FOTO + VIDEO: VHK otevřel novou klubovnu se síní slávy

Václav Trávníček • 27.09.2012

Valašský hokejový klub ve středu na zimním stadionu otevřel novou klubovnu, jejíž součástí je i síň slávy vsetínského hokeje. Fanoušci ji naleznou v prostorech, jež byly před lety vyhrazeny pro VIP místnost. „Primárním důvodem zřízení byla snaha vytvořit na zimním stadionu místo, kde se mohou potkávat všichni členové oddílu,“ řekl předseda klubu Petr Neumann. Klubovna včetně síně slávy bude přístupná i veřejnosti a návštěvníci v ní naleznou například historické fotografie nebo mistrovské poháry.

Právě poháry z extraligové éry byly dlouhou dobu mimo Vsetín. Zpátky na Valašsko je dopravil až místní podnikatel Michal Berg, který našel jejich soupis v insolventním rejstříku. „Při sbírání materiálů pro knihu Fenomén Vsetín jsem v dokumentech insolvenčního správce našel zmínku o pohárech v majetku správce konkurzní podstaty,“ uvedl Berg. „Za 10 tisíc jsem je od něj odkoupil a nabídl hokejovému klubu k dlouhodobému zapůjčení, pokud budou mít na Lapači důstojné místo,“ dodal. Důstojné místo včera historické trofeje dostaly. „Nová klubovna v bývalém prostoru VIP je velmi pěkná, líbí se mi, jak se podařilo na jednu stěnu shromáždit i další cenné trofeje, jako třeba poháry z extraligy juniorů,“ těšilo vsetínského podnikatele.

„Věřím, že vedení klubu vyřeší, aby se zájemci z řad fanoušků k pohárům mohli dostat bez větších problémů. Na druhou stranu chápu, že asi nebude možné je nechat jen tak, aby si je každý osahal a vypůjčil kdykoli se mu zachce,“ poznamenal. „Z tohoto prostoru nechceme znovu dělat VIP prostory, kam se dostane jen někdo,“ ujistil Petr Neumann. „Jelikož jsme to včera dodělali, nemáme ještě dořešen provozní řád. Ale pokud bude zájem, mohou fanoušci zavolat mně popř. jednateli Danielu Tobolovi, a po dohodě se na poháry a fotografie podívat. Všichni jsou vítáni.“

Vedení klubu plánuje v klubovně pořádat zejména předzápasové porady, rozbory utkání, setkání trenérů či setkání s rodiči a během utkání A-týmu rovněž setkání s partnery klubu. „Jde tedy spíše o multifunkční využití prostor, které jsme dostali od pronajímatele k dispozici a budou pouze naše,“ řekl Petr Neumann. „Smyslem designového řešení tohoto prostoru bylo, aby z něho byla cítit historie, tradice, respekt, hrdost... Na druhou stranu jsme nechtěli nic přikrášlovat a nechali jsme např. mistrovské poháry s exekučními nálepkami, jelikož i toto je historie.“

Aktivity nového vedení vsetínského klubu tak i Michal Berg kvituje. „Sleduji jejich kroky a vidím v tom velký posun dopředu. Ať už to jsou nejrůznější akce pro děti, stánek na Záření nebo propagace prodeje permanentek. Všechny tyto drobné kroky mě utvrzují v tom, že se pánové vydali správnou cestou,“ uvedl. „Za všemi v klubu je vidět hodně odvedené práce a přesně tenhle skromný a pracovitý přístup k hokeji je předpokladem k tomu, aby se zde dlouhodobě udržel. Doufám, že to ocení i fanoušci a budou na zápasy chodit v hojném počtu,“ přál si. „Já bych chtěl poděkovat Michalu Bergovi, který nám zabavené poháry propůjčil, a také panu Čenkovi, který nám poskytl fotografie. Rovněž bychom rádi poděkovali dodavatelům, kteří nám pomohli s rekonstrukcí jako partneři: Vratislavu Paťavovi, Radimu Sušňovi a Dan Horákovi,“ zdůraznil Petr Neumann.

Fotogalerie: