Derby s Valmezem? Bude vyhrocené, ale v prvé řadě půjde o body, říká Jakub Ašer

Václav Trávníček • 29.07.2008

V s e t í n - Konečně na ledě. Svěřenci trenérů Hlobila a Plachtoviče včera v podvečer nazuli brusle a absolvovali první trénink na ledové ploše. „V podstatě budeme pokračovat v seznamování se,“ poznamenal před jeho začátkem kouč Hlobil. Jedním z hráčů, kteří mezi mantinely kroužili v tréninkových dresech a naslouchali jeho pokynům, byl i Jakub Ašer. Osmadvacetiletý útočník se do Vsetína vrátil před dvěma týdny, když společně s Tesaříkem a Štraubem přišel ze sousedního Valašského Meziříčí. „Moc jsem se na led těšil. Konečně jsme začali mrazit,“ usmíval se.

Jak vlastně proběhl tvůj přestup z Valašského Meziříčí do Vsetína?
Kontaktoval mě sportovní manažer Jaškin a v podstatě hned jsme se domluvili. Měl jsem samozřejmě zájem hrát zase zpátky doma. Vše se seběhlo velice rychle. Měl jsem i něco natrénováno, takže mám i nějakou letní přípravu.

Jaká byla reakce Valašského Meziříčí? Z celku Bobrů totiž přestoupil do Vsetína celý první útok Ašer – Štraub – Tesařík…
Samozřejmě nebyli vůbec rádi, ale co se dalo dělat. Chtěli jsme do Vsetína všichni. Byla to pro nás pro všechny jasná volba.

Vypadá to, že derby s VM bude hodně šťavnaté!
Myslím, že to bude chvílemi vyhrocené. Ale vždycky půjde především o body.

Vzpomněl jsi letní přípravu, kterou Vsetín letos společně v podstatě neabsolvoval. Projeví se to?
Podle mě valná většina kluků trénovala nějak samostatně, takže by to mělo být v pohodě. Navíc se toho dá dost dohnat teď na ledě. Dostaneme určitě pořádně do těla (směje se) .

Už jsi stačil poznat nové spoluhráče?
S některými jsem hrával společně, proti některým zase nastupoval. Seznamování se zbytkem proběhne během týdne.

Jak to vypadá, když se v jednom týmu sejdou dva útoky bývalých soupeřů – Valašského Meziříčí a Kroměříže?
(Směje se) Rivalita u nás nebude. Spíš si myslím, že to bude plus pro mančaft, protože útok bychom měli mít dobrý.

Víš už od trenérů, jaká by měla být tvá úloha na ledě?
Myslím, že budu hrát to, co v minulých sezónách. Dan Tesařík s Pepou Štraubem budou mít hlavní útočnou funkci, já budu pomáhat bekům.

Loni jsi utrpěl zlomeninu ruky - limituje tě to zranění ještě v něčem?
Naštěstí už ne. Stalo se mi to hnedka na začátku základní části, takže byl čas to vyléčit. Během sezóny jsem se dostal zase zpátky do hry, dnes už jsem úplně v pohodě.

První přípravné utkání sehrajete už 6.srpna doma se slovenským Lučencem. Máš o tom soupeři nějaké informace?
Přiznám se, že vůbec žádné. Vůbec netuším, jaký to bude zápas. Necháme se překvapit!