V generálce na derby Vsetín vyzve hodonínské Drtiče

Václav Trávníček • 27.11.2009

Poslední prověrkou před ostře sledovaným valašským derby se pro vsetínské hokejisty stane duel v Hodoníně, kde v sobotu vyzvou celek Drtičů. Stejně jako Vsetín, i klub z jižní Moravy v minulém kole prohrál a bude si chtít napravit reputaci. Rovněž půjde o střet dvou týmů, které se netají ambicemi bojovat o vyšší soutěž. Vsetínští fanoušci mají zajištěnou stovku vstupenek, zároveň platí zákaz vnášení pyrotechniky na hodonínský stadion.

Vsetínská marodka se postupně vyprazdňuje, o uzdravených hráčích však bude jasno až v den zápasu. Do posledního domácího utkání s Prostějovem (5:6) nezasáhli Sakrajda, Knebl nebo Korčák, kteří se zotavují z chřipky a nad jejichž sobotním startem visí otazník. Kdo však s týmem na utkání neodcestuje zcela určitě, je obránce Michal Černý. Mladý bek se stal už pátým obráncem, který se s valašským klubem během sezóny rozloučil. Před Černým ukončil Vsetín spolupráci pro tuto sezónu s Peterem Trškou, Janem Pšejou, Petrem Bezouškou a Liborem Haschkou. Možná paradoxně jsou to ale nyní obránci, kteří táhnou skřípající zelenožlutou mašinu. Vsetín poslední dvě utkání prohrál, přičemž nastřílel sedm branek. Tři z nich obstaral Pavel Rajnoha, jedenkrát se trefil Pavel Zavrtálek.

Kromě zkušených obránců sází Valaši na formu veterána Josefa Štrauba a střeleckou chuť Daniela Vaňka. Ten se po svém návratu z marodky trefil pokaždé z posledních třech duelů, ačkoliv to stačilo pouze na dva body z Uničova (4:5sn). Posílení útoku by jistě znamenal start zlínského Jiřího Ondráčka, který v posledních čtyřech utkáních, do nichž naskočil, posbíral devět kanadských bodů. Jeho mateřský Zlín však čeká páteční zápas s Mladou Boleslaví a nedělní výjezd do Liberce, takže s jeho účastí v sobotu v Hodoníně zřejmě nebude moci trenérský tandem Jurík - Hlobil počítat.

Drtiči ztrácí šest bodů na první místo

Hodonínu po devatenácti kolech patří čtvrté místo s šestibodovou ztrátou na první Valašské Meziříčí. Drtiči v posledním kole podlehli Přerovu, který je na domácím ledě rozstřílel 5:0. Proto si budou chtít jihomoravané na domácím ledě udobřit fanoušky. „Vzájemné zápasy se Vsetínem mají svůj náboj. Jak soupeř, tak i my jsme v posledním kole prohráli, takže chceme rehabilitovat naše poslední výkony dobrou hrou a vítězstvím,“ potvrdil pro Rádio Jih trenér Drtičů Svatopluk Kosík. „Stále nás trápí koncovka, musíme hru zjednodušit, nesmí chybět nasazení, bojovnost a zodpovědnost. V sobotu to určitě bude zajímavý souboj“, dodal Kosík, který se bude spoléhat na střelce Vaškoviče, Haringa či Hollého. Ti, společně s brankářem Holešem, by měli představovat pro Vsetín největší nebezpečí.

Na sobotní utkání Vsetína v Hodoníně vyčlenil jihomoravský klub pro fanoušky hostů 100 lístků a v případě většího zájmu lze počet navýšit. Na stadionu v Hodoníně proběhnou v rámci bezpečnosti důsledné osobní prohlídky. Platí zákaz vnášení pyrotechniky do areálu zimního stadionu.

Sestavy v posledním kole:

Hodonín: Holeš (17. - 19. Šurý) - Komárek, Bulička, Pokorný, Flašar, Salajka, Šimeček, Podešva - Peš, Jurásek, Vrba - Holuša, Korotvička, Hoza - Haring, Hollý, Vaškovič - Špok, Kuba, Hrtús.

Vsetín: Plšek - Horák, Rajnoha, Zavrtálek, Matula, Tomis, Šimek - Mokrejš, Štraub, Tesařík - Matějka, Vaněk, Ševčík - Ašer, Klabačka, Mikeš.