Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Junioři hostí Frýdek, starší dorostenci budou hájit doma vedoucí pozici proti Olomouci

Kristýna Guricová • 07.10.2010

Seniorský tým VHK má až do 13.10. volno. Že už vám chybí hokej? Pak můžete navštívit některý ze zápasů vsetínské mládeže - v pátek od 16:30 se Na Lapači představí junioři s týmem Frýdku-Místku, v sobotu od 14 hodin pak Jenáčkova družina změří síly s Olomoucí a víkendový maraton uzavřou se stejným týmem, jen o kategorii mladším celkem a taktéž od 14 hodin mladší dorostenci. Tato utkání můžete sledovat také prostřednictvím online přenosů...

Junioři: 5. místo, 10 bodů, skóre 27:24

Tento víkend sehrají vsetínští junioři již tradičně další dvě utkání ligy juniorů – tentokrát se na úvodní buly postaví proti celkům z Frýdku – Místku a Hodonína. Tyto dva duely završí první čtvrtinu soutěže a desetikolový kolotoč se začne točit od začátku.

Prozatím Valaši v letošní sezóně sbírají body zejména za remízy – Šumperk, Třebíč, Poruba a Kometa, to jsou celky, se kterými hráli junioři nerozhodně. Plný tříbodový zisk si připsali v utkáních s Uh. Hradištěm, Přerovem a Orlovou a pouze jedinkrát jim body utekly všechny a to v zápase s Prostějovem. Hodonín ani Frýdek – Místek nepatří k nejsilnějším článkům juniorské soutěže, a proto by mohli Valaši do své pokladny, přidal další body.

Jedna výhra + jedna remíza = 3 body a samé dno tabulky. To jsou hlavní údaje o pátečním soupeři zelenožlutých juniorů. Frýdek – Místek pokořil v letošní sezóně pouze Porubu (5:2) a remizoval s Přerovem (4:4). I přes to, že je tabulka juniorské soutěže velice vyrovnaná a poslední celek dělí od prvního pouhých 6 bodů, měli by být Valaši v pátečním utkání favoritem. Toto utkání se navíc odehraje na vlastním ledě a můžete jej na vlastní oči sledovat i Vy a to od 16:30 hodin.

Hodonín si nyní odbývá domácí sérii – celou první polovinu října odehraje svá utkání na vlastním ledě. Zda je to výhodou či nikoliv je ale těžké u celku z jihu Moravy předvídat. Jediné tři výhry, které Hodonín na svém kontě má, jsou sice z domácího prostředí, v úvodu sezóny se ale na stadionu SHK zrodil také například debakl 11:2, kdy Jestřábi svému soupeři nedali šanci. V loňské sezóně Valaši Hodonínské dvakrát porazili a dvakrát s ním remizovali. Vzhledem k bodové vyrovnanosti soutěže by ale nebylo špatné, kdyby junioři v neděli odváželi domů namísto remízy plný tříbodový zisk.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Šenk (Svoboda) - Ondra, Studený, Urban, Galia, Kubo, Zbranek, Stupka, Skyba, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Žabčík, Lechner, Martyčák T., Valigura, Motloch, Martyčák J., Romanov.

Hodonín: Šurý (Jež) - Miklík, Hapla, Nekoranec, Mokráň, Hlavačka, Ivan - Zelinka, Pekár, Pelikán - Vrba, Smetana, Opavský - Navrátil, Koubek, Běloch.

Frýdek-Místek: Polonyi (Baldík) - Matysz, Langer, Herman, Krč, Slípek, Alina, Golasovský, Mičulka, Ševčík, Bartek, Dohnal, Králík, Čahoj, Balcar, Fiala, Kocourek, Štubňa, Gottwald.

Starší dorost: 1. místo, 23 bodů, skóre 39:27

Vítkovice a Olomouc, to jsou víkendoví soupeři starších dorostenců. Ke dvanáctému utkání sezóny zamíří Valaši v pátek do Ostravy, kde se střetnou právě s týmem Vítkovic. Mančaft ze severu Moravy patří mezi tři nejlepší celky extraligy starších dorostenců skupiny východ a na Vsetín, který se momentálně vyhřívá na výsluní prvního místa tabulky, ztrácí 5 bodů - mají ale zároveň jedno utkání k dobru. Oba týmy se již v letošní sezóně jednou potkali, bylo to před necelým měsícem, kdy se Na Lapači zápas pro domácí celek nevyvíjel příliš pozitivně…

Po druhé třetině totiž zelenožlutí prohrávali rozdílem dvou branek – 1:3. Úvod třetího dějství ale domácím vyšel na jedničku – v minutě 44., 45. i 46. vsítili branku a najednou tak o gól vedli. Bohužel však o své vedení hned ve 47. minutě zase přišli, a protože do konce třetí dvacetiminutovky už branka nepadla, muselo se prodlužovat. Na konec tohoto utkání asi Vsetínští příliš šťastně vzpomínat nebudou. Pouhých 16 vteřin před vypršením pětiminutového nastavení, se nechal jeden z domácích vyloučit a vítkovický Kubis, který napřáhl od modré, rozhodl o bodu navíc pro Vítkovice pouhých 10 vteřin před koncem prodloužení (4:5p)!

Ani poslední vzájemné utkání s Olomoucí nepoznalo vítěze po základních 60 minutách hry. V tomto případě ale byli šťastnější Vsetínští, když se zápas protáhl až do samostatných nájezdů, ve kterých se z šestice hráčů prosadil pouze Slováček a Vsetínu tak za výhru 2:3sn zajistil druhý bod. Pro starší dorostence to bylo 4 nastavení v sezóně, poprvé však došlo na samostatné nájezdy a poprvé také Valaši zvítězili. Toto utkání nastartovalo starší dorostence Vsetína k sérii pěti vítězných zápasů v řadě, která jim zajistila již zmiňované první místo v tabulce. Tuto sérii přerušil až v minulém kole Havířov, když pouhé dvě minuty před koncem vsítil ve vlastním oslabení branku Diviš a Vsetín tak smolně prohrál 2:3.

Pokud ještě nemáte plán na sobotní odpoledne, určitě zamiřte na zimní stadion Na Lapači, kde můžete od 14 hodin sledovat zápolení Vsetína s Olomoucí a sami můžete být svědkem toho, zda si Valaši drží svou vedoucí pozici v tabulce zaslouženě...

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Kohn - Neuwirth, Daněk, Pokorný, Štrbík, Hradil, Ptáčník M., Stodůlka, Žák, Vašíček, Kohout, Kývala, Janeba, Báchor, Brida, Gajdoš, Tobola, Štědrý.

Vítkovice: Ďuriš - Blahuta, Čavoj, Hudeček, Holý, Kysučan, Zdráhal, Sysala - Hawlík, Černín, Bail, Kilnar, Kovář, Cháňa, Rosypka, Plášek, Máj, Zuzaník.

Olomouc: Lukáš - Schejbal, Škůrek, Vondra, Ziegler, Paksi, Němec - Novotný, Kunce, Kebza - Ostřanský, Peštuka, Jergl - Bauer, Hánl, Koutský.

Mladší dorost: 3. místo, 12 bodů, skóre 42:24

Na tým mladších dorostenců čeká tento víkend bitva o druhé místo v tabulce. Vsetínští se utkají s týmem z Olomouce, který doposud v 7 utkáních nasbíral 15 bodů. Valaši mají bodů 12 a třetí příčku sdílí s týmem ze sousedního Zlína. V případě výhry by se tak mohli zelenožlutí vyhoupnout o příčku výše. V jejich prospěch by mohl hrát fakt, že na vlastním ledě ještě letos mladší dorostenci neprohráli a co víc – ze třech utkání, odehraných Na Lapači, mají neuvěřitelné skóre 30:9, což je v průměru 10 vstřelených branek na zápas!

Bitva to ale bude veliká, protože právě Olomouc je celek, který si naopak nejlépe vede na hřištích soupeře – ze 4 utkání neztratili mládežníci tohoto celku ani jediný bod, skóre je pak 31:4. Udrží Valaši svoji převahu na vlastním ledě nebo potvrdí Olomouc, že venku je prozatím neporazitelná? I tohoto utkání se můžete zúčastnit – tento boj začíná v neděli od 14 hodin.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Vlach - Grygar, Motloch, Forch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Děrkas, Ščotka, Hryciow, Vašíček, Krček, Hajda, Svozílek, Christov.

Olomouc: Motálek (51.Pospíšil) – Kropáč, Rašner, Zbořilák, Majer, Horák, Brandýs, Hrabica, Vrána, Konečný, Augustin, Minařík, Kočiřík, Čamek, Pavlovský, Němčák, Dittrich, Beták, Galeta, Sázel.

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC Technika Brno
×
Dnes v 18:45 | Dor.
SK Horácká Slavia Třebíč
VHK ROBE Vsetín
×
Odehrané v 14:45 | 9.tř.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011