Hráč měsíce hotelu Britannia: Radovan Biegl

Aleš Koňařík • 03.12.2003

V s e t í n – O první hvězdě měsíce bylo rozhodnuto prakticky od začátku hlasování. Radovan Biegl obdržel od fanoušků 88 hlasů a nechal zbývající nominovanou čtveřici daleko za sebou. Biegl byl nedávno zvolen hráčem týdne serveru hokej.idnes.cz. „Hlasování fanoušků si však cením více,“ podotkl první vítěz celosezónní soutěže. Zároveň vylosoval výherce, na kterého čeká jedna z cen hotelu Britannia.

Ač se Vsetín nachází na nepříliš lichotivém 13.místě extraligové tabulky, může se pochlubit třetí nejlepší obrannou soutěže. Všemu pak vévodí Radovan Biegl, který je s 1769 odchytanými minutami nejvytíženějším extraligovým brankářem. Pouze nepovedený zápas na Spartě mu překazil jeho skvělou sérii, kdy v pěti předchozích zápasech inkasoval pouhé tři branky.

„V průběhu mé dlouhé kariéry jsem už podobné úspěšné období zažil,“ vzpomínal Biegl. „Dobré výkony se odvíjí od více faktorů, nejdůležitější je pochopitelně psychická pohoda. Jak se jednou člověk dostane do fazóny, je schopen pochytat i to, po čem by se jindy jen ohlédl.“

Vsetínský tým se při problémech s koncovkou musí na svého brankáře spoléhat dvojnásob. Ani pro Biegla nejsou zápasy, ve kterých je výsledek na vážkách defacto do poslední vteřiny, zrovna bezstarostnou procházkou. „Nápor na psychiku to určitě je. Když ovšem držíte nerozhodný nebo bezbrankový stav, je každý hráč v poli maximálně soustředěný. A pokud to všem vydrží až do konce, můžete i v takových zápasech bodovat,“ připomněl Biegl nedávný duel se Znojmem, kde Vsetín bodoval, přestože nevstřelil jedinou branku.

Je veřejným tajemstvím, že Biegl v poslední době nastupuje pouze k zápasům. Když trénuje, tak pouze lehce. „Je to tak, musím přiznat, že mě opravdu trápí zdravotní problémy. Nechci to ale nijak dále rozebírat, soupeři by takovou informaci mohli zneužít,“ utnul diskusi o jeho zdravotním stavu.

I přes jistý handicap se snaží věci vidět v pozitivním světle. „Výhoda se z toho, když jedu naplno pouze při utkáních, stává v okamžiku, kdy se mi daří. V opačném případě je lépe se řídit pravidlem -když se ti nedaří, odeber se k lékaři.- Doufám, že mi forma vydrží do 12.prosince, kdy nás čeká možná zápas sezóny proti Českým Budějovicím.“

Jak trenér Jiří Režnar, tak i spoluhráči Biegla unisono pasovali na v současnosti nejlepšího brankáře soutěže. A fanoušci na webových stránkách hlasují pro to, že si vsetínský „Pan Spolehlivý“ zaslouží reprezentační dres.

„Pokud budou fanoušci opravdu chtít, tak se jim klidně v reprezentačním dresu představím. Jeden mi už nějaký čas visí ve skříni,“ vtipkoval Biegl. „Ale vážně – má potencionální účast v reprezentaci je otázka pro jiné lidi. Stát se může cokoliv, já osobně však považuji možnost reprezentovat za uzavřenou kapitolu,“ dodal smířeně.

V krátké době byl Biegl prostřednictvím webových hokejových serverů oceněn již podruhé. Obecně má radost, že si lidé váží práce, kterou pro tým odvádí na ledě. „Takové ocenění člověka samozřejmě potěší…i když není to iDnes, pro koho člověk hraje hokej. To jsou hlavně diváci a až v první řadě peníze, jak se s oblibou říká. Hlasování fanoušků si však cením více.“

Radovan Biegl poté vytáhl z 88 lístků jednou šťastnou výherkyni. Tou se stala slečna Šárka Libenská z Velkých Popovic. Gratulujeme!