Odstartovala aukce dresů z dobročinného projektu Legenda legendám

Redakce • 20.02.2020

Aukce speciálních dresů, ve kterých vsetínští hokejisté odehráli prví třetinu lednového domácího utkání s Chomutovem, konečně odstartovala! Výtěžek získá Nadační fond Ivana Hlinky pomáhající bývalým sportovcům, kteří se nacházejí v tíživé životní situaci. Vyvolávací cena každého dresu je 1070 korun, protože právě kulaté sedmdesáté narozeniny by letos oslavil někdejší vynikající hráč a později trenér Ivan Hlinka. Zájemci mohou dresy dražit prostřednictvím webu www.sportovniaukce.cz.

DO AUKCE MŮŽETE VSTOUPIT ZDE (KLIKNĚTE)

Legenda legendám je společný projekt Nadačního fondu Ivana Hlinky, Českého svazu ledního hokeje a agentury BPA Sport marketing. V prvním ročníku kluby napříč hokejovým spektrem oblékly dresy ušité podle jednotného střihu ve svých barvách s podobiznou někdejšího reprezentanta a později trenéra Ivana Hlinky na hrudi. Právě osobnost nejvyšší soutěže i národního týmu, která dovedla český hokej k jeho největšímu úspěchu na olympijských hrách v Naganu, je jeho spojujícím motivem. Vsetín tehdy ve svátečních úborech nastoupil v rámci třetí nejvyšší soutěže do derby s Valašským Meziříčím.

Dresy následně putovaly do aukce a její výtěžek získal Nadační fond Ivana Hlinky. Ten pomáhá bývalým hráčům a činovníkům, kteří se sami nebo jejich rodiny nacházejí v tíživé životní situaci. Výtěžek prvního ročníku činil téměř dva miliony korun. V letošním pokračování se projekt rozrostl o jména legend jednotlivých klubů. Dobročinné aktivity se zúčastnily všechny celky Tipsport extraligy, Chance ligy, vybrané týmy 2. ligy a zástupce univerzitního hokeje. Valaši pro utkání s Chomutovem 27. ledna zvolili podobiznu otce zakladatele vsetínského klubu Josefa Ryžova.

„V letošní sezoně si připomínáme výročí 80 let organizovaného hokeje ve městě. Proto jsme se rozhodli vzdát hold právě Josefu Ryžovovi, který sehrál klíčovou roli při založení klubu v roce 1939, stejně jako v letech následujících. I díky jeho nezištnému úsilí, buldočí zarputilosti a úctyhodné pracovitosti dnes slavíme osmdesáté narozeniny,“ uvedl Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín. Více o Josefu Ryžovovi si můžete přečíst v tomto článku, vzpomínky na „otce zakladatele“ vsetínského hokeje najdete pod tímto odkazem.