permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1941 (9.9.2024)

Máme ještě co zlepšovat, říká nejlepší střelec přípravy

Ondřej Konvičný • 08.09.2012

Vsetín se po třech zápasech odehraných na hřištích soupeřů vrátil na Lapač, aby zde sehrál odvetné utkání proti celku HC Bobři Valašské Meziříčí. Přípravný zápas na ledě Valašského Meziříčí se vsetínským hrubě nepovedl, a tak byl tento zápas ideální příležitostí ukázat, že by se letošní derby s Valmezem mohly vyhnout zaběhnutému stereotypu valašskomeziříčských oslav a vsetínských smutků. Vsetínským se hlavně zásluhou Jana Podešvy, který se blýskl hattrickem, podařilo zdolat Valašské Meziříčí 5:4.

Jan Podešva, devatenáctiletý forward a odchovanec vsetínského hokeje, se po dvou sezónách odehraných na jižní Moravě vrací na Vsetín. „Měl sem se Znojmem dohodu, že se mi pokusí sehnat angažmá v první lize, což se podařilo v Šumperku, kde jsem byl v létě na zkoušku. Tam mi to bohužel nevyšlo a v momentě, kdy jsem věděl, že se v Šumperku neprosadím, bylo vlastně jasné, kam bych chtěl jít. Potom už to bylo jen o domluvě, jestli mě na Vsetíně budou chtít, vše klaplo a jsem tady na roční hostování. Ve smlouvě je sice zahrnut střídavý start v Šumperku, ale to tam má hodně hráčů a já bych chtěl odehrát celý ročník na Vsetíně.“

Podešva hrál v předchozích letech juniorskou NOEN Extraligu za Orly Znojmo a také za Kometu, ale na druhou ligu mužů díky hostování či střídavým startům, hlavně v klubu SHK Hodonín, nezapomněl: „Hodonín teď hraje druhou ligu "střed", která podle mě není tak atraktivní jako "východ", nechodí tam skoro žádní diváci...Nechci nijak shazovat skupinu "střed", ale tam nejsou hokejové města, jaká jsou tady, není tam ta atmosféra co tady, nemá to prostě tu úroveň. Třeba Hodonín a dalších pár týmů se dá s východní skupinou srovnat, ale celkově je ten "východ" silnější. Myslím, že první čtyři, pět týmu východní skupiny druhé ligy je srovnatelných se spodní částí první ligy.“

Přípravné zápasy A-týmu před novou sezónou:

21.8. Vsetín – Nový Jičín 7:3
23.8. Vsetín – Toruň 1:3 (Polsko, extraliga)
24.8. Valašské Meziříčí – Vsetín 6:2
31.8. Považská Bystrica (Slovensko, 1.liga) – Vsetín 2:5
4.9. Nový Jičín – Vsetín 5:5
7.9. Vsetín – Valašské Meziříčí 5:4
11.9. Poruba – Vsetín
14.9. Vsetín – Přerov
18.9. Přerov - Vsetín

V letošní přípravě odehrál útočník s číslem 61 zatím čtyři zápasy, v kterých dokázal vstřelit pět gólů, z toho čtyři proti Valašskému Meziříčí. „Kluci si ze mě dělali srandu...samozřejmě jsem rád že jsem vstřelil nějaké góly, ale hlavní bude, aby to vydrželo v sezóně. Doufám, že sem se nevystřílel, že mi tam něco zbylo.“ Závěrem se Podešva vyjádřil k průběhu vsetínské přípravy: „Je to pořád jen příprava, teprve se sehráváme, je to takové nijaké, ale samozřejmě jsme rádi za vítězství. Uvidíme, jaké to bude v sezóně, teď máme ještě dva, tři týdny na to, abychom ještě vylepšili, co se dá. Potom na to vletíme a já doufám, že to bude co nejlepší.“

Další přípravný zápas čeká vsetínské muže v úterý 11. září, kdy se od 18:00 představí na ledě Poruby. Doma se poté vsetínští ukáží o tři dny později, v pátek 14. září, kdy přivítají na svém ledě přerovské zubry. Zápas začne v netradičních 19:30, jelikož od 16:30 hrají svůj první domácí zápas starší dorostenci, kteří změří síly s Havířovem.