FOKUS: S Bílými Tygry o Černého Petra extraligy

Aleš Koňařík • 13.11.2003

V s e t í n – Před pátečním duelem dvou posledních celků extraligy jsou karty rozdány jasně: poražený tým klesne na samotné dno tabulky. Vsetín dělí od posledních Bílých Tygrů pouhé dva body (19-17). Zápas slibuje pikantní podívanou především pro souboj Petra Vampoly a Jiřího Haška se svými bývalými vsetínskými spoluhráči.

Vsetín už pět kol marně čeká na plný bodový zisk a navíc přišel o svého kapitána. Josef Štraub se po operaci koleních vazů na led vrátí až po Vánocích. Kromě této absence odcestuje do Liberce tým ve stejném složení jako v poslední utkání proti Pardubicím, tedy i s nováčky Marešem, Pavlišem a Radkem Procházkou.

Liberecký tým prožívá nepříjemné rozčarování po před sezónou proklamovaném útoku na příčky v play-off. V normální hrací době mužstvo zvítězilo naposledy ve 12.kole nad Českými Budějovicemi, poté už jen jednou v prodloužení nad Kladnem. Nepříznivý vývoj neustál trenér Josef Jandač, ikona libereckého hokeje, který pod jeho vedením proplul až do extraligy. Na jeho místo nastoupil Josef Paleček.

Stejně jako na Vsetíně došlo na pohyby v mužstvu. Z Valašska se do podještědí stěhovali útočníci Petr Vampola a Jiří Hašek, z Litvínova klub získal výměnou za Angela Krsteva zkušeného Martina Ťupu. Do Třince se na hostování přesunul další obránce Martin Čakajík.

Letošní první souboj Vsetína s Libercem skončil v nehezkém zápase ve prospěch Bílých Tygrů 4:1. Jediný gól domácích zaznamenal v přesilové hře Pavel Selingr. Celková bilance zápasů Vsetína s Libercem tak vyznívá o jeden vyhraný zápas lépe pro Severočechy.

Sestava soupeře v posledním kole:

Bílí Tygři Liberec: Falta - Čakajík, Holub, Jiruš, Šmíd, Ťupa, Nedvěd, Moravec - Hašek, Kašpařík, V. Novák - S. Procházka, Čermák, Korhoň - Vampola, M. Straka, Verčík - Hájek, Plodek, Rozsíval.