Valaši posilují: V zelenožlutém dresu opět uvidíme Tesaříka či Vrbu

Filip Bazala • 09.12.2014

Fanoušci Vsetína se dočkali. Dlouho diskutovaná situace kolem Radima Tesaříka je rozseknuta. V sobotu 13.12. se tak můžou poprvé letos těšit na jeho účast na ledě. Mimo bývalého hráče extraligového Zlína se vrací na Lapač i Lukáš Vrba, jenž ukončil angažmá v Kobře Praha a znovu oblékne dres Vsetína a to už ve středu na ledě Poruby. Novou tváří v týmu je i Filip Ondráček, který se už objevil v zápase s Novým Jičínem.

Radim Tesařík po ukončení angažmá ve Zlíně zamířil zpět na Lapač, kde doposud pouze trénoval. Mohli jste jej vidět při domácích zápasech v publiku, kde sledoval počínání svých budoucích spoluhráčů. Ta budoucnost právě nastala a v sobotu se fanoušci mohou těšit na jeho účast na ledě. Naposledy se objevil v dresu Vsetína v sezoně 2010/11, kdy po pár zápasech odešel do Olomouce a později do Zlína, se kterým si mohl znovu vychutnat mistrovský titul. „Radim řeší drobné zdravotní komplikace a jsme dohodnuti, že v sobotním zápase s Hodonínem by měl nastoupit za náš tým. Věřím, že hráč jeho kvalit a zkušeností, posune náš tým výkonnostně nahoru. Myslím, že je to pro mladé hráče velká příležitost zahrát si po boku tak ostříleného hokejisty. Všichni se na jeho návrat na Lapač moc těšíme,“ vyjádřil se k situaci okolo hráče Daniel Tobola.

Nejproduktivnější obránce VHK z posledních dvou sezon, s takovou vizitkou hlásí návrat Lukáš Vrba

Vsetín před sezonou opustili bratři Vrbové, mladší Filip hájí barvy Techniky, Lukáš se zabydlel v Kobře Praha. Nyní však starší Lukáš hlásí návrat a fanoušci se na něj mohou těšit už ve středečním zápase s Porubou, kde letos poprvé nastoupí za Vsetín. Hráč s číslem patnáct na zádech, jak jsme u něj předchozí dvě sezony byli zvyklí vídat, přichází vyztužit zadní řady Valachů. Odchovanec Vsetína v předchozích dvou sezónách nasbíral dohromady 48 bodů (13+35) a navázat na tuto velmi dobrou statistiku se bude snažit i letos. „S Lukášem jsme průběžně komunikovali od začátku sezony a jsme rádi, že jsme se nakonec na jeho návratu dohodli. Je to hráč, který má již s druhou ligou zkušenosti, bude zase doma a určitě bude platnou staronovou posilou naší obrany,“ řekl na jeho adresu jednatel Tobola.

Do útočných řad přichází na výpomoc Filip Ondráček

Hráč ročníku 92´ spojil mládežnickou část kariéry hlavně s havlíčkobrodským hokejem. Později zkoušel štěstí ve Znojmě, kde však nedostal šanci. Poté zakotvil v juniorském týmu Chomutova, se kterým mohl slavit titul pro mistra extraligy. Poté si vyzkoušel ruskou juniorskou soutěž MHL B za Baltica Vilnius, odkud zamířil do zámořské WSHL, hájit barvy týmu Bay Area Seals. Následovala zkušenost se švédskou nižší soutěží a nyní se o úspěch bude Filip Ondráček snažit na Vsetíně. „Filip tady přišel na několik tréninků na zkoušku a nakonec jsme se dohodli na jeho hostování u nás. Až se úplně adaptuje, věříme, že bude posilou nejen pro letošní sezonu,“ sdělil Daniel Tobola směrem k novému útočníkovi.

Situace ohledně Alexandera Grebenjuka

Ruský obránce s tvrdou ranou se velmi rychle zapsal do paměti vsetínských fanoušků, kteří jej marně hledali v sestavě v utkání s Novým Jičínem či už na předchozím s Technikou Brno. „Sašovi na začátku prosince končila platnost víza a musel se dle platné legislativy vrátit zpět do Ruska. Nyní vyřizuje nové vízum a na začátku ledna se vrátí zpět do týmu. Zbytek sezony již dohraje u nás. Tak jsme byli dohodnuti už na začátku jeho angažmá,“ objasňuje absenci ruského beka Daniel Tobola.