Městský soud v Praze pozastavil start juniorské ligy

Tisková zpráva • 04.09.2019

Městský soud v Praze nařídil předběžné opatření ve věci vyřazení hokejových klubů AZ RESIDOMO HAVÍŘOV, HC ZUBR PŘEROV a VHK ROBE VSETÍN z nejvyšší hokejové juniorské ligy.

Soud uložil Českému svazu ledního hokeje, z.s. povinnost odložit termín prvního kola a všech následujících kol všech částí „juniorské ligy akademií“, která je pro sezonu 2019-2020 nejvyšší juniorskou soutěží. Vyhověl tak poškozeným klubům. Kluby rozhodnutí oceňuji a věří, že je to první krok k návratu nejvyšší juniorské soutěže do Přerova, Havířova a Vsetína.

“Od začátku jsme nežádali nic jiného než spravedlivý přístup a stejná pravidla pro všechny. Jsem rád, že soud to na rozdíl od vedení hokejového svazu chápe a dal nám za pravdu,” uvedl Daniel Tobola, jednatel vsetínského hokejového klubu.

“Nelze postupovat svévolně, nedodržovat vlastní pravidla a z pozice síly poškozovat konkurenční kluby. Tímto jednáním svaz ohrozil nejen nás, ale regulérnost celé soutěže a nyní na to doplácí,” řekl Tomáš Pluháček, jednatel přerovského klubu.

“Jde o rozhodnutí, které může zastavit chaos v juniorském hokeji, který Výkonný výbor ČSLH svým nekoncepčním jednáním vyvolal,” konstatoval Jaroslac Mrowiec, prezident havířovského klubu.

Všechny tři kluby se zároveň shodují, že je mrzí, že situace musela dojít až tak daleko, tedy k předběžnému opatření soudu. “Nabízeli jsme při jednání Arbitrážní komise smírné řešení, ale bohužel jsme nebyli vyslyšeni,” zdůrazňují zástupci všech tří klubů.

Přečtěte si celé znění usnesení Městského soudu v Praze zde (klikněte)