Vsetín zavítá na led předposledního celku tabulky

Jan Tajzler • 08.11.2013

Vsetínským hokejistům se podařilo napravit dojem z domácího utkání s Porubou a tentokrát se na Lapači odvděčili svým příznivcům ziskem cenného skalpu Přerova. Vsetín se letos řadí mezi přední celky východní skupiny, co se týče bodových zisků na ledě soupeřů, vždyť v tabulce mu venkovních zápasů mu patří čtvrtá příčka, kterou by svěřenci trenéra Jakubíka brali nejraději v kompletní tabulce. O možnost dotáhnout se na kýžené pozice se Valaši poperou v sobotu od 17:00 na ledě nedalekého Nového Jičína. Pokud na utkání nedorazíte, můžete jej sledovat prostřednictvím online přenosu.

Nový Jičín a Vsetín, to jsou letos rozdílné noty v celkové skladbě východní skupiny. Zatímco zelenožlutí se otřepali z nepovedeného úvodu soutěže a drží krok s třetí příčkou, v Novém Jičíně se stále nedaří naladit na tu správnou notu. Pravda, novojičínští si v posledním utkání připsali dva body po vítězství v samostatných nájezdech nad Břeclaví, ale přeci jen zisk 11 bodů a předposlední místo tabulky si v Jičíně rozhodně nepředstavovali. V posledním vzájemném duelu se však Vsetín na vítězství pořádně nadřel, po bojovném výkonu svítilo na tabuli konečné skóre 3:1 ve prospěch Valachů, už tehdy se v Novém Jičíně řešil problém a dá se říci, že se řeší dodnes.

Nový Jičín zakončí sérii tří domácích zápasů v řadě

Jestli se měl tým trenéra Handla chytit a nadechnout se k lepším výsledkům, pak není vhodnější příležitost než odehrát tři domácí zápasy v řadě, zvlášť po vybojovaném dvoubodovém vítězství na ledě Opavy. Tuto sérii načal náš sobotní soupeř utkáním s favorizovaným Prostějovem, domácí Jičín bojoval a před závěrečnou třetinou držel vyrovnaný stav 2:2, Prostějov však prokázal své kvality a ve třetí třetině strhl vítězství na svou stranu a odvezl z Nového Jičína všechny body. Druhá příležitost byla už pro Nový Jičín přeci jen snesitelnější, cesta z posledního místa vedla přes břeclavské lvy. Toto utkání nabídlo dle předpokladů vyrovnaný boj, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nich si Nový Jičín připsal dva body, a odlepil se tak ze dna tabulky. Ovšem pozice Nového Jičína je křehká, Bobři z Valašského Meziříčí jsou horší pouze o skóre, což velí Novému Jičínu bodovat doma ještě jednou a to právě proti Vsetínu.

Problémy Nového Jičína se táhnou již od letní přípravy a málokdo by čekal, že právě tradiční štika východní skupiny bude zažívat trápení u samotného dna tabulky. Novojičínské vedení však problémy neignoruje, naopak, manažer Urban se snaží kádr doplnit. Naposledy přivedl do kádru Oldřicha Hežu a Jakuba Lehečku, kteří se do Nového Jičína dostali právě ze Vsetína, kde svými výkony nepřesvědčily trenéry. Ale třeba se olomouckých odchovancům bude dařit právě zde. Dres sobotního soupeře již neobléká Daniel Brynecký, v jeho případě se jedná o ukončení kariéry. I tak se v kádru trenéra Handla dá najít spoustu zkušeností, jmenujme Antonína Sprušila či Pavla Hanáka, obě přerovské posily se také snaží dostat Nový Jičín do klidnějších vod. V obraně jsou pak pilíři Přemysl Vašut, Lukáš Vnenk a také nestárnoucí Petr Gulda. Branku Nového Jičína střeží Lukáš Šrámek a záda mu kryje Tomáš Kozák.

Celek Nového Jičína má rozhodně navíc než je předposlední místo tabulky, dokáže to v sobotu proti Vsetínu?

Vsetín se pere o čtverku, další body leží v Novém Jičíně

Ve Vsetíně se dokázali vzpamatovat z neúspěšného vstupu do nového soutěžního ročníků. Trenér Jakubík navíc dokázal svým svěřencům naordinovat recept na hru ve venkovním prostředí. Letos se Valachům podařilo z ledu soupeře přivést úctyhodných 13 bodů. Poslední venkovní utkání sehráli Valaši na půdě Hodonína, ani zde nepředvedli špatný výkon, ale štěstí se přiklonilo na stranu domácích Drtičů a zelenožlutí museli zkousnout porážku 7:4. Toto zaváhaní však dokázal Vsetín odčinit v domácím prostředí na Lapači, v utkání, které nápadně připomínalo právě duel v Hodoníně se Vsetín dostal rychle do vedení, Přerov se však dokázal vždy vrátit na dostřel, domácí však zabojovali a vítězství 7:4 se tentokrát slavilo v kabině Vsetína.

Nejproduktivnějšími hráči valašského klubu jsou , Robin Ševčík (5+12). O trefy do sítě soupeřů se stará především Martin Kubo (10+5) podpořen Martinem Ambruzem (9+7) a také Reném Kajabou (9+4). Jistotou v bráně Vsetína je v letošní sezoně Petr Hromada.

Recept na Nový Jičín hledá trenér Jakubík především v disciplinované hře, těšit jej může zároveň fakt, že v posledním utkání proti Přerovu se prosadily jak třetí, tak i čtvrtá formace Valachů. Útočník Martin Kývala se připojuje s varováním na soupeřovy kvality, které sobotní soupeř předvedl již v utkání hraném ve Vsetíně. Zároveň však doufá, že týmovým výkonem se zelenožlutým v Novém Jičíně zadaří a utkání zvládnou.

Dokáže Vsetín potvrdit domácí vítězství proti zkušenému Přerovu a přiveze z Nového Jičína povinné body? Na tuto otázku hledejte odpověď v sobotu od 17:00 a to buď přímo na zimním stadionu v Novém Jičíně a nebo prostřednictvím online přenosu.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada – Tichý, Farda, Hurtík, Vrba L., Žák, Vrba F., Báchor, Hryciow – Kajaba. Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Vítek, Daněk, Kývala – Janeba, Podešva, Neuwirth.

Nový Jičín:Šrámek - Horák, Vašut, Vnenk, Hruška, Pelikán, Gulda – Chvostek M., Sprušil, Kabeláč, Zedník, Heža, Lehečka, Rejžek, Macháček, Skaloš, Hanák, Putniorz, Uhlár.