Delegace zástupců vsetínského hokeje odletěla do Moskvy

Eva Stejskalová, město Vsetín • 19.09.2005

V s e t í n - Delegace zástupců Vsetínské hokejové a.s. včele se starostou města Jiřím Čunkem v neděli 18. září dopoledne odletěla do Moskvy. Důvodem je další jednání s možným novým majoritním vlastníkem hokejového klubu – s ruskou společností Atlantik. Ta má totiž zájem odkoupit od města Vsetína za 900 tisíc dolarů 70% akcií Vsetínské hokejové. Městu by pak zůstal jedenáctiprocentní podíl.

Vsetínský starosta Jiří Čunek však již dříve deklaroval, že odprodej se uskuteční jen za určitých podmínek. „Chceme si ponechat vliv na chod klubu do té míry, že bez souhlasu města nebude možné hokej přestěhovat, převádět licenci nebo hráče,“ řekl starosta.

Jednání, která proběhnou počátkem tohoto týdne v Moskvě, se mají týkat především zajištění klubu po prodeji. „A to nejen po ekonomické, ale i sportovní stránce. Chceme se také seznámit s tím, jaké postavení má společnost Atlantik ve svém prostředí, jaké je její zázemí a jak se stará o mládež,“ přiblížil před odjezdem starosta Čunek. Podle něj nelze předpokládat, že se vsetínská delegace vrátí s podepsanou smlouvou. Tu totiž musí schválit vsetínští zastupitelé.