak se kluci k tréninku staví dobře, motivace prosadit se je velmi vysoká,“ těší trenéra Kubo, který by chtěl během léta sehrát asi deset přípravných zápasů. „Má se dělat rekonstrukce světel a ozvučení, ovšem zatím se nic neděje. Pokud půjde vše dobře, měl by být led poslední týden v červenci. První utkání je plánováno na 5. srpna,“ tvrdí.

Trenére, jak hodnotíte uplynulé čtyři týdny suché přípravy?
Předzávodní období probíhá každý rok podle stejného scénáře. Tvoří se nové kádry, kluci se poznávají a utváří se nový tým. Míchá se tu výsledný drink pro ostrou sezónu. My jedeme podle předem připraveného scénáře, který jsme naplánovali už během března a dubna: posilovna, atletická dráha, terén, tělocvična, kolo, kolečkové brusle a sem tam nějaké zpestření, aby nebyla nuda. Kluci se k tréninku staví velmi dobře, nemáme s kolegou Josefem Langem žádný problém, abychom je motivovali. Tréninková morálka je na vysoké úrovni. Motivace prosadit se je velmi vysoká.

Kolik hráčů máte momentálně k dispozici?
Momentálně trénujeme v hodně okleštěné sestavě. Jsou maturity a dost kluků z loňského kádru právě maturuje, takže je nás kolem patnácti. No a další trénují už s prvním mužstvem, takže uvidíme v sezóně.

Kdy plánujete přejít na led?
Jo, tak to já nevím. Má se dělat rekonstrukce světel a ozvučení, ovšem zatím se nic neděje. Pokud půjde vše dobře, měl by být led poslední týden v červenci. První utkání je plánováno na 5. srpna.

Kolik přípravných utkání a s kým byste rádi sehráli?
Sehrát bychom měli maximálně deset utkání včetně turnaje v Přerově. Pokud by se posunul začátek soutěže na pozdější datum, budeme muset sehrát utkání ještě i v září. Ale to budeme řešit operativně. Potvrzeno k dnešnímu dni jsou tito soupeři: Trenčín, Skalica, Prostějov a turnaj v Přerově.

Nakolik se vám změnil od uplynulé sezóny kádr?
Ani moc ne. Kromě hráčů ročníku 1990, kteří v juniorce končí, by na soupisce měli být všichni z loňska a všichni hráči ročníku 1993 z loňského staršího dorostu.

Plánujete kádr zpestřit i hráči ze Slovenska, jako byl například v minulé sezóně Mario Pokus?
To určitě ne. Hráčů máme relativně dost, ale sportovní manažer si nějaké to překvapení nachystal. Ale to musíte počkat do začátku sezóny. Nebudu zbytečně předbíhat. Nechte se překvapit.

Jak vlastně sezónu 2010/2011 hodnotíte?
Sezónu 2010/2011 musíme rozdělit na dvě neoddělitelné a přece úplně jiné skupiny: muže a juniory. Takže hodnocení je rozporuplné. Pro juniorku sezóna nedopadla dobře a to jak výsledkově, tak i předvedenou hrou. Bylo to jako na houpačce. Chyběl vnitřní klid a v momentě, kdy jsme ztratili i teoretickou možnost hrát baráž o extraligu, se vše rozsypalo. Druhý pohled je trochu optimističtější, protože junioři pomohli měrou vrchovatou zachránit ve městě 2. ligu. Sice by bylo lepší, kdyby ji pomohli vyhrát, ale co není - muže být. Do budoucna máme v těchto hráčích velký potenciál.

Které momenty byly v uplynulé sezóně podle vás pro vsetínskou juniorku rozhodující?
Trochu jsem to naznačil. Hlavní roli hrála roztříštěnost. Skoro polovina hráčů včetně prvního brankáře nemůže hrát v sezóně za dvě mužstva. Pokud kluci nehráli utkání 4x za týden, tak seděli v autobuse nebo trénovali a to sedm dní v týdnu od října do února. A k tomu škola a u některých dojíždění až 80 kilometrů denně. To nevydrží ani slon. Dále jsme měli trošičku nevyvážený tým – kvalitnější útok než obrana. Neměli jsme možnost doplnit tým hráči z hostování. Máme kluky v extraligách – jsou našimi hráči a za juniorku nemohou hrát. Tak funguje náš hokej – po legislativní stránce.

Loni jste opět skončili za Třebíčí, která vám jako téměř jediná v soutěži kladla úspěšně odpor. V čem je její síla?
Je tým, na který to jde a na který to nejde. Vždy někdo někomu sedí a jiný ne. V Třebíči se hraje velmi těžko a pokud rychle nedáte góly, tak se tam nevyhrává. V každém případě to bylo mužstvo, které mělo nejmenší výkyvy formy po celou sezónu a hlavně neztrácelo body s papírově slabšími týmy. Vyhráli zaslouženě.

Dá se už nyní říct, s jakými cíli vstoupíte do sezóny 2011/2012?
My máme o cíli celkem jasno. Určitě budeme chtít hrát na špici a potom se uvidí. Vyrovnanost ligy letos bude ještě větší a postoupit složitější. Nemám zatím v ruce nejnovější model 1.ligy, ale určitě máme ve skupině loňské účastníky extraligy Opavu a Havířov a to o složitější to bude. Do baráže se dostane jen ten nejlepší tým. A již loni jsme se přesvědčili, že kdokoli může porazit kohokoliv.

banner pod článkem