Juniorům se utkání odkládá už podruhé, zápasy odehraje pouze dorost

Anna Pavlína Sedláčková • 07.10.2020

Junioři měli ve středu odehrát odložené utkání s Přerovem, to se však opět odkládá kvůli stejnému problémů s COVID-19. Tento týden se tak dočkáme pouze utkání dorostu. Ti se nejprve pojedou podívat na Sever Moravy do Šumperku. V sobotu se již utkají na domácí ploše se Zlínem, který je v tabulce o jednu příčku nad Vsetínem.

Dorost se v minulém týdnu postavil pouze proti jednomu soupeři, a tím byla Kometa Brno. Hned v první třetině se vsetínským podařilo dostat do dvoubrankového vedení, a tím svého soupeře zaskočit. Tomu se však v následující třetině podařilo skóre otočit a na svou stranu získat vedení, o které již do konce utkání nepřišli. Mezi dorostenci je nejproduktivnějším hráčem Matyáš Dědek (3+2), který už nastoupil i za vsetínskou juniorku. V patách mu jsou Šimon Rigo (3+1), Adam Koláček (2+2) a Matyáš Adámek (2+2).

ZÁPAS: 8. 10. Šumperk - Vsetín 18:15

Šumperk měl v předešlém týdnu taky jen jednoho soupeře, a to Zlín. Nejprve vedli o dva góly Draci, ty pak ale dohnal a taktéž o dva góly předehnal Zlín. Ve třetí třetině se skóre vyrovnalo a zůstalo tak až do prodloužení, ve kterém žádná branka nepadla a šlo se na samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější Berani. V čele tabulky produktivity dorostu ze Šumperku jsou útočníci Patrik Janech (1+2) a Kristián Šucha (1+2), kteří mají oba po 3 bodech. Střelecky úspěšným hráčem je také Josef Haas (2+0).

Zápas 10. 10. Vsetín - Zlín 12:15

Za to Zlín má za sebou z minulého týdne dvě utkání. Ve čtvrtečním zápase se utkal s Šumperkem, kdy šlo o velice vyrovnaný zápas, který skončil až v samostatných nájezdech a to výhrou Beranů. Sobotní utkání však bylo pro zlínský celek oříškem. V první třetině nepadl žádný gól a hra se zdála být velice vyrovnaná. Ve druhé třetině se dvakrát prosadil Třinec, který zůstal ve vedení až do konce utkání. V poslední periodě se sice Zlínští prosadili, ale pouze jednou, což jim na výhru nestačilo. Tabulku ve Zlíně vede s náskokem dvou bodů Adam Jecho (3+3). Po čtyřech bodech mají ve Zlíně Robin Gerych (2+2), Filip Kaláč (2+2) a Jan Ramert (1+3).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Růžička – Herman, Mikula, Fojtík, Machů, Valda, Maršálek – Koláček, Rigo, Adámek, Matějíček, Dědek, Turek, Hrdý, Čajanová, Vaněk, Tomek.
Šumperk: Valenta – Cekr, Slabý, Zavoral, Panáček, Hrdina, Compel – Jarmara, Hlubuček, Bařica, Slováček, Tomeš, Janech, Seidenglanz, Lichner, Haas, Čunát, Verner, Šucha.
Zlín: Málek – Žižka, Sýkora, Burian, Mojžíš, Hamrla, Šišák – Peprna, Jecho, Tomeček, Ramert, Čechmánek, Kaláč, Heš, Babulík, Gerych, Leška.