Petr Hruška: Na play-off chci být připraven

Ondřej Konvičný • 27.01.2013

V zápase proti prvnímu týmu tabulky vybojoval Vsetín všechny tři body, když odehrál asi svou nejlepší první třetinu v sezóně a náskok, který si v ní vybojoval, se už hostujícímu Havířovu nepodařilo stáhnout. Vsetín tak má stále šanci na umístění v první čtyřce. Na důležitém vítězství se jedním gólem podílel i Petr Hruška, který zvyšoval vedení domácích na 2:0. Petr Hruška není kvůli svým problémům s kolenem připraven na každý zápas, v poslední době se však zdá, že když tento útočník nastoupí, zelenožlutí vítězí.

Petře, jak si viděl dnešní zápas?
Vyhráli jsme za tři body, což je samozřejmě dobře, pro nás je teď každý bod zlatý. Co se týče průběhu zápasu, myslím si, že nejdůležitější bylo to, že jsme přežili počáteční tlak Havířova. První minuty na nás vletěli, motali nás tam v pásmu, myslím, že to byl zlomový bod, že jsme to přežili bez obdrženého gólu. Celkově myslím, že jsme všichni podali dobrý výkon, hlavně Petr Hromada v bráně nás podržel. Rozhodl týmový výkon, díky tomu máme tři body.

První třetinu jste odehráli jako z partesu, ale jak se vám hrála ta druhá, plná oslabení?
My s těmi oslabeními máme celkově už delší dobu problémy, ale v poslední době jsme trochu tu hru v oslabení zlepšili. Stojí to samozřejmě síly, někteří hráči na oslabení nechodí, potom nejsou v tempu, ale poradili jsme si s tím. Celkově ta třetina byla pro nás těžká, i když jsme vedli po první třetině 4:0. Pořád bylo před námi 40 minut, mohlo se stát cokoli, ale myslím, že i ty další dvě třetiny jsme zvládli.

Dnes se vám dařily, na rozdíl od zápasu v Karviné, kde byly efektní, ale ne efektivní, i přesilovky. Dnes padly z přesilovek dvě branky, zaměřili jste se na ně v trénincích?
Ty přesilovky…V tom zápase je to vždycky trošku jinak než na tom tréninku. Snažíme se na to připravit, ale potom přijde zápas a jsou tam trochu jiné situace. V Karviné jsem nebyl, ale co mám informace tak kluci tam hráli dobře, akorát jim to tam nepadalo. Dneska nám to tam spadlo a to byl asi ten rozdíl.

Souhlasíš s tím, že v play-off, které se neúprosně blíží, budou rozhodovat detaily, například právě ty přesilovky?
Určitě, v play-off už rozhodují takové věci, jako jsou přesilovky, oslabení. Ve hře pět na pět tam moc gólů nepadá. Druhou věcí jsou gólmani a jejich výkony.

Petře, ty když nastoupíš, většinou to znamená body pro Vsetín. Jak to vidíš ty?
V šatně začínám mít přezdívku štístko, je to tak. Letos jsem toho neodehrál tolik, kolik bych chtěl, k tomu jsem začal chodit do práce, občas je to složité skloubit. Když jdu ale na zápas, snažím se na to 100% soustředit a snažím se týmu co nejvíc pomoct.

O jakou práci jde? Vychází ti zaměstnavatel vstříc, co se týče pracovní doby (tréninky, zápasy)?
Je to taková docela flexibilní práce, pracuji ve farmaceutické firmě, kde pracuje i Lukáš Plšek. Je to práce, která jde zvládnout, i když někdy je to náročné.

Jak to vypadá s tvým kolenem? Je vše v pořádku?
Koleno, musím to zaklepat, zatím tak nějak drží. Oproti loňsku je to rozdíl, je to lepší. Na začátku sezóny to nebylo úplně ideální, ale postupem času se to tak nějak lepší.

Vsetínští fanoušci si přejí postup vyřazovací částí co nejdál, neplánuje koleno zlobit před klíčovou částí sezóny?
Já pevně věřím, že ne. (úsměv). Doufám, že budu připraven naskočit a pomoct týmu.

Další zápas odehrajete v Opavě, s čím tam pojedete? Opava nepatří k nejoblíbenějším protivníkům.
Je to tak, narozdíl například od Havířova, s kterým je to o poznání hokejovější. Do Opavy opravdu nejezdíme moc rádi, ale jak už jsem říkal, pro nás je teď každý bod zlatý a my tam musíme bodovat.