Starší žáci v Havířově: Osmáci zvítězili

Redakce • 21.10.2008

H a v í ř o v - Starší žáci zajížděli do Havířova při vědomí faktu, že jejich nové postavení v součtové tabulce, jež rozhodne o postupu do nadstavbové části, není lichotivé. A tak je nyní potřeba bodovat i venku – v každém dvojutkání se totiž nehraje fakticky o čtyři, ale o osm bodů. Osmákům se bodovat podařilo – porazili Havířovské 5:2. Naopak deváté třídy si ze severu Moravy odvezly porážku 4:2.

Osmáci, kteří stále hrají bez zraněných Šipuly a Chrásteckého, vyšli v minulém kole bodově naprázdno. Trenér Žilka ale posílil kádr Pokorným z „devítek“ a dorostencem Slováčkem. Řádně nabuzení Valaši odvedli bezchybný výkon a soupeře s panterem ve znaku udolali 5:2. „Klíčem k úspěchu byl výborný výkon Mirka Svobody v brance. Samozřejmě bylo na ledě vidět posílení týmu, ale na to nelze spoléhat. Tito hráči nebudou k dispozici na všechny zápasy. Potěšil nás ale výkon celého týmu – všichni hráči, kteří nastoupili, si zaslouží pochvalu,“ řekl trenér Libor Žilka.

Prohru starších kolegů komentoval takto: „Hrajeme zápas od zápasu. Nuně potřebujeme bodovat a je jedno, která třída. U devírek se mi potvrdil můj předpoklad, že si soupeř z dorostu na nás postahuje, co jen jde. Ale i tak jsme dokázali za stavu 2:2 hrát s tak silným soupeřem vyrovnanou partii. Položili jsme se po třetím gólu Havířova a vidím to tak, že nás porazily dvě naše hrubé individuální chyby.“