Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Grebenjuk: Myslím hlavně na obranu. Ale když je možnost, rád vyrazím dopředu

Redakce • 25.01.2015

Po několikatýdenní pauze, kterou si vyžádalo vyřizovaní víza, je zase zpátky. Ruský obránce Alexander Grebenjuk se plynule zapojil do zápasového kolotoče vsetínských hokejistů a ve svém třetím utkání po návratu se ocitl ve správný čas na správném místě. Byl to právě on, kdo po pohledné kombinaci se Slováčkem a Ambruzem rozhodl sobotní duel s Porubou. „Musím poděkovat spoluhráčům, že jsem dostal kotouč ve správný moment. Byl by hřích to neproměnit,“ řekl Grebenjkuk, který na Valašsko přišel až z dalekého Chabarovsku.

Jak vůbec došlo k tomu, že jste se ocitl ve Vsetíně?
V Chabarovsku jsem hrál ve středisku mládeže. V době, kdy jsem pak působil v Lipecku, jsem odjel do Česka a zavolal svému agentovi, že bych tady chtěl hrát. Jsem ve Vsetíně velmi spokojen a chtěl bych poděkovat jak spoluhráčům, tak i fanouškům za to, jak mě přijali.

Věděl jste před svým příchodem co od vsetínského prostředí očekávat?
Agent mi řekl, že klub má dlouhou historii, že byl založen na začátku 20. století a byl to vždycky velmi seriózní klub, který hrál špičkový hokej. No a pak jsem tady uviděl ty spousty pohárů…

Jak hodnotíte úroveň české druhé ligy?
Když to srovnám s Ruskem, tak tam je hra o něco rychlejší a možná silovější. Tady je zase techničtější. Jsou tady velice šikovní hráči. Je to pro mě zajímavá zkušenost a jsem tady velmi spokojený.

Máte velmi tvrdou střelu. Trénujete ji nějak speciálně? Nebo je to hokejkou?
Je to tréninkem. Trénuju střelbu z různých pozic, na přesnost i tvrdost. Základy střelby mě učil Vladimir Jurzinov.

Jako obránce hrajete docela ofenzívně. Hodně vás to láká dopředu, viďte?
To ani ne. Jenom se snažím využít situace a třeba dát gól. Musím myslet především na obranu. Ale když je možnost, rád vyrazím kupředu.

V dnešním utkání jste krásně doplnil situaci tří na jednoho a dal jste vítězný gól…
No, ta akce nebyla špatná. Musím poděkovat spoluhráčům, že jsem dostal kotouč ve správný moment. Byl by hřích to neproměnit. Ale ve třetí třetině už jsem byl dost unavený. V týdnu jsem měl teplotu a dneska jsem se ještě necítil úplně dobře.

Půl minuty před koncem jste byl vyloučen. Jak jste prožíval závěr utkání na trestné lavici?
Bylo to špatné. V minulém zápase jsem byl vyloučen do konce utkání, teď zase v poslední minutě… Možná mě rozhodčí nemají rádi. Snažil jsem se jenom bránit protihráče. Samozřejmě jsem nefauloval úmyslně. Musím klukům poděkovat, že to ubránili.

Víte, že jste spolu s Alexejem Alexejevem jediní Rusové v soutěži?
Ano, říkali nám, že jsme, kromě Slováků, jediní dva cizinci.

banner pod článkem