Kopřiva: Morálku by pozvedla výhra. Ta však nepřichází

Aleš Koňařík • 16.01.2006

V s e t í n – Ještě jedenáct ostrých testů před baráží představuje pro vsetínský klub zbytek utkání v základní části. Jako by se neodvratnost situace odrazila na střelecké mizérii týmu, který v posledních třech kolech dokázal vsítit jedinou branku. „I když se nám daří hrát vyrovnané partie, kvalita prostě bývá na straně soupeřů. S Litvínovem jsme hráli na doraz, ale branku jsme nedali. Projevuje se nezkušenost naší mladé obrany, a to například v přesilových hrách,“ nezbylo Břetislavu Kopřivovi než opět zopakovat starou pravdu.

Vzhledem ke skutečnostem se nelze divit, že na Lapač si hledá cestu sále méně fanoušků. Ve dvou novoročních zápasech jejich počet nepřekročil hranici dvou tisícovek na utkání. I tato hrstka věrných však musí přihlížet převážně trápení jejich mužstva. V duelu s Litvínovem navíc padla jediná branka, což na atraktivitě určitě nepřidalo. „Nebyl to pohledný zápas jako spíš urputná bitva,“ přiznal šedovlasý trenér hostů Václav Sýkora. „Týmům se ovšem nedá upřít velké nasazení a díky výborným brankářům byl výsledek až do konce na vážkách.“

„Zápasu by zřejmě více slušela remíza,“ podotkl Kopřiva. Jenže při letošním vsetínském „štěstí“ by šlo spíš o zázrak. Příklad: Demlova střela trefila tyč, Jenáček měl před prázdnou brankou puk přes ruku a bekhendem jej do sítě dopravit nedokázal. „Spousta dalších střel skončila ve skrumážích,“ povzdechl si Kopřiva.

Zatímco tak Litvínov je díky vítězství ještě stále ve hře o play-off, Vsetínu nezbývá než v rámci možností co nejdůstojněji dohrát základní část extraligy. „Tým má morálku, jenže nemáme výsledky, které by ji ještě pozvedly. Často stačí jediná výhra a hned je patrný větší náboj jak ve hře, tak v tréninku,“ řekl Kopřiva. Jeho svěřenci však už devět utkání v řade nevyhráli.

Před čtvrtečním kolem, ve kterém Vsetín čeká na domácím ledě zápas s Třincem, se Valachům alespoň vyprázdnila marodka. Po dvou měsících rekonvalescence kvůli operaci svalu se do sestavy vrací obránce Josef Hrabal, kterého ani absence v 18 zápasech nesesadila z postu nejproduktivnějšího obránce týmu. I to je jeden ze střípků současné neveselé vsetínské mozaiky.