Valaši v Hodoníně vyzvou lídra

David Škabraha • 08.11.2008

H o d o n í n - V neděli o sedmnácté hodině vyjedou hokejisté VHK na led Hodonína, kde se budou snažit překvapit a nedopřát lídru tabulky ani bod zadarmo. V případě triumfu zelenožlutých by přicházel v úvahu posun do vyšších pater tabulky, a to přinejmenším na desátou pozici, přičemž u Hodonína by to byl nejspíše pád na druhou příčku. Šance Vsetínských na uspokojující výsledek se jemně zvyšuje díky faktu, že lepší výsledky má vedoucí tým tabulky na venkovních stadionech, než ve svém hokejovém stánku. Potvrdí se tento fakt i v neděli, nebo Hodonín i přes roli domácích proti celku z druhé poloviny tabulky nezaváhá?

Svěřenci kouče Hlobila tedy vstupují do druhé čtvrtiny soutěže kláním s tím nejtěžším možným soupeřem, který své soky v drtivé většině případů poráží a body si nechá sebrat opravdu jen výjimečně. V případě Vsetína je už poměr výher a proher očividně daleko vyváženější, což bohužel nelze považovat za přednost a proto Valachům aktuálně patří jedenáctá pozice v průběžném pořadí východní skupiny. To samozřejmě činí Vsetínských outsidery nadcházejícího utkání.

Abychom trochu přiblížili účinkování obou týmů v posledních kolech, Hodonín nenašel přemožitele již pět utkání v řadě. Tato vítězná šňůra se datuje od zápasu v Uničově, kde domácí našli na těžkého soupeře recept a dokázali jej těsným výsledkem 3:2 pokořit.

Naopak Vsetínští se v uplynulých třech kolech vezou na vlně neúspěchu, posledním pozitivním mezníkem mezi jejich výsledky je bezmála tři týdny starý debakl proti Orlové, která si z Lapače odvezla ve svém gólovém ranečku celkem sedm zásahů.

Na kterou stranu se tady v neděli nakloní misky vah? Bude to pro Hodonín již šestý zápas v řadě bez ztráty bodu, nebo se hokejové božstvo smiluje nad strádající bodovou kasičkou Lapače a bude se konat malý zázrak?

Poslední vzájemné utkání:

Naposledy se spolu tyto dva celky utkaly 14.září 2008 při úplně prvním letošním ligovém zápase. Na Lapači nebyl tehdy po jeho skončení žádný důvod k oslavě, zisk premiérových bodů musel počkat na další utkání, protože Hodonín uhrál ve vsetínském údolí výsledek 1:3 a všechny body tak skončily na jeho kontě.

Předpokládané sestavy:

Hodonín: Hubačka – Čárský, Hoza, Hrtús, Hučko, Javorek, Jurásek, Kýhos, Matušek, Peš, Podešva, Pokorný, Rapant Michal, Rapant Jakub, Surový, Vaněček, Vejvar, Zábranský, Ševela .

Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Zavrtálek, Černý, Kapr, Blažek, Gajdošík - Tesařík, Klabačka, Vaněk - Ašer, Štraub, Mikeš - Knebl, Hrňa, Podešva.