Kádr dostává konkrétní podobu, hráči včera už trénovali

Václav Trávníček • 22.07.2008

V s e t í n – „Kde nás najdete? V šatně přece,“ hlásil do telefonu sportovní ředitel Jaškin. Pondělí, 18 hodin. Po dlouhých týdnech vzalo všechno rychlý spád – už včera v podvečer se k prvnímu „suchému“ tréninku sešel kádr nového Vsetína. Hlavní trenér Viktor Hlobil, jehož asistentem byl jmenován dosavadní mládežnický kouč Jaroslav Plachtovič, přivítal v kabině šestinásobných mistrů celkem osmnáct nových hráčů, dalších pět se omluvilo. Jak první mítink probíhal?

Dorazilo na osmnáct hráčů

Krátce po šesté rozrazí dveře do prostoru šaten veterán Josef Štraub. „Nojo, nejstarší musí přijít nejpozději,“ směje se sportovní ředitel Jaškin, ještě než se hráč začne dlouze omlouvat. V místnosti s trofejemi z mistrovských let sedí jednatel klubu Pavelec společně s oběma trenéry. Čekají, až bude dnešní společnost kompletní. „Jsme všichni, pojďme,“ hlesne na ně po chvíli zpoza dveří Jaškin. Na chodbě se k nim přidává hospodář Ivan Tesařík a za chvíli už všichni stojí v kabině.

V té sedí osmnáct hráčů nového Vsetína. Zkušení harcovníci, i dvacetiletí mladíci. Matador Štraub si vybral místo vedle Daniela Tesaříka, střelec Gergela se uvelebil naproti němu. Z rohu šatny se culí Jakub Ašer. Nevidí se poprvé, vždyť ve druhé lize proti sobě nastoupili nesčetněkrát. Stejně jako ostatní hráči, kteří přišli vesměs z Valašského Meziříčí nebo Kroměříže. Teď všichni pozorně sledují přicházející zástupce klubu.

Slovo si bere Stanislav Pavelec. „Vítám vás ve Vsetíně,“ říká. „Všichni dobře víte, jak jsme se ocitli ve druhé lize, stejně jako to, že budeme mít podstatně zkrácenou suchou přípravu. Věřím ale, že naše fanoušky nezklamete. Spíš bych měl říct nezklameme, protože věřím, že budeme táhnout za jeden provaz. Lidé vám hráčům věří. Jestli čtete naše webové stránky, víte, že je velký zájem o permanentní vstupenky,“ dodává a představuje týmu všechny zainteresované.

Program? Trénink na Ohradě a běhy do Ústí

„Tento týden se sejdeme ještě ve středu a v pátek, pokaždé v šest hodin. Budeme trénovat na stadionu na Ohradě a běhat do Ústí,“ přibližuje plány tohoto týdne kouč Hlobil. „Od příštího týdne pak přejdeme na led.“

Pavelec pak ještě dodá, že věří v dobrou partu. "Ta byla pro Vsetín vždycky příznačná,“ říká. Poté se hráči nahlašují asistentu Plachtovičovi, který si vede jejich evidenci. Do té v příštích dnech přibudou ještě další hráči, kteří se ze schůzky omluvili – třeba kroměřížský Pavel Marek. Navíc nebyli v týmu započítáni junioři, s nimiž kouč Hlobil počítá.

„Šestnáct, sedmnáct, osmnáct, mám je všechny,“ hlásí po chvíli Plachtovič, pod jehož vedením se hráči vydávají na Ohradu.

Na trénink, první v tomto létě.

Pondělního uvítání a následného tréninku se zúčastnili tito hráči:

Brankáři:
Lukáš Plšek