Ohlédnutí za víkendovými úspěchy mládeže

David Škabraha • 10.12.2007

V s e t í n - Uplynulý víkend si naši mládenci užili bezzápasový konec týdne. "Ona chvilka volna není pokaždé na škodu", řekli si nejspíš pánové na svazu. Přiblížíme Vám tedy alespoň dění z předešlého kola odehraného v týdnu minulém. V něm se osmáci s deváťáky postavili na led Prostějova, třetí třídy zase v domácím harému vyzvali Uherské Hradiště. Ti hráli dokonce ve dvou týmech, byly to celky Vsetín "A" a "B". Druzí jmenovaní však ani zdaleka nedokázali zopakovat výkon spřáteleného "áčka" a nepotěšili tak domácí publikum tak, jak měli v plánu.

8. a 9. třídy, trenér Ladislav Maršalík

Prostějov : Vsetín 2:5

Zelenožlutí deváťáci zajížděli při příležitosti dvanáctého kola do prostějovského hokejového stánku. A co se nestalo, všechny předpoklady k vítězství Valachů se nakonec zdály být pravdivé a domácí na svém vlastním ledě těžce přijímali nemilosrdnou porážku.

Prostějov v tabulce nijak oslnivě nevyniká, pohybuje se stále okolo pátého místa a mají oproti Vsetínu mel bodový skluz. Vsetínští borci neustále dýchají na záda vedoucímu Zlínu, se kterým tak vede tvrdý boj o absolutní čelo prozatímního hodnocení, a tak je zcela patrné, že šlo o týmy z rozdílných pólů tabulky.

Očima trenéra Maršalíka: Po celé utkání jsme lépe kombinovali a byli důraznější před brankou.

Prostějov : Vsetín 5:9

Chlapci z osmých tříd si dvanácté kolo tradičně odbyli na stejném kluzišti jako starší spoluhráči. V mači s Prostějovem šlo o souboj mezi tabulkovými sousedy, za druhým Vsetínem se na třetí příčce vyhříval právě Prostějov, který hodlal tuto nelichotivou pozici změnit.

Neobvykle hodně zaplněná střelecká listina svědčí o nepochybně velice snaživých útočných formacích obou mužstev, avšak ta ze Vsetína skoro dvojnásobným počtem gólů převýšila onu prostějovskou.

Po dvou gólových zářezech si za hosty odvezli jak Motloch, tak Tobola, a pro Stodůlku, Hradila, Bartoše a Bridu s Krčmou zbylo pro každého po jednom radostném zavýsknutí. Úspěch a uznání však patří za předvedený výkon nejen těmto hráčům, ale celému týmu, nezapomínaje ani na pana trenéra.

Očima trenéra Maršalíka: Utkání jsme rozhodli v první třetině větším nasazením. Pak nastala komplikace v tom, že všichni hráči chtěli dávat góly a přestali bránit. Vítězství je však na naší straně

3. třídy a přípravky, trenér Jaroslav Šilhán

Vsetín „A“ vs. Uherské Hradiště 21:0

V tomto utkání byl k vidění naprosto famózní výkon třeťáků z Lapače, ve kterém si stihl sjednat ohromný respekt muž jménem Dubnický. Podařil se mu totiž nevídaný kousek – za zápas vstřelil zarážejících šest branek a dováděl tak brankáře Uherského Hradiště do deprese.

Ve stínu Dubnického se s hattrickem v podpaží vezou jeho kolegové Sušeň a Brodek, jejichž gólová potence se zdá být pro tým neméně přínosná.

Očima trenéra Šilhána: Vsetín "A" si s chutí zastřílel, proti svému soupeři a byl jednoznačně lepší po celé utkání. Tento výsledek je pro hosty ještě úspěchem. Kdyby hráči promněnili všechny své šance, výsledek by byl ještě vyšší.

Vsetín „B“ vs. Uherské Hradiště 3:4

Žlutozelené „béčko“ si v následujícím střetnutí vedlo na rozdíl od „A“ týmu o poznání hůře. Bylo pro všechny velkým zklamáním, když při odchodu do šaten dávala časomíra jasně najevo triumf hostujících borců.

Jak praví známé české pořekadlo: Není každý den posvícení! Hradišťští se tedy nakonec spolu s domácími rozešli po obou zápasech smírně, každý s jedním vítězstvím na svém kontě.

Očima trenéra Šilhána: Tento výsledek je pro nás zklamání, kdy Vsetínští po nedávném uspěchu na turnaji ve Zlíně, nenavázali na předchozí výsledky. Je vidět, že je pořád na čem pracovat a co zlepšovat.