První dojmy: Neskutečný pocit, říká o draftu do NHL Jakub Málek

Redakce • 25.07.2021

Velký večer má za sebou devatenáctiletý brankář Jakub Málek. Z celkové 100. pozice ve 4. kole draftu byl vybrán týmem New Jersey Devils. Přínášíme vám jeho první dojmy a pocity poté, co zažil svůj velký den! Gratulaci a první reakci přidal i jednatel klubu za VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola.

Kde vás zastihla zpráva, že vás draftoval klub NHL?
Jel jsem zrovna z letiště. Byl jsem na kempu ve Finsku s reprezentací. Volal mi to jako první Marek Zapletal, že jsem byl draftovaný.

Sledoval jste draft, nebo jste to nečekal?
Sledoval jsem to, ale zrovna v tu chvíli jsem dělal něco jiného. Najednou telefonát a šok (smích).

Jaké byly první pocity?
Neskutečné, neuvěřitelné, nečekal jsem to. Marek mi zavolal a úplně v klidu mi řekl, že jsem draftovaný. Nevěřil jsem. Sledoval jsem to po očku, ale bylo to ve čtvrtém kole a já čekal spíš páté až sedmé kolo. Najednou mi začal zvonit telefon ve velkém a přicházelo spousty zpráv a telefonátů. Byl to úžasný moment!

Byl jste s New Jersey v kontaktu, nebo to bylo spíše překvapení, že si vybrali právě vás?
Byl jsem s nimi v kontaktu, ale ne v krátkodobém měřítku, spíše v dlouhodobém. Kdysi jsme spolu měli hovor. Byl to pro mě jeden z nejméně pravděpodobných týmů, co jsem si myslel, že by mě mohli vybrat. Je to pro mě velké překvapení. Jsem však nesmírně rád, že je to právě New Jersey Devils. Je to výborná organizace a jsem rád, že si mě vybrali.

Už jste dostal nějaké informace z jejich klubu?
Volal mi ředitel pro rozvoj gólmanů Scott Clemmensen. Gratuloval mi a ptal se mě, jak se cítím. Zatím nic konkrétního, to přijde v nadcházejících dnech.

Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín:

„Pro celý náš klub je Kubův draft do NHL velká pocta. Ocenění práce všech. Je to vyznamenání nejen pro nás, ale také pro kroměřížský hokej, kde Kuba s hokejem začínal a prožil žákovská léta. Za celý klub Kubovi gratulujeme. Je to zásluha všech, ale nejvíce jeho, že pracuje tak, jak pracuje. Kubu znám a věřím, že draft je jen první krůček. Cíl je někde úplně jinde. Nejen aby byl jeden z mnoha draftovaných. Věřím, že Kuba bude dál makat tak, aby i NHL aktivně hrál.

Uvidíme, co přinesou nadcházející dny. Kuba je součástí týmu. Musíme počkat, jaká bude komunikace mezi ním, New Jersey a jaký to bude mít vliv na nás. Zatím je všechno otevřené a reagovat budeme podle situace.“