Junioři mohou započít další vítěznou sérii, dorostenci zkusí znovu překvapit Vítkovice

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 23.10.2019

Dorostu se v předešlém týdnu podařilo přerušit řadu proher, když porazil Olomouc. Tento týden bude mít tedy příležitost svou hru ze soboty zopakovat nejprve s Vítkovicemi, které již v této sezóně porazil, a poté s Přerovem. Junioři naopak ukončili peohrou s Havířovem svou dlouhou vítěznou sérii. Všechno však budou moci napravit již v pátek proti Porubě, která na Vsetín ztrácí 9 bodů. V neděli se pak na vsetínském Lapači utkají s Warriors.

Jedna vítězná série skončila, další mohou junioři začít proti Porubě

Junioři měli v minulém týdnu jasnou vizi - prodloužit sérii výher. To se jim povedlo v pátek na ledě nevyzpytatelného Šumperku. Očekávalo se, že mezi favority této skupiny extraligy bude patřit Havířov, Vsetín a Přerov, ale právě Draci překvapili a k této trojici se připojili. Valaši s Šumperkem už na Lapači remizovali a nyní nechybělo mnoho, aby nebodovali vůbec. V čase 58:33 ale vyrovnal na 2:2 Adam Hilšer, který si pak připsal i vítězný nájezd.

V domácím zápase s vedoucím Havířovem se naopak žlutozelení dostali do vedení jako první. „Možná jsme to trošku podcenili a asi jsme čekali, že to po prvním gólu půjde samo. První třetina vypadala dobře, ale pak najednou bum. Oni začali hrabat, nechávali jsme jim hodně prostoru a už to šlo," popsal v pár větách celý průběh zápasu útočník Tomáš Frimel. Vsacané nakonec svému rivalovi podlehli 1:2.

Zápas: 25.10. Poruba - Vsetín 17:00

Poruba zatím vyhrála pouze třikrát. Dvakrát nad Warriors a jednou nad Litomyšlí. V obou případech se jedná o týmy, kterým patří spodní příčky tabulky. Naopak od vedoucích celků Ostravané nejednou schytali debakl. V minulém týdnu ale mohli junioři z Poruby slavit, když nepříznivý stav 1:4 otočili na konečných 6:5, přičemž poslední šestou brankou překvapil Jiří Brodek Litomyšlské rovných osm sekund před koncem základní hrací doby.

Utkání v Šumperku mělo zpočátku podobný nádech jako zápas s Litomyšlí a Poruba již brzo prohrávala. Tentokrát se však Ostravanům nepodařilo překlopit výsledek na svou stranu a z Hané odjížděli se skóre 2:4.

Zápas: 27.10. Vsetín - Warriors Brno 13:00

Hráči brněnského celku odehráli v minulém týdnu pouze jeden zápas. Hostující Přerov se dostal do vedení 5:0 a Brno začalo svou stíhací jízdu až příliš pozdě, konkrétně v 56. minutě. Během posledních čtyřech minut se však prosadili Alex Mudrych, Filip Klimeš a Tadeáš Del Favero, kteří tak korigovali na konečných 3:5.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek– Holáň, Ondračka, Zeman, Liss, Kunst – Novosad, Zemánek, Holba, Pospíšil, Klímek, Hilšer, Vavřík, Vašenka, Vrána, Frimel.
Poruba: Dolíška – Topolanský, Mrozek, Pitucha, Havlík – Benka-Rybár, Morávek, Barčák, Stodůlka, Anlauf, Žídek, Pavlík, Rambousek, Brodek, Bochnak.
Warriors Brno: Kašpar – Rašovský, Mahdal, Staněk, Klimeš, Orsech, Sedlaček – Hrstka, Vysloužil, Antoňů, Holotík, Kavický, Karpíšek, Del Favero, Marčík, Mudrych, Bocián, Ludvík, Vodák.

Zopakuje dorost výhru s Olomoucí?

Minulý týden se vsetínský dorost nejprve předvedl v Třinci, z kterého odjel s debaklem. Vsetínu se ve čtvrtek nepodařilo vstřelit ani jednu branku, zato Oceláři jich nastříleli rovnou pět. Nejprve se trefili již v 6. minutě a v první třetině své vedení ještě o jednu branku navýšili. Ve druhé se prosadili jednou a ve třetí přidali ještě další dva góly.

Druhý zápas týdne s Olomoucí byl pro vsetínský dorost úspěšný. Ve druhé třetině se domácí Valaši prosadili třikrát. Na začátku třetí třetiny to vypadalo, že by se Olomouci mohlo podařit vyrovnat, domácí tým jim to však nedovolil. Tento zápas byl velice zajímavý také díky tomu, že před sobotním utkáním měly oba týmy po osmi bodech. Tento týden čeká na Vsetín lídr tabulky z Vítkovic, kterého v předešlém zápase Vsetínští porazili v samostatných nájezdech. V sobotu se pak utkají s Přerovem, který je od vsetínského celku vzdálen o dva body.

Zápas: 24. 10. Vítkovice – Vsetín 17:00

Vítkovice v minulém týdnu odehrály dva velice vyrovnané zápasy. Skóre s Kometou bylo po celý zápas vyrovnané a Vítkovice byly týmem, který pokaždé vyrovnával. Ve třetí třetině přišla velká řada vyloučení na obou stranách. Vítkovice jako první využily přesilové hry, jejich vedení však bylo vynulováno trestným střílením hráče Komety. Nakonec se tým z Ostravy prosadil ještě dvakrát v polovině poslední třetiny a vyhrál 6:4.

Druhý z vyrovnaných zápasů začal vedením Vítkovic v první třetině 4:1. Ve druhé třetině se podařilo prosadit pouze Šumperku, který tak snížil soupeřův náskok. V posledních minutách zápasu padlo několik rychlých gólů, ze kterých se mohla vyklubat remíza, nakonec se tak nestalo a Vítkovice vyhrály rozdílem jediného gólu 6:5.

Zápas: 26. 10. Vsetín – Přerov 14:45

Přerov odehrál první zápas minulého týdne s Porubou. Po celou dobu utkání byli Zubři ve vedení, které si pokaždé dokázali obhájit. V první a druhé třetině hrály celky s rozdílem jednoho gólu. Ve třetí třetině se prosadil pouze Přerov, a to dvěma rychlými góly v 54. a 55. minutě, čímž upevnili svou výhru 5:2 a tři body do tabulky.

Druhý zápas už nebyl tak veselý, Zubři se totiž utkali na ledě Komety. V první třetině nepadl ani jeden gól. V druhé se již podařilo prosadit brněnskému týmu, který ještě navýšil ve třetí třetině. Přerov nemá z tohoto utkání na svém kontě velký počet střel na bránu, které vedly k tomu, že se mu nepodařilo prosadit ani jednou.

Vsetín: Nešpůrek – Velikovský, Kočí, Mikula, Fojtík, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rigo, Babeliak, Juráň, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.
Vítkovice: Bartošák – Smolka, Bialy, Kelnar, Puchala, Řepa, Vřeský – Holaník, Přibyl, Krejsa, Petr, Pavelec, Schauer, Macho, Melovský, Skřipčák.
Přerov: Žurek – Koblížek, Růžička, Tomiga, Holík, Billa – Štíbr, Mašek, Brázda, Halík, Hradil, Richard Marek, Kuchta, Hyža, René Marek, Buršík, Mann, Jobánek, Šilhavý