Do začátku juniorské extraligy zbývají dva týdny. Jsem plný očekávání, odhaluje trenér Jurík

Helena Hegeďová • 04.09.2020

Příprava se chýlí ke konci. Juniory čeká poslední přípravný zápas a za dva týdny doma v rámci prvního kola Extraligy juniorů přivítají Přerov. "Do té doby budeme chtít doladit přesilovky a oslabení, kterým jsme se zatím moc nevěnovali," komentuje finální přípravy trenér Juraj Jurík, který celou přípravu také zhodnotil a prozradil svá očekávání od nové sezony.

Extraliga začíná za čtrnáct dní. Jaký bude do té doby váš program?
Teď jsme odehráli předposlední přípravný zápas, poslední bude odveta ve středu v Porubě. Bude to naše generálka, za čtrnáct dní v pátek už začínáme naostro doma s Přerovem. Do té doby budeme chtít doladit přesilovky a oslabení, kterým jsme se zatím moc nevěnovali. I v posledním přátelském utkání s Porubou bylo vidět, že tady nás tlačí bota.

Jak vypadala vaše příprava?
Od předešlých let se nijak nelišila. Měli jsme třítýdenní kondiční blok, který jsme zakončili turnajem v Přerově. S tím jsme byli hodně spokojení. Po turnaji jsme skočili do systémového tréninku. Do té doby jsme měli docela malé množství hráčů, takže přišli kluci na try-out a na zkoušku. Tréninky pak měly větší kvalitu, jelikož se jich účastnilo víc hráčů. Kostra mužstva nám začala krystalizovat a teď máme ještě čtrnáct dní, abychom to před prvním mistrákem doladili.

Jak se vám jevily přípravné zápasy?
Ukázaly nám, že kostru mužstva máme. Chtěli jsme ji vhodně doplnit, což se nám částečně podařilo, ale určitě bychom ještě přivítali jednoho kvalitního útočníka a kvalitního beka staršího ročníku.

Hráči, kteří odehráli přípravné utkání proti Porubě, už mají místo v týmu jisté, nebo se bude soupiska ještě měnit?
Už může pouze někdo přijít, odcházet nebude asi nikdo.

Co říkáte na nové hráče?
Sžívají se s novým systémem. Myslím si, že pro nás můžou být přínosem, ale všechno záleží na nich a na jejich píli. Do mužstva má každý dveře otevřené. Záleží, jak se s touto šancí poperou. Co se týká tréninkového nasazení, tak s tím problém nemám. Kluci cítí šanci zahrát si za Vsetín a dávají do toho všechno.

Co očekáváte od nové sezony?
Abych řekl pravdu, uvidíme až po prvním kole. Sám jsem plný očekávání, co soutěž přinese, protože mužstva se hodně obměnila. I naše mužstvo se obměnilo a síla soupeřů se ukáže v první čtvrtině.

Máte přesto nějakou představu, na jakou příčku byste chtěli cílit?
Náš cíl je samozřejmě stejný, jako už jsme deklarovali předtím. Je jedno postupové místo, a o to bychom se chtěli porvat. Z toho, co jsem viděl, tak určitě i Přerov a Šumperk budou silní. Uvidíme, co druhá skupina. Letos se hraje křížem, takže uvidíme kvalitu druhé skupiny dřív než v play-off. Akorát budeme muset mít vyrovnanější výkonnost v průběhu celé sezony, protože play-off bude hrát jen první ze skupiny.

Co říkáte na nový systém soutěže?
Nějak se to vymyslet muselo. Já bych byl radši za to, aby z každé skupiny postoupily třeba dvě mužstva. Jedno je málo. Může se něco stát, v sezoně trošku zaváháte, soupeř vám uteče a už ho nedoženete. Můžete být i lepší než mužstva ze druhé skupiny, ale jelikož se hraje křížem, tak se do play-off nedostanete.

Nemůže to být demotivující pro týmy, které budou naspodu tabulky?
V této kategorii hrají kluci každý zápas naplno. Nepřemýšlí, jestli jsou poslední nebo předposlední. Myslím si, že ani teď nebudou mužstva spekulovat. Budou hrát a co si kdo uhraje před koncem, tak tak to bude.