Netradičně ve středu doma s Vítkovicemi

Jan Hrbáček • 28.12.2005

V s e t í n - "Kluci určitě nastoupí." Tak tato věta vznesená od trenéra Vsetína Břetislava Kopřivy teď asi nejvíce zajímá všechny příznivce a fanoušky valašského klubu. I přes problémy s výplatami by se mělo středeční utkání s Vítkovicemi jistě sehrát. Ani situace po hokejové stránce však není nijak růžová. Vsetín je s osmnácti body stále poslední a už téměř jistě si zahraje baráž. To na straně soupeře je to mnohem lepší. Ostravský klub šlape velmi dobře a s devětapadesáti body se pevně drží čtvrté příčky v tabulce extraligy za trojicí Slavia, Liberec a Zlín. Utkání začíná v tradičním čase.

Produktivní útočná síla soupeře

Vsetínští hokejisté se s Vítkovicemi letos potkali na ledě dvakrát. V prvním případě si soupeř poradil vcelku jasným výsledkem 4:2. V tom druhém si Valaši z ostravské ČEZ Arény odvezli bod za remízu 1:1. Vítkovice se mohou chlubit velmi kvalitním hráčským kádrem. Jak v obranných řadách tak i v útočných mají zvučná jména. Strach jde především z jejich elitní formace vedené ex-vsetínským Jiřím Burgerem (dohromady 55 bodů), ale i druhé pod taktovkou Romana Šimíčka (60).

Vsetínská hokejová a.s. - HC Vítkovice Steel 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky:
28. Květoň, 59. Stantien (Tomík) - 12. Hubáček (Šimíček, Hudec), 24. Šimíček (Hubáček), 56. Krenželok (Burger, Štefanka), 60. Irgl (Kuboš, Šimíček).

HC Vítkovice Steel - Vsetínská hokejová a.s. 1:1 po pr. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky:
47. Hudec (Hubáček, Šimíček) - 51. Janků (Hrabal).

Lukáš Chmelíř zpět ve Vítkovicích

V obranných řadách pravidelně nastupuje dlouholetý vsetínský obránce Petr Kuboš. V sestavě by se měli objevit i další bývalí hráči Valachů Radek Procházka, Ivan Padělek a Lukáš Chmelíř, jenž se nedávno vrátil z hostování v Třinci. Chmelíř nastoupil letos za Vsetín k 11 utkáním, v nichž zaznamenal jednu asistenci. Na druhé straně si ve Vítkovicích před lety zahrál jen Roman Stantien.

Vsetínská hokejová a.s.: Chybět bude Stantien

Vsetínský klub má kvůli nesplaceným mzdám pozastavené přestupy a tak trenéři mají v poslední době problémy vůbec poskládat sestavu. Již před derby se Zlínem se odporoučel přes kopec Sirákov brankář Martin Altrichter, chybět bude domácím dlouhodobě zraněný Josef Hrabal, určitě nebude hrát kapitán Roman Stantien, jenž je po drobné operaci a další obránce Anton Ponomarev, který si v Rusku vyřizuje vízum. U nemocného obránce Michala Horáka visí otazník. David Květoň by už snad měl být v pořádku.

HC Vítkovice Steel: Bez mladých reprezentantů

Hosté přijedou na Lapač bez mladíků Michala Gulašiho, Romana Poláka a Tomáše Káni. Všichni tři jsou totiž v Kanadě na Mistrovství světa dvacetiletých. Také se neví, zda nastoupí útočníci Roman Šimíček a Juraj Štefanka. V případě nouze však může trenér Vladimír Vůjtek využít některé juniory.

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Hovi - Spitzer, Kučný, Bauer, Zapletal, Bolf, Nedbálek, Ostrčil - Květoň, R. Hruška, O. Hruška - Janků, Steiner, Rob - Dubec, Jenáček, Demel - Davídek, Sakrajda, Duba.

Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Dresler, Chmelíř - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Hubáček, Tomášek - Kropáč, R. Procházka, Köhler - I. Padělek, Hulva, Valušiak.