Vsetínští míří na sever, čeká je Frýdek-Místek

David Žůrek • 21.10.2011

Po nepříliš podařeném zápase, který sehráli Vsetínští tuto středu v Přerově, jedou Valaši bojovat o body do Frýdku-Místku. Je více než jasné, že se budou snažit uspět. Dle dosavadního průběhu sezóny by měli být lepším týmem, nicméně nejednou se stalo, že papírově slabší tým vysoce přehrál silnějšího soupeře.

V minulém kole se nedařilo ani jednomu ze soupeřů. Vsetínští podlehli na ledě Přerova vysoce 6:2 a Frýdečtí naopak prohráli v Havířově 5:2. I toto by mohlo nasvědčovat o tom, že budeme svědky utkání, ve kterém ani jeden z týmů nebude chtít dělat chyby, které by mu přinesly další podobný debakl.

Vsetínští po první čtvrtině sezóny okupovali průběžné druhé místo tabulky. Dokázali uhrát body proti soupeřům jako Karviná, Opava či Prostějov. Za celou první čtvrtinu prohráli pouze se Zubry z Přerova a v Havířově. V minulém utkání hráli Vsetínští odvetu na ledě Přerova, kde se jim nepodařilo vůbec nic a prohráli vysoko 6:2. Z úst Luboše Jenáčka po zápase zaznělo: „V sezóně porážky přijdou, nejsme Barcelona nebo Real Madrid. Ale porážky by měly být k tomu, aby se mužstvo znovu nakoplo, nastartovalo. A ne k tomu, abychom pak prohráli pětkrát šestkrát za sebou. Myslím si, že mužstvo má kvalitu na to, abychom to ukočírovali a nedostali se do série proher jako loni.“ Uvidíme jak se Valachům podaří slova jejich trenéra naplnit.

HC Frýdek-Místek, bezzubý soupeř?

VHK Vsetin vs. HC Frydek-Mistek V letošní sezóně se týmu z Frýdku-Místku příliš nedaří. Aktuálně okupují průběžné osmé místo tabulky a mají 7 bodů za 2 výhry a jednu remízu. Frýdečtí měli slabý začátek sezóny, ve kterém nejdříve prohráli na ledě Valachů 4:2 a poté i doma 3:2 v prodloužení s Havířovem. Následovala série dalších 6 proher. V pěti z těchto prohraných utkání dostali 5 a více branek. Jedním z těchto utkání bylo i utkání proti Bobrům z Valašského Meziříčí, které ale Frýdečtí nepustili jen tak a prohráli těsně 6:5.

První výhru sezóny si Frýdek-Místek připsal proti Porubě, kterou přestřílel vysoko 5:1. Další zápas proti Novému Jičínu vyhráli Frýdečtí poměrem 2:0 a už to začínalo vypadat, že se jich smůla pustila. Poté ale přišlo utkání minulého kola, ve kterém opět dostali brankový nášup a i proto můžeme očekávat tuhý odpor. Nejlepším kanonýrem mužstva je Martin Kabeláč se sedmi body za sedm vsítěných branek. "Zlým" mužem v týmu je Milan Gajda, který proseděl na trestné lavici již 34 minut. Jedničkou v brance je Michal Láníček s průměrem 3,67 inkasované branky na zápas.

Předchozí vzájemné utkání? Radost Valachů

VHK Vsetin vs. HC Frydek-Mistek 1.kolo, neděle 11.9.2011
VHK Vsetín - HC Frýdek-Místek 4:2
(2:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Kajaba (Slováček, Hrčka), 18. Zúbek (Kubo), 42. Slováček, 58. Zúbek (Hruška O.) - 24. Rozum (Podešva), 32. Štubňa (Gogolka, Měkýš).
Zaznělo po utkání:
Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Samozřejmě jsme chtěli první zápas za každou cenu zvládnout. Pořadilo se nám to i přes komplikace ve druhé třetině. Právě v této části jsme totiž nepochopitelně začali hrát lajdácky a nic nám nevycházelo. Na tréninku jsme trénovali přesilovky a všechno nám vycházelo. Ovšem ve druhé části jsme si nebyli schopni nahrávat a nemohli jsme ten zápas zlomit. Kluci hráli úplně něco jiného než měli nacvičené. Po druhé třetině jsme si něco řekli v kabině. Zvýšili jsme hlas, a to nám pomohlo, protože ten první zápas byl pro nás strašně důležitý hlavně psychicky.“
Radim Nečas (trenér Frýdku-Místku): „Dneska rozhodly individuální chyby. Ke konci se navíc ukázalo znervoznění, trošičku i tréma oproti mistrovským zápasům. Bylo to první utkání. Uvidíme. Snad to bude do dalších zápasů lepší.“

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetin vs. HC Frydek-Mistek Valašský hokejový klub: Hromada (21. Plšek) - Spitzer, Šimek, Farda, Tesařík, Hoďa, Žabčík, Hrčka, Mečiar, Zúbek, Korčák, Vaněk, Sprušil, Kubo, Šunkov, P. Hruška, Semjonov, Holík, Dědek, O. Hruška, Rufer
HC Frýdek-Místek: Lániček (Jagoš) - Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Hrubý, Sluštík, Kabeláč, Kocurek, Rozum, Diviš, Matysz, Štubňa, Gogolka , Majling, Řezáč, Gančařík, Čára, Mareček.