Nová sezona: Do skupiny Východ se vrací Hodonín, Břeclav a Technika

Václav Trávníček • 07.06.2013

Druhá liga se po třech letech vrací k modelu dvou skupin. Zástupci klubů třetí nejvyšší soutěže to odhlasovali na svém pátečním aktivu v Praze. Zatímco skupina Západ (A) čítá nově osmnáct mužstev, Východ (B) tvoří dvanáct celků. Vsetínští fanoušci se tak mohou opět těšit na duely s Hodonínem, Břeclaví a Technikou Brno. "Soutěž bude mít 44 kol a odstartuje v sobotu 14. září," uvedl jednatel VHK Daniel Tobola.

Čtyřkolovou základní část by měli Valaši zahájit doma proti Karviné, ovšem přesný rozpis zápasů bude do jednotlivých klubů teprve rozeslán. Zavedeno bylo rovněž pravidlo zařazování hráčů ročníku 1991 a mladších do sestavy, hokejový svaz momentálně zvažuje jejich počet. Co odpadává, jsou vložená regionální derby a dvojkola tabulkových sousedů.

Týmy skupiny Východ pro sezonu 2013/2014:

1. Vsetín
2. Technika Brno