Lapač se znovu těší na hokej! V sobotu dorazí pražská Slavia

Jan Tajzler • 27.01.2022

Teprve podruhé v kalendářním roce 2022 se ve Vsetíně půjde na hokej. Na oblíbený sobotní termín připadá souboj s pražskou Slavií. Sešívaní momentálně balancují na hraně elitní šestky, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Třetí Vsetín naposledy ve středu v Litoměřicích bral všechny body. Podaří se mu podobný počin zopakovat i v sobotu a porazit pražský klub potřetí v sezoně? Odpovědi začnou přicházet od 17. hodiny, kdy je na programu úvodní vhazování.

Partner utkání:

Vlezou se Pražané mezi šest nejlepších?

Základní část pražského celku je ve znamení vln. Pražané po sérii porážek dokázali zabrat a v jednu chvíli vyhráli devět z desíti zápasů. Od té doby se střídají krátké série porážek s těmi vítěznými. Aktuálně si sešívaní v posledních šesti utkáních připsali devět bodů za výhry proti Ústí nad Labem (4:2), Havířovu (4:2) a Benátkám nad Jizerou taktéž 4:2. Naopak poklonit se Pražané museli Frýdku-Místku (1:3), Kolínu dokonce vysoko 1:5 a naposledy Jihlavě 2:3. Výsledkem je 7. místo s jednobodovou ztrátou na 6. Prostějov. Pro Slavii bude mít každý bod cenu zlata, neboť na její zaváhání čekají ve Vrchlabí, Kolíně a přiblížit by se chtěl určitě i Frýdek-Místek, souboj o šesté místo tak určitě přinese drama, stejně jako i boje o desítku nebo vyhnutí se nevyzpytatelné baráži.

Velkou osobnost letos má Slavia Praha v Tomáši Knotkovi, ten s velkým náskokem vede týmovou produktivitu, je nejlepší střelcem týmu, nejlepším nahrávačem a rovněž i nejužitečnějším hráčem, jeho bilance činí 15+23, kladných bodů nasbíral 15. Bude zajímavé sledovat sobotní souboj už jen pro to, že Knotek je v celkové tabulce produktivity jen o jediný bod za vsetínským Lubošem Robem. Trojici nejlepších útočníků sobotního soupeře Valachů doplňují Lukáš Žejdl (14+15) s Petrem Kafkou (5+15). Slavia umí být nebezpečná v přesilových hrách, v tomto ohledu zaujímá 3. místo mezi ligovými konkurenty s úspěšností využití 24,06 procent.

Defenzivní řady Pražanů se mohou spolehnout na Daniela Krejčího, jedná se nejproduktivnějšího obránce Chance ligy a zároveň třetího nejproduktivnějšího hráče slávistického výběru, což potvrzuje bodový zisk s bilancí 6+19. Problém nastal u Slávie v brankovišti, když se zranil spolehlivě chytající Roman Málek, roli jedničky tak nyní plní Martin Michajlov, ale jeho čísla nejsou zrovna reprezentativní. Průměrně obdrží za zápas 4,01 branky a úspěšnost zákroků je na úrovni 88,43 procent. Slavia v nelehké situaci přivedla ze Šumperka Martina Holíka, ten však na svou šanci v sešívaném dresu teprve čeká.

Potvrdí Vsetín body z ledu lídra?

Valaši se na domácím ledě představí po dlouhých 24 dnech a teprve podruhé v novém roce 2022. Vsacané určitě budou chtít navázat na úspěšné středeční představení v Litoměřicích, kde se jim podařilo skolit lídra 3:1 a přerušit tak jeho skvostnou sérii čítající 16 výher v řadě, tedy proti všem prvoligovým soupeřům. Vsetín musel na severu Čech čelit šesti přesilovým hrám soupeře, inkasoval pouze jednou. Naopak znovu prokázal, že jeho síla je ve hře při vyrovnaném počtu hráčů. Vítěznou trefu obstaral kapitán týmu Vít Jonák, byla to pro něj už 11 branka v letošní sezoně.

Konečné skóre v Litoměřicích pečetil do odkryté branky Luboš Rob, fanouškům svého týmu však zahrál pěkně na nervy, když nejprve trefil tyč litoměřické klece a s pukem se dlouho mazlil i při tutovém zavezení do sítě o pár vteřin později. Každopádně Rob prožívá po návratu na Lapač vydařenou sezonu, momentálně vede produktivitu všech hráčů Chance ligy s bilancí 15 branek a 23 asistencí, v sobotu si to v přímém souboji rozdá právě se slávistickým Knotkem.

Letošní vzájemné zápasy zatím pokaždé vyšly lépe Vsetínu. První měření sil proběhlo na Lapači a zelenožlutí si nebrali servítky, když sešívané poslali zpět do hlavního města s pětibrankovou náloží. Odveta v pražském Edenu už byla o poznání vyrovnanější. Slavia držela na domácím ledě po dvou třetinách nadějné vedení 1:0, ale třetí třetina vyšla lépe mužstvu z Valašska, které skóre po brankách Bergera a Smetany otočilo na konečných 2:1. Budou se Vsetínští proti pražskému sokovi radovat i potřetí? Souboj Valachů s Pražany startuje v 17:00 na Lapači, zápas můžete sledovat také v přímém přenosu na hokejkatv.cz nebo kontrolovat dění při textové reportáži na onlajny.com.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Málek – Jerofejevs, Ondračka, Štach, Smetana, Říha, Hryciow, Š. Jenáček – Jonák, Pšurný, Rob – Berger, Vlach, Zeman – Pitule, Venkrbec, Březina – Půček, Kucharczyk, Hořanský.

Slavia Praha: Michajlov – Krejčí, Veber, Duda, Hovorka, Zelingr, Havel, Barák – Vlček, Knotek, Žejdl – Kafka, Poletín, Kružík – Doležal, Machač, Brož – Pšenička, Kern, Soukup.