Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 170 (k 14.7.)

Vsetín bude potvrzovat roli favorita, na Lapač přijede ústecký Slovan

Jan Tajzler • 24.01.2019

Po pravidelných sobotních šlágrech nyní čeká na vsetínské hokejisty soupeř z opačného pólu tabulky. Na dlouhou cestu se v sobotu vydají hokejisté z Ústí nad Labem, kteří ve zbývajícím ročníku bojují především o klubovou čest. Vsetín bude v roli jasného favorita a cílem svěřenců trenérů Dopity s Jenáčkem nemůže být nic jiného než snaha o zahájení další vítězné série. Domácí utkání s ústeckým Slovanem odstartuje na Lapači v sobotu již v tradičních 17:30.

Slovan může na Lapači pouze překvapit

Hokejové Ústí nad Labem před zahájením letošní sezony doufalo, že by se pod vedením olympijského vítěze Jana Čalouna mohlo opět vrátit mezi osm nejlepších mužstev soutěže. Bohužel pro Severočechy je již jisté, že tento cíl hrdý Slovan nenaplní. Aktuálně se Ústí nad Labem nachází na 14. pozici tabulky, ztráta na play-off je propastná a činí 34 bodů, nedá se očekávat ani kosmetické vylepšení, neboť Benátky nad Jizerou se na tým z krajského města dívají s patnáctibodovým náskokem. Spíš než nahoru se Slovan dívá dolů, kde číhá krajský rival z Kadaně, právě boj o čest by měl žlutomodrým Severočechům zajistit motivaci k udržení předposlední pozice, kterou drží proti Trhačům s osmibodovým náskokem. Fanouškům pak nezbývá než projevovat svou skalní věrnost, neboť v této fázi sezony už ústecký Slovan o žádné sportovní cíle nehraje, boj o záchranu je díky Českému hokeji zrušen, čehož klub využil k výprodeji svých opor, jako třeba i Radka Jeřábka, jenž v sobotu poprvé nastoupí v dresu Vsetína proti bývalému zaměstnavateli.

Bilance Ústní nad Labem je stejně bídná jako jejich situace v tabulce. Momentálně se Slovan trápí, sedm porážek v řadě budiž jasným důkazem, přitom ještě na přelomu roku se zdálo, že by se kdysi obávaný celek druhé nejvyšší soutěže mohl nadechnout k poslednímu útoku na vylepšení tabulkových pozic, jenže byl to pouze záchvěv, který přinesl tří vítězství v řadě, třeba i nad Českými Budějovicemi. Ve vzájemných zápasech se Vsetínem pak Slovan eviduje jedno tříbodové vítězství, to když v úvodu základní části připravil Vsetínu debakl 7:3. Poté se ještě Slovanu povedlo na domácím ledě s Valachy bodovat, ale to už padl v prodloužení.

Ústí nad Labem před blížícím se závěrem soutěže uvolnilo své opory, za Kladno už se pere nejúspěšnější střelec Slovanu Antonín Melka, ve Slavii pak bojuje o play-off Daniel Vrdlovec. Pozice nejproduktivnějšího hráče Slovanu tak připadla Lukáši Volfovi (9+21). Za Ústí nad Labem stále nastupuje pravověrná stálice v podobě Jaroslava Roubíka (5+15). Nejproduktivnější trio Ústeckých uzavírá David Merta (8+7). Druhou nejhorší obranu v soutěži se snaží po odchodu Radka Jeřábka pozvednout Martin Weinhold (2+7). Nepříliš dobrá situace panuje také v brankovišti, ústecký Slovan poslal do brankoviště již šest maskovaných mužů. Nejvíce prostoru dostává Aleš Stezka s úspěšností zákroků těsně pod 91%. Poslední utkání s Porubou odchytal Michal Volke, jehož úspěšnost zákroků je na úrovni 85,29% s průměrem inkasovaných branek na zápas na rovných pěti.

Nastartují Vsetínští novou vítěznou sérii?

Vsetín ve středu zajížděl na led nevyzpytatelného soupeře do Havířova. Bohužel pro Valachy se ve Slezsku potvrdil fakt, že hra Azetu Vsetínu v letošní sezoně příliš nesedí. Havířov o svém vítězství rozhodl ve třetí třetině, kdy se po důrazném forčekingu v útočném pásmu dostal do dvoubrankového vedení. Valaši zkoušeli ještě se zápasem zamávat v závěrečné power-play, ale cenné tři body už si o play-off boující Havířov vzít nenechal. Vsetínu tak skončila sedmizápasová vítězná série, ovšem zelenožlutí jsou stále na dobré cestě k vytýčenému cíli, který činí získat do konce základní části minimálně 100 bodů. Momentálně jich má Vsetín 89, stále drží náskok na dotírající Kladno ve výši tří bodů, na první Jihlavu ztráta narostla na bodů pět, ale kýženou pozici v první čtverce Vsetín kontroluje se čtrnáctibodovým polštářem.

Marodku Vsetína nově po utkání v Havířově rozšířil Tomáš Pitule, Valaši pak nadále očekávají návrat kapitána Ondřeje Holomka, a důrazného útočníka Mitchella Theoreta společně s dravým Adamem Hořanským. Naopak v Havířově se po několikatýdenním zranění vrátil do sestavy David Březina.

Vsetín bude v sobotu na domácím ledě potvrzovat roli favorita, proti Ústí nad Labem ze tří utkání vytěžil zisk pěti bodů, přidá další potřebné tři pro upevnění těžce vybojovaných pozic? Odpovědi budou přicházet v sobotním večeru, utkání Vsetína se Slovanem startuje v 17:30 a vy se můžete opět těšit na doprovodný program. Pokud se však na Lapač nedostanete, můžete si dění na stadionu přiblížit díky textovému onlajn přenosu a nebo využít zpoplatněných služeb portálu hokejkatv.cz, díky čemuž můžete utkání sledovat v přímém televizním přenosu.

Partner utkání: HOTEL A RESTAURACE U STAVAŘE VSETÍN

Hotel a restaurace jsou určeny pro všechny, kteří ocení moderní styl, kvalitu a profesionalitu poskytovaných služeb a ubytování v klidném prostředí na okraji města Vsetín. Díky své poloze je hotel ideálním místem jak pro firemní a společenské akce, tak i pro rodiny s dětmi. Pro více informací navštivte web www.hotelustavare.cz


Opět se můžete těšit na přestávkovou soutěž s BR Servis

Po úvodních zápasech, kdy soutěž odstartovala, se v soutěži fanouškům příliš nedařilo vyhrávat. Ovšem nyní se již pravidelně vítězí a jednou už i padla nejvyšší cena a to voucher do fanshopu v hodnotě 2000Kč! O vouchery budeme hrát i v zápase s Ústím nad Labem. Stačí ve zpravodaji, který je zdarma, nalézt speciální nálepku a jste ve hře. Pak už jen zbývá pukem trefit jednu z děr v tabuli připevněné k brance a máte vyděláno! Na památku navíc dostanete i takovouto pěknou fotografii. Už se těšíme na další výherce!

Poslední vzájemné zápasy:

5.KOLO PO 17.9.18:00

Ústí n. L. - Vsetín 7:3 (3:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Weinhold (Vrdlovec, M. Zdvořáček), 20. D. Merta (Vrdlovec), 20. Chrpa (J. Havel, Krliš), 23. Vrdlovec (Jícha), 24. M. Zdvořáček, 38. Roubík (Melka, M. Vágner), 43. Jícha (Melka, Roubík) – 21. Hořanský, 38. Rob, 47. Jonák (Teper, Pechanec).

20.KOLO ST 31.10. 17:30

Vsetín - Ústí n. L. 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Rob (Jonák, Pechanec), 29. Pechanec, 43. Pitule (Kuronen, Frolo), 43. Rob (Pechanec, Teper) – 6. Krliš (Davídek), 25. Severa (L. Volf, M. Zdvořáček).

35.KOLO SO 15.12. 17:10

Ústí n. L. – Vsetín 3:4p (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Chrpa (M. Zdvořáček, Roubík), 40. Hes (Davídek, Jandus), 51. P. Kousal (D. Merta, Jandus) – 17. Rob (Jonák), 24. Rác, 28. Kopta (Kucharczyk, Jonák), 63. Rob (Slováček, Jonák).

Sestavy v minulém kole:

Ústí nad Labem: Volke – M. Zdvořáček (A), Mert, Weinhold, Blaha, Zukal, Březák – J. Veselý, Roubík (C), D. Merta (A) – Chlouba, Šťovíček, Chrpa – Grim, Schwamberger, Krliš – Tůma, T. Jandus, Davídek – Planý.

Vsetín: Gába – Hryciow, Mikuš, Teper, Slováček (A), Jeřábek, Frolo, Rudl – Rác, Kucharczyk (A), Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Březina, Kopta, Vávra – Vítek, Šilhavý, Klímek.