Hokej na dřeň: Odstartovala aukce dresů fotbalových hvězd!

Redakce • 25.02.2020

Pátý ročník tradiční akce Hokej na dřeň se blíží. V rámci sobotního utkání Vsetína s Havířovem se mohou zájemci stejně jako v předchozích letech přímo na zimním stadionu zapsat do Českého národního registru dárců dřeně. V prvních čtyřech ročnících využilo této možnosti více než dvě stě hokejových fanoušků! Ještě před úvodním buly očekávaného duelu odstartovala internetová aukce dresů fotbalových hvězd. Výtěžek z této dražby poputuje právě na konto registr, aby mohl ještě lépe pomáhat potřebným.

Do aukce vstoupíte zde (klikněte)

S blížícím se pátým pokračováním tradiční akce se už Valaši mají za čím ohlédnout. A proto letošní ročník vyšperkovali účastí velkých sportovních jmen mimo lední hokej. „Ten je ve Vsetíně od začátku spojen s fotbalem. Vždyť první zápasy našich hokejistů se hrály na fotbalovém hřišti v Tyršově ulici. Proto jsme se rozhodli oslovit známá fotbalová jména a jsme rádi, že se řada z nich do Hokeje na dřeň zapojila,“ poznamenal Libor Forch, předseda VHK ROBE Vsetín.

Do aukce, jejíž výtěžek získá Český národní registr dárců dřeně, věnovali svůj podepsaný dres desetinásobný mistr ligy se Spartou Michal Horňák, obránce tureckého Antalyasporu Ondřej Čelůstka, zlínský záložník Petr Jiráček, olomoucký talent Jakub Plšek a defenzivní stálice Viktorie Plzeň Roman Hubník do aukce přispěl dokonce dvěma úbory ze své bohaté kariéry.

Velkou událostí je pak dres jedné skutečně globální fotbalové superhvězdy. K hráčům se vztahem k regionu se darováním svého podepsaného dresu připojil portugalský útočník Cristiano Ronaldo! „Velmi si vážíme, že právě tento výjimečný sportovec věnoval pro naši akci svůj dres. Podařilo se nám jej získat díky pomoci zlínského fotbalisty Romana Macka, jenž momentálně působí ve švýcarském Luganu. Roman v minulosti hrál v Turíně, kde se v loňském roce rovněž zotavoval po zranění. Tímto bychom mu chtěli poděkovat, že pro nás dres Cristiana Ronalda získal i s podpisem a věříme, že spolu s dalšími dresy pomůže dobré věci,“ poznamenal Forch.

V dosavadním průběhu sezony, ve které si připomínají výročí 80 let od založení hokejového oddílu, oblékli Valaši už dvě sady dresů reflektující jejich historické barvy. Po bílé a červené nyní zkompletují tradiční zbrojováckou trikolóru – úbory pro dobročinný duel s Havířovem jsou totiž modré! Právě tuto barevnou kombinaci klub vyznával až do roku 1993, kdy přešel k zelené a žluté.

Každý úspěšný dražitel získá k dresu jako dárek speciální puk Hokej na dřeň.

Více informací o Českém národním registru dárců dřeně získáte zde.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov