Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 986 (k 4.8.)

Jiří Hudler podepsal smlouvu Detroitu

Michal Berg • 07.07.2003

P r o s t ě j o v - Jak bylo všeobecně očekáváno, Jiří Hudler podepsal profesionální smlouvu s týmem NHL Detroit Red Wings. Finanční podrobnosti tříletého kontraktu nebyly zveřejněny, dohady však hovoří o tom, že se může blížit maximální možné výši, kterou nováček v NHL může dostat, tj. 1,185 milionu dolarů. Všechny indicie svědčí o tom, že generální manažer Red Wings Ken Holland s Hudlerem počítá do prvního týmu Detroitu. Hudlerův agent Petr Svoboda však připustil, že v případě, že by se Jiří nedostal do prvního týmu, mohl by sezónu strávit v Evropě, sám hráč poté nevyloučil ani možnost pobytu na farmě.

V Detroitu totiž pro jeho angažování nastala velmi výhodná konstelace událostí. Tým opustili dva stabilní centři nedávné minulosti - Sergej Fjodorov (jehož finanční požadavky ve výši 10 milionů dolarů ročně klub neakceptoval) a Igor Larionov (ve dvaačtyřiceti letech mu klub již další kontrakt nenabídl.) Navíc, klub v posledních sezonách pokaždé angažoval mladého hráče, vloni jím byl Švéd Zetterberg, předloni Rus Dacjuk. Letos se spekulovalo, zda mí více šanci Rus Griogorenko nebo Hudler, ovšem osudově na tuto otázku našla odpověď autonehoda, při ktreré se Grigorenko vážně zranil a na hokej musí na nějaký čas zapomenout. V Detroitu tak nyní zůstali kromě sedmatřicetiletého kapitána Yzermana na pozici centra ještě mladý Rus Pavel Dacjuk, Kanaďan Boyd Deveraux a obranný specialista Kris Draper. Zda se mezi tyto hráče zařadí i Jiří Hudler ukáží nejbližší měsíce.