Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Představujeme soupeře pro semifinále play-off: LHK Jestřábi Prostějov

Jan Tajzler • 17.03.2023

Start semifinále play-off Chance ligy už buší na vrata a po roce svede proti sobě celky Vsetína a Prostějova. Letošní bitva o finále však bude značně odlišná, už jen proto, že v prostějovském týmu téměř nezůstal kámen na kameni. Jak Valaši tak i Jestřábi zvládli základní část zakončit v elitní čtveřici, oba kluby se netají vysokými ambicemi, a tak mohou fanoušci obou táborů očekávat kvalitní sérii, která se už tentokrát hraje na čtyři vítězné zápasy. První dva duely hostí Zimní stadion na Lapači v sobotu a v neděli vždy se startem v 17:00.

Vstupenky na semifinále:

Vstupenky na sobotní a nedělní čtvrtfinálové utkání získáte nejrychleji zde (klikněte).

Partner utkání SF1 18. března:

Partner utkání SF2 19. března:

Na co se také můžete těšit:

  • Kromě samotného hokeje se i v semifinále můžete těšit na bohatý doprovodný program:
  • V sobotu vhodí čestné buly legenda vsetínského hokeje Ivo Pešat! Opět tedy bude sérii zahajovat legenda z řad gólmanů.
  • V sobotu budou k vidění dvě krasobruslařská vystoupení. Po první třetině se nám představí devítiletá Lilly Ann Holec, dcera útočníka Miroslava Holce. Po druhé třetině se zase můžete těšit na vystoupení šestileté Emily Barusové, dcery legendy vsetínského hokeje Miroslava Baruse.
  • Minimálně v neděli se uskuteční mini zápas v podání mládežnických hokejistů VHK.
  • V neděli se na ledě o přestávce uskuteční děkovačka našich mládežnických hokejistů z deváté třídy, kterým se podařilo vybojovat pro Vsetín extraligu 9. tříd!
  • Tipovací soutěž o věcné ceny pokračuje i v semifinále. Aktualizovaná pravidla a odkazy na dotazníky k vyplnění zveřejníme již brzy.
  • Ve fanshopu stále můžete zakoupit pánská i dámská play-off trička, novou šálu, knihu Fenomén Vsetín FOREVER a také aktuální play-off puky. Navíc, stejně jako během čtvrtfinále, i teď si budete moci zakoupit některé z nejprodávanějších produktů fanshopu i v našich bufetech (2x bufet na stání, 1x bufet NA LAPAČI).
  • Během nástupu domácích hokejistů za zvuků hymny budete opět moci na LED obrazovce sledovat povzbuzující videonahrávku od dětí ze vsetínské MŠ Na Kopečku.

Historické okénko a vzájemné bitvy

Vsetín se s Prostějovem potkává na hokejové scéně pravidelně od roku 2008 s výjimkou tří ročníků mezi léty 2014 a 2017, kdy Jestřábi čekali na Valachy ve vyšší soutěži. Není tak divu, že za tu dobu se hned čtyřikrát potkaly jako soupeři v play-off. Zatímco v dobách druholigových ovládli obě čtvrtfinálové série v letech 2012 i 2014 Jestřábi, na prvoligové scéně už se radovali Vsetínští. V ročníku 2019 postoupili přes Prostějov do čtvrtfinále, o vítězi této série rozhodl až 7. zápas na Lapači.

Poslední měření sil v rámci play-off je v živé paměti fanoušků, odehrálo se před rokem. Pro Prostějov byl v rámci loňského ročníků postup do semifinále velkým úspěchem, do finále šel však Vsetín, který sérii zvládl poměrně hladce v poměru 4:1 na zápasy. Letos se tedy oba moravské kluby setkají v play-off už popáté v historii. Letos se očekává mnohem vyrovnanější série, než tomu bylo před rokem. Prostějov svůj kádr změnil téměř k nepoznání, přesto dokázal být znovu úspěšný a na Hané chtějí Vsetínu loňské vyřazení oplatit. Změnami pochopitelně prošel i vsetínský tým, ale rozhodně ne tak radikálními jako Jestřábi. Pamětníkem všech sérii je na vsetínské straně útočník David Vítek, čtyři z nich si pamatuje i prostějovský forvard Matouš Venkrbec, který si zkusil vzájemné soupeření na obou stranách barigád.

V rámci základní části panuje vyrovnaná bilance. Prostějov nejprve uspěl na Lapači 2:1 a oslavil zde první vítězství od čtvrtfinále v roce 2019. Odveta na Hané patřila Valachům v poměru 3:1 a Vsetín vyhrál i první novoroční domácí utkání 4:1. Poslední konfrontace však naopak patřila Prostějovu, na domácím ledě zvítězil 5:2.

Dosáhne Prostějov dalšího historického úspěchu?

V rámci samostatných českých soutěží působil prostějovský klub převážně v 1. lize. Historického úspěchu dosáhl v loňském play-off, kdy prolomil hladbu čtvrtfinále a oslavil postup mezi nejlepší čtyři mužstva v soutěži, šlo o největší úspěch prostějovského hokeje a letos jej mohou na Hané překonat.

Nový kádr Jestřábů se začal budovat ihned po loňském vyřazení v semifinále. Trenér Aleš Totter vede letos úplně jiný tým, kterému nechybí zkušení harcovníci i draví mladíci. Chvíli si nový Prostějov sedal, v základní části se musel podobně jako Vsetín vyrovnat s výsledkovými výpadky, ale nakonec se Jestřábi bez větších potíži uhnízdili v elitní čtveřici a dlouho dopředu věděli, že čtvrtfinále zahájí na domácím ledě. To Prostějov zvládl podobně jako Vsetín tím nejrychlejším možným způsobem, když po roce opět nechal za sebou Litoměřice. Letošní play-off je tak pro Prostějov trochu deja-vu, po Litoměřicích jdou znovu na Vsetín.

Pamětníkem loňské série se Vsetínem je útočník Tomáš Jáchym, který letos ovládl produktivitu týmu v základní části (7+30), v play-off se také neztrácí a připsal si už tři přesné přihrávky. Vedení Prostějova pak vyšla sázka na zkušeného Davida Ostřížka, který se zařadil ihned mezi opory a s 18 trefami se stal v základní části nejlepším střelcem týmu, v play-off skóroval už dvakrát. Dobrý rok prožívá na Hané Filip Jansa, teprve dvacetiletý produkt liberecké organizace zaznamenal v základní části 31 kanadských bodů, v play-off na první bod čeká.

Mezi další zkušené opory týmu můžeme v rámci ofenzivní činnosti zařadit Viléma Buriana, toho chtěla do kádru před sezonou Třebíč, ale nakonec upřednostnil borec s extraligovými zkušenostmi z Brna a Olomouce Prostějov, kde zaznamenal v základní části 27 kanadských bodů, v play-off pak bodoval třikrát. Z loňského týmu zůstal v Prostějově Tomáš Jiránek (12+13), v play-off (0+1).

Vsetínští fanoušci pak budou určitě sledovat počínání Romana Vlacha s Matoušem Veknrbcem, kteří v loňské sezoně oblékali dres Vsetína. Oba borci na Hané potvrzují předpoklady a zařadili se rovněž nezi produktivní hráče, Vlach nasbíral 28 kanadských bodů za 10 branek a 18 asistencí, Venkrbec pak nastoupil do všech zápasů letošní sezony s bodovým ziskem 15+10. Specialistou na Vsetín je v letošní sezoně Jan Slanina, který se proti Valachům prosadil hned třikrát.

Z prostějovské obrany zůstal po loňské sezoně pouze Robin Staněk. Podporu prduktivity si vzal na starost Martin Pěnčík (9+10). Zkušenostmi pak oplývá Tomáš Valenta (2+14). Zajímavé bude sledovat i Jakuba Kubeše či Jana Bartka, který rovněž nedávno působil v dresu Vsetína, letošní sezonu započal ve Zlíně a po přestupu na Hanou znovu naplňuje předpoklady pro podporu útoku.

Silně obsazený post má Prostějov v brankovišti, kam před sezonou zlákal z extraligového Liberce zkušeného Jaroslava Pavelku. V sérii s Litoměřicemi inkasoval prostějovský brankář pouze tři branky a jednou udržel i čisté konto. Zdobí jej tak vysoká úspěšnost zákroků na hodnotě 96 %. Záda mu bude krýt Josef Němeček.

V rámci play-off je Prostějov nebezpečný při přesilových hrách, ve kterých drží úspěšnost na hodnotě 25 %. Jestřábi zvládali v sérii s Litoměřicemi také oslabení, kde inkasovali pouze jednou. V základní části přitom Jestřábi patřili v přesilových hrách k podprůměru, vyžuili pouze 16.57 % přesilových her. Play-off je však jiná soutěž, což budou chtít Jestřábi určitě potvrdit už ve víkendových duelech na Lapači.

Semifinálová série mezi Vsetínem a Prostějovem odstartuje v sobotu od 17:00, druhé utkání je na programu hned v neděli se stejným časem úvodního vhazování.

Sestavy v posledním utkání:

Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Česánek, O. Němec (A), Smetana (A), Ondračka, Kajínek, Jenáček, Voženílek – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.

Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík, Valenta – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Slanina – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Maruna, Vlach, Veselý – Jandus, Venkrbec (C), Jansa.

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Slavia Praha
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 15:00 | Dor.
HC Tábor
VHK ROBE Vsetín