O tomto víkendu si vsetínský fanoušek přijde na své

Helena Hegeďová • 03.12.2015

Kromě sobotního zápasu A-Týmu na led totiž od pátku do neděle vyjedou i vsetínští mládežníci. Doma to budou konkrétněji mladší a starší dorostenci. Juniory čeká nelehký víkend na stadionech soupeřů, navštíví Brno a Hodonín. Naopak Na Lapači se v průběhu víkendu kromě domácích mužstev prostřídají týmy staršího dorostu Havířova a Poruby a jako poslední v neděli dorazí celek mladšího dorostu z Opavy.

Junioři budou hrát o udržení druhého místa tabulky

Vsetín se drží na vítězné vlně, vyhrál poslední 3 utkání. Jednoznačným skóre udolal Prostějov a plný počet bodů získal ze zápasů, ve kterých byl jasným favoritem. To byly zápasy s Uničovem a Uherským Brodem, v obou těchto zápasech vyhráli Valaši poměrem 5:3.

Následujícím soupeřem žlutozelených je Warrior Brno. Na brněnský led vyjedou Vsetínští v pátek 4.12. Warrior se drží na 4. místě napěchovaného středu tabulky skupiny B. Minulý víkend začal pro Jihomoravany skvěle, na domácím ledě zdolali tým Havířova 7:1. Návštěva Karviné už tak úspěšná nebyla a poslednímu týmu skupiny A se podařilo porazit Warrior 3:2 po samostatných nájezdech.

V neděli 6. 12. se svěřenci trenéra Dědka vydají za odvetou do Hodonína. A že mají Valaši Drtičům co vracet! Poslední vzájemné utkání měli Vsetínští výborně rozehrané a při vedení 5:3 to vypadalo nadějně, v posledních minutách se však Hodonín gólově dotáhl a nakonec dokázal zvítězit ještě v základní hrací době. Minulé kolo však pro celek Hodonína nebylo růžové. Na ledě Havířova je domácí převálcovali poměrem 7:2.

Sestavy z minulého kola:

VHK Vsetín: Stojar – Vašíček, Konopka, Svozílek, Rýpar, Žabčík, Vítek – Imeri, Janošek, Toman, Kuchařík, Grygar, Tydlačka

HCM Warrior Brno: Holub, Malíř - Nossek, Vágner, Sabol, Křenek, Marcello, Nohel, Klaus, Polzer, Dobiáš, Jarolím, Hussein, Kozel, Kazlepka, Přibyl

SHK Hodonín: Zollpriester - Kulyk, Maršálek, Crlík, Weber, Andrýsek - Hložánek, Černohous, Venclík - Janás, Ling, Jajcay - Gombračík, Větříšek, Stanislav - Šála

Starší dorost vyzve tabulkové sousedy

Výsledky starších dorostenců nejsou nyní nijak stabilní, střídají výhry s prohrami. Minulý týden se snažili přivést body z Vítkovic, kterým byli vyrovnaným soupeřem, na dvoubrankové vedení domácích ve třetí periodě ale odpovědět nedokázali, takže ze severu přijeli s prázdnou. O den později změřili síly s Olomoucí, která byla, stejně jako soupeř předešlého dne, více favorizována. Druhý vyrovnaný zápas ale zvládli lépe Valaši a připsali si body za výhru 4:1.

Jako první se v pátek 4. 12. v 16:30 na vsetínském kluzišti předvede celek Havířova. Vzájemné zápasy vyznívají lépe pro vsetínské hokejisty, i když jsou v tabulce až za Havířovem. Ten v si v předminulém kole podělil body s poslední Opavou (výhra Havířova 3:2 po nájezdech) a ve svůj prospěch nakonec otočil i mač s Porubou a na jejím ledě zvítězili 5:2.

A právě Ostravané budou dalšími soupeři Vsetínských. Na Lapači se představí v sobotu 5. 12. v 11:00. I s tímto rivalem mají Valaši dobrou bilanci, podařilo se jim zvítězit ve všech třech utkáních. Porubě se celou sezonu nedaří, například v posledních 8 zápasech překonala soupeře jednou – ve střetnutí s Olomoucí zvítězila v nájezdové loterii a připsala si tak alespoň dva body.

Sestavy z minulého kola:

VHK Vsetín: Sachr – Ondračka, Nadymáček, J. Weintritt, Kollár, Kašpar, Augustin, Petrla – Dostál, Koňařík, Wolf, Dubnický, M. Weintritt, Humplík, Kovář, Knap

AZ Havířov: Sonnek – Máca, Aulehla, Chujac, Frojda, Szturc, Srníček, Mrowiec – Bambula, Strakoš, Pecka, Kristian, Peterka, Piš, Lenomar, Paček, Pawliczek, Cihlář

HC RT TORAX Poruba: Škoda – Prepsl, Bijota, Prokeš, Skokan, Timura, Dobeš – Dang, Malát, Vospálek – Irgl, Střondala, Havránek – Holub, Krupa, Plachý – Klíma, Dlouhý

Nadstavba se mladším dorostencům daří, natáhnou vítěznou šňůru?

V základní části skončili mladší dorostenci na 6.místě a nyní bojují v nadstavbové skupině E. A zatím úspěšně. Po domácím vítězství 5:1 nad Warriorem Brno se Vsetínským povedlo naplno bodovat i v Havířově, kde se za favorita považoval spíše domácí celek a drží 2. místo své skupiny.

Teď budou chtít Valaši pokračovat v úspěších minulého týdne. Možnost k tomu dostanou o tomto víkendu na domácím stadionu proti Opavě. S tímto soupeřem v probíhající sezoně nejprve remizovali a vyhráli na nájezdy, v domácím prostředí ale Opavany rozdrtili 8:1. Favoritem tedy budou domácí. Mladší dorostence můžete přijít podpořit v neděli 6. 12. v 13:30.

Sestavy z minulého kola:

VHK Vsetín: Chrástecký – Mikulenčák, Ondračka, Andris, Paťava, Zetocha, Klímek, Cabák, Půček, Brodek, Paroušek, Rusler, Weintritt, Jenáček, Matiaško, Lobodowski, Pírek

HC Slezan Opava: Hasala - Rozboril, Kunc, Thiel, Mar, Kroček, Kocián, Pachula, Tůček - Hilšer, Pogatschaig, Kadula, Fabianczyk, Poledna, Věntus, Peterek, Matuška