Domácí generálku před play-off obstará duel s Motorem

Jan Tajzler • 02.03.2020

Vsetínské hokejisty čeká ostrá prověrka před play-off, v posledním domácím utkání nadstavby se svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka postaví suverénnímu lídrovi soutěže z Českých Budějovic. Valaši letos zatím marně hledají recept na jihočeského soka, podaří se jim ještě před play-off ukázat Motoru, že na Lapači se nevyhrává snadno? Atraktivní duel dvou nejsledovanějších klubů v Chance lize startuje ve středu od 17:30.

Může letos vůbec postoupit do extraligy někdo jiný než českobudějovický Motor? Tuhle otázku si pokládají fanoušci v rámci českého hokejového spektra, stejně tak i novináři. Hlavní trenér Prospal však určitě nechce nic ponechat náhodě a své svěřence nutí stoprocentně přistupovat ke každému zápasu bez ohledu na fakt, že Jihočeši měli již dávno prvenství v dlouhodobé fázi sezony jisté. Obrovskou pohodu Českých Budějovic odnesla naposledy pražská Slavia, která si z jihočeské metropole odvezla potupnou dvanáctku. I Motor se však dá porazit, naposledy se to povedlo Přerovu, Zubři na domácím ledě skolili Jihočechy 4:2. Povede se podobný kousek i Vsetínu?

Suverénní lídr spoléhá na vyrovnanost všech útočných formací a mimořádně kompaktní výkon celého mužstva. Raritou v kádru Českých Budějovic je fakt, že nejroduktivnějším hráčem je obránce a teprve třiadvacetiletý kapitán Pavel Pýcha, jenž s bilancí (11+46) uzavírá první pětku nejproduktivnějších hráčů Chance ligy. Nejvíce to stříli Zdeňku Doležalovi, jenž zaznamenal do sítě soupeřů již 25 branek. Vysoce produktivní je také Martin Novák (16+33) nebo Lukáš Endál (18+19).

Kromě zmíněného Pýchy umí ofenzívu významně podpořit zkušený Karel Plášil (6+27) stejně tak i René Vydarený (7+22). Kdo by pak měl být brankářským hrdinou, který Motoru vyčapá extraligu? Odpověď je Milan Klouček, brankář se zkušenostmi z nejvyšší soutěže chytá s úspěšností zákroků nad 93% a po přerovském Klimešovi je druhým nejlepším na svém postu v rámci soutěže. Motor může nasadit také Jan Strmeně, jenž už několikrát dokázal, že nemá problém chytat klíčové bitvy.

Připíše si Vsetín první vítězství nad Motorem?

Vsetín se po těsné porážce na ledě Poruby 2:3 vrací zpět do domácího prostředí, kde se před startem play-off představí v soutěžním utkání naposledy. Kabinu Valachů na startu nového pracovního týdne postihla viróza, která zapříčinila odcestování pouze tří útočných formací na led ostravského soupeře. Vsetínu se podařilo i za nepříznivého stavu 0:3 vrátit do zápasu, avšak vyrovnání se nedočkal. Zelenožluté mohly mrzet také nevyužité přesilové hry, protože na ledě Poruby určitě nebyli horším týmem.

Vsetínské mužstvo potáhne do šesté bitvy s Motorem z pozice nejproduktivnějšího hráče David Tůma (18+20). Na pozici nejlepšího střelce Valachů se po utkání v Porubě osamostatnil s 19 zářezy David Březina, trenéři se určitě budou spoléhat i na šikovnost kapitána Víta Jonáka (13+24) nebo Antonína Pechance (11+26).

Ofenzívu se ze zadních řad bude snažit znovu podpořit Ondřej Slováček (6+31). Proti Motoru pak určitě své zkušenosti budou chtít uplatnit Jiří Drtina (2+10) či Jiří Hunkes (2+11). V utkání s Porubou Vsetín po čtyřech utkáních měnil role na brankářeském postu, po delší době se do branky postavil David Gába a dá se předpokládat, že ve středu bude znovu střežit vsetínskou klec proti mateřskému klubu, v opačném případě nastoupí Ondřej Bláha.

Ve středu bude opět probíhat oblíbená Hokejová tombola 50:50, ve které nebudete soutěžit pouze o peněžitou výhru, ale také o dárek od partnera utkání společnosti Greiner, který do tomboly věnoval speciální cenu. Jedná se o poukaz do restaurace U Čerta v hodnotě tisíc korun. Hledejte u stadionu naše kameloty s tikety, které stojí 50 Kč kus. Přejeme hodně štěstí!

Vzájemné zápasy v letošní sezoně:

Letošní soupeření obou sledovaných klubů pokaždé ovládl českobudějovický Motor. Pro osud utkání byly v drtivě většině případů klíčové zvládání přesilových her. Díky této bolístce Vsetín proti lídrovi ztrácel, podaří se mu nyní nepříznivou bilanci zlomit a na šestý pokus soupeře z jihu Čech porazit? Utkání Vsetína s Českými Budějovicemi startuje ve středu od 17:30, přijďte fandit!

Základní část:

O pořadí v play-off:

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Gába – Slováček (A), Kudělka, Smetana, Hunkes, Jeřábek, J. Drtina (A), Holomek – Jonák (C), R. Vlach, Gorčík – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Kucharczyk, L. Volf.

České Budějovice: Klouček – Plášil, Kachyňa, Vydarený, Suchánek, Lytvynov, Allen – Christov, Venkrbec, Beránek – M. Novák, Gilbert, Karabáček – Babka, Prokeš, Michnáč – Raška I, R. Přikryl, Z. Doležal.