Souboj s Opavou vol. 4: Dokáže Vsetín konečně zvítězit?

Filip Bazala • 09.11.2012

V rámci patnáctého kola se letos už počtvrté proti sobě postaví domácí VHK Vsetín a HC Slezan Opava. Svěřenci trenéra Karla Suchánka letos zatím pokaždé dokázali Vsetín porazit. Mužstvo Viktora Hlobila napočtvrté před vlastními diváky už si nemůže dovolit prohrát a budou se snažit s nepříznivou bilancí před vlastními diváky něco udělat. Oba celky jsou v tabulce od sebe o dva body, případná výhra za tři body v podání domácích by znamenala posun právě před Opavu. Zápas se hraje v sobotu 10.11. od 17:30 – buďte při tom.

Vsetínští si letos s Opavou zatím nevědí rady. V patnáctém kole se utkají se Slezany už počtvrté a opět s nimi prohrát si snad Valaši už nedokážou představit. Špatnou bilanci si těžko vysvětluje i Adam Mikšovský: „Se Slezanem nám zkrátka nevyšlo vůbec nic. Například jsme deset minut útočili, nepustili jsme je k ničemu, ale pak přišla jejich přesilovka a ze dvou střel dali dvě branky,“ popisuje vsetínský útočník. „Opava je mančaft, který je hodně zkušený, ani ne tak možná věkově, i když tam mají kluky, kteří jsou už starší a mají něco za sebou. Už je to asi nějaký pátek, co si řekli, jak budou hrát a pořád to pilují, pilují a řekl bych, že jsou takový černý kůň,“ říká o soupeři Adam Mikšovský.

Vsetín z posledních pěti utkání vyválčil sedm bodů z možných patnácti. Na tom má podíl i Opava, která Valachům sebrala pět bodů. Tři body zůstaly i v Karviné, kde Vsetín neodehrál špatný zápas, ale tým nedokázal proměnit nabídnuté přesilovky, které svěřencům trenéra Hlobila dělají zatím velké problémy a to hlavně v utkáních mimo domácí stadion. Vsetín dokázal doma porazit Porubu 4:3 a naposledy i Havířov 4:1, čímž se před zápasem s Opavou naladili do nejlepšího možného rozpoložení. Vsetínu se navíc pomalu uzdravují marodi, což rozhodně přichází vhod. V minulém utkání už do hry zasáhl Petr Hruška a návrat na led vyhlíží už i Jiří Farda.

Opava: Zatím jediný úspěšný dobyvatel Lapače

Opava letos opět téměř beze změn v kádru a stále s velmi podobnou taktikou, kterou předvádí už několik let. Na Lapači posledně Slezané odvedli perfektní defenzivní práci, na kterou Valaši nedokázali nalézt recept. Jen díky šťastné brance Daniela Vaňka se hrálo prodloužení. V sobotu můžeme čekat velmi podobný hokej. „V sobotu nás čeká zápas ve Vsetíně. S jejich hráči už se dobře známe, vždyť letos už to bude naše čtvrté měření sil, připadám si trochu jako v play off. Určitě to bude vyhecované, Vsetín má svou kvalitu, vždyť porazil i Havířov. Musíme opět vycházet ze zabezpečené obrany a vyčkávat, pak můžeme uspět.“ potvrzuje útočník Opavy Petr Wolf.

Slezan v lize zatím předvádí svůj standard. Ze čtrnácti utkání sedm vyhráli a v tabulce jsou s dvaadvaceti body na čtvrtém místě. Naposledy bodovali doma proti Karviné, kterou udolali poměrem 3:1. O vítězství Slezanu rozhodla až třetí třetina, ve které se prosadili Měch a Vítek. Trenér Karel Suchánek po zápase chválil své svěřence, protože mnoho hráčů nastoupilo s nějakou zdravotní indispozicí, ale i tak dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce. „Hráli jsme trpělivě zezadu a čekali na své příležitosti, které přišly z brejkových situací. Zápas jsme zvládli i po taktické stránce. Hráči si plnili, co měli, a výsledek se dostavil,“ hodnotil zápas trenér Slezanu Suchánek.

Opava si bude podobně počínat určitě i na Vsetíně a na hráčích v zelenožlutém je, aby s houževnatou hrou Slezanů dokázali něco udělat. V cestě jim bude stát kvalitní gólman Dušan Šafránek, který je v Opavě jasnou jedničkou. V obranných řadách budou před Šafránkem čistit prostor urostlé věže, jako Josef Tichý (198cm, 99kg, 3+5), Michal Kukol (195cm, 88kg, 2+4), Radek Tůma (190cm, 92kg, 1+4). Krýt záda útočníkům budou také obránci Jaromír Bednárek (3+5) nebo zkušený David Galvas (4+3). Útok táhne svými body už tradičně Tomáš Měch (5+7), ale také Petr Chalupa (6+6) nebo Bohumil Herman (3+9). Neztratí se ani Petr Wolf (5+3), Zdenek Pavelek (1+8), či Tomáš Polok (4+2).

Přijďte na sobotní utkání, které se hraje od 17:30 na zimním stadionu ve Vsetíně, tedy na slavném Lapači. Pokud se nebudete moct přijít podívat na vlastní oči, tak určitě vezmete za vděk i podrobný textový onlajn přenos.

Předpokládané sestavy: Farda trénuje, ale jeho start je nejistý

Vsetínská marodka se pomalu vyprazdňuje. Po Petrovi Hruškovi, který s Havířovem odehrál celý zápas by se v dohlednu měl do zápasových kolotočů vrátit i bek Jiří Farda. Hráč s číslem 96 trénuje, ale pro sobotní utkání s Opavou jeho start ještě není úplně jistý. Do obranných řad domácích jsou tak opět připraveni i hráči z juniorky a to dvojice obránců Žák – Báchor a do útoku Daněk. Ondřej Hruška, Filip Okuliar a Ondřej Hruška stále zůstávají mimo hru. Slezan měl posledních dnech také zdravotní problémy hned u několika hráčů, ale že by měl být někdo zraněn tak, že by nenastoupil do zápasu hosté neuvádějí a vše tedy bude jasné až při pohledu na oficiální sestavy k zápasu.

Vsetín: Plšek – Vrána, Vrba, Vodák, Tichý, Žák, Mečiar, Báchor – Mikšovský, Vaněk, Zúbek, Dubec, Hruška P., Podešva, Vítek, Holík, Brezáni, Kubo, Kajaba, Daněk.

Opava: Šafránek – Tichý, Kukol, Bednárek, Tůma, Bendík, Vrábel – Černý, Měch, Herman, Wolf, Chalupa, Vlašánek, Polok, Pavelek, Mlýnek, Vítek.

Zápas budou řídit: Roman Mrkva (Frýdek-Místek) – Michal Vengřín (Ostrava), Tomáš Záviský (Březová).