Dopita by mohl skončit na farmě

Aleš Koňařík • 13.11.2002

E d m o n t o n - Bez odezvy ostatních klubů NHL se setkalo zařazení exvsetínského útočníka Jiřího Dopity na listinu tzv. nechráněných hráčů a vedení Edomontonu nyní zvažuje, co s českým hráčem provede dále. „Uvidíme, bude to záležet na mnoha věcech,“ řekl deníku Edmonton Sun generální manažer Olejářů Kevin Lowe. Dopita byl z kádru Edmontonu vyřazen pro nízkou produktivitu, ve 13 zápasech si připsal jen tři asistence.

Pokud by byl Dopita zapsán zpět na soupisku, musel by Edmonton místo něj zařadit mezi nechráněné hráče někoho jiného, a do toho se vedení příliš nechce. Nabízí se spíše možnost, že Dopita bude poslán na farmu v Hamiltonu, přičemž jednocestný kontrakt mu zajišťuje stejný příjem 1,75 mil.dolarů jako v prvním týmu.

Dopitovy patálie v zámoří jak se zdá stále neberou konce. Po loňském nevydařeném angažmá ve Filadelfii pro něj začala sezóna ještě hůře, z druhého útoku zatím nepříliš dobře hrajícího Edmontonu se rychle propadl až do čtvrté pětky. Po prohře na ledě N.Y.Islanders 2:4, kde Dopita dostal „poslední šanci“ v podobě více než 16 minut na ledě, vypadl ze základní sestavy.