Na Lapači se schyluje k dalšímu vystoupení VHK

Petr Vychopeň • 25.08.2008

V s e t í n - Sezóna se blíží rychlým krokem a ve Vsetíně ví, že není čas zahálet. Po čtyřech odehraných duelech se může fanoušek Valašského hokejového klubu těšit na další tři a to ve velice rychlém sledu. Už v úterý od tradiční osmnácté hodiny se Valaši představí proti soupeři z první slovenské ligy, týmu HC Topoľčany. Den nato se vydají loupit body do Šternberka a náročný týden završí pátečním střetem s Orlovou. Zatím Vsetínští dvakrát zvítězili, po jednom zápase remizovali a prohráli. Jakým směrem se ubere další fáze jejich přípravy?

Minulá sezóna se pro hokejisty Topoľčan určitě neodvíjela dle jejich představ. Klub z Nitranského kraje vytěžil ze 42 utkání pouhých 36 bodů a ani nejzářivější hvězda týmu, kanonýr Libor Káčer (23+14), pro svůj tým neobstaral lepší příčku než tu předposlední. Tento prvoligový slovenský mančaft, mezi jehož odchovance patří Miroslav Šatan nebo Ľubomír Višňovský, celkem devětkrát vytěžil tři body, dvakrát zvítězil po prodloužení, pětkrát získal jeden bod a zbylých šestadvacet duelů prohrál. Počet vstřelených ku obdrženým brankám: 140:189.

Přestože mladý kádr Topoľčan skončil jedno místo od samotného dna tabulky, domácím z Lapače určitě nedarují nic zadarmo. Po bok nejproduktivnějšího hráče z minulé sezóny Káčera lze zařadit Andreje Drahovského (16+15) a Martina Havlíčka (12+19). Klec úterního soupeře vsetínského áčka hájil nejčastěji Oldřich Chvojka (554 odchytaných minut, úspěšnost 91.39%), kterého jistil Patrik Mrižo (526 odchytaných minut, úspěšnost 86.55%).

Nechme se tak překvapit, kdo ze soupeřů bude tahat za kratší stranu provazu. Každopádně, jestli ještě nemáte v úterý večer nic na práci, nezahálejte a najděte si cestu na Lapač. Duel mezi slovenským prvoligovým a českým druholigovým týmem slibuje napínavou podívanou!

Sestavy v minulých zápasech:

Vsetín: Plšek - Zavrtálek, Rajnoha, Černý, Blažek, Pšeja, Šimek, Magušin, Čerňák - Tesařík, Štraub, Ašer - Staša, Klabačka, Mikeš - Marek, Gergela, Vaněk - Gazdík, Kořístka, Gajdošík.

Topoľčany (z minulé sezóny): Chvojka (Mrižo P.) - Bútora, Magušin, Ondruška, Kukliš, Košecký, Oravec, Karas, Psotný, Šupa - Božik, Gális, Klačanský, Bosák, Lauko, Náhlik, Šmotlák, Kytnár, Varga, Minárik, Káčer, Švajlen, Kováčik.

Přípravná utkání VHK:

Valašský hokejový klub – HK Lučenec 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Tesařík (Mikeš, Ašer)

Valašský hokejový klub – HC Zubr Přerov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Gergela (Gajdošík, Šimek), 26. Mikeš (Gazdík), 50. Kořistka (Mikeš), 53. Štraub - trestné střílení - 5. Dostál (Rak, Šimo), 40. Kočara (Sprušil).

HC Zubr Přerov - Valašský hokejový klub 7:3 (3:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 4. Hruška (Sprušil), 6. Pala (Ditrich, Hanák), 13. Mališka (Ditrich, Sprušil), 48. Vlček (Hanák, Hruška), 50. Sprušil (Ditrich), 58. Šimo (Vlček), 59. Ditrich (Sprušil) - 9. Tesařík (Štraub), 34. Štraub (Tesařík), 37. Staša (Tesařík).

Valašský hokejový klub - HC TJ Šternberk 5:3 (2:3, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Tesařík (Ašer), 4. Ašer (Zavrtálek, Štraub), 38. Vaněk (Pšeja, Gergela), 51. Vaněk (Gergela, Šimek), 60. Kořístka (Marek, Čerňák) - 3. Jurdič J. (Musil P.), 7. Zapletal (Fiala, Tomášek D.), 14. Jurdič J. (Anděl).