Vsetín čeká další z favoritů, na Lapač zavítá Kladno

Helena Hegeďová • 19.10.2017

Po utkání v Karlových Varech čeká na Vsetínské další z favoritů. Na poslední zápas s kladenskými Rytíři Valaši určitě nevzpomínají v dobrém, o to větší budou mít motivaci v domácím zápase proti druhému celku tabulky. Rytířům se v poslední době ve venkovních zápasech příliš nedaří, zvítězí tedy jejich chuť napravit nepříznivé statistiky, nebo toho Valaši využijí a budou se radovat ze skalpu favorita? To se dozvíme již v sobotu 21.10., úvodní buly zápasu bude vhozeno v tradičních 17:30.

Do minulého vzájemného utkání šly oba celky jako neporažené, ale domácí Kladno jasně potvrdilo roli favorita. Rytíři si již v první třetině dokázali vytvořit pohodlný tříbrankový náskok, ke kterému přidali v každé z nadcházejících třetin po dvou brankách. Vsetín vstřelil branku pouze jednu, ve 29. minutě se prosadil Vávra.

Kladno drží druhé místo tabulky, na první příčku ztrácí jeden bod

Rytíři zatím nemají problém porážet spolufavority na vítězství v lize, padli pouze na ledě vedoucí celku tabulky, a to poměrem 2:6. Naopak si nevedou příliš jistě v bojích s týmy z nižších pater. Například s Kadaní už se celek z Kladna střetl dvakrát, poprvé hned v úvodu soutěže, kdy tři body pro Rytíře vystřelil Strnad osm vteřin před koncem základní hrací doby. Stejným výsledkem se pak Kladno prezentovalo i na ledě Kadaně ve 14. kole.

Minulý zápas ale odehráli kladenští hokejisté doma. V průběhu dvou dějství si vypracovali proti Frýdku-Místku tříbrankový náskok, který se v poslední třetině jednou přesnou trefou na každé straně už jen korigoval.

"My si to tam určitě nejedeme jen zkusit, ale chceme dovést nějaké body, nejlépe vyhrát. Ale řekněme si na rovinu, naše poslední dva venkovní výkony by tam asi nestačily," uvědomuje si před zápasem na Valašsku útočník Matěj Pekr, jenž začínal s hokejem v Uničově.

Vrchní patra tabulky kanadského bodování Kladna jsou pěkně napěchovaná, David Tůma (8+4), který je zároveň nejlepším střelcem, se společně s Janem Klozem (4+8) dělí o první místo. Hned za nimi je však další dvojice, a to již zmiňovaný Jakub Strnad (7+4) s Patrikem Machačem (4+7), kteří zatím nasbírali bodů 11. Rytířům se statisticky nedaří v přesilových hrách, jejich procentuální úspěšnost ve využívání početních výhod je drží na předposledním místě v tabulce dokumentující tuto herní činnost.

Valaši mají Kladnu co vracet, podaří se jim napodruhé proti Rytířům uspět?

Vsetínští se v minulém kole představili na ledě Karlových Varů, kde se jim dvanáct minut dařilo držet nerozhodný stav. Valaši nepřipustili karlovarský nápor a zápas vůbec nebyl jednoznačným, jak by se dalo dle postavení týmů v tabulce očekávat. Za domácí se jako první prosadil nejlepší střelec WSM Ligy Matic Podlipnik a karlovarská Energie svůj náskok pomalu zvyšovala. Několikrát se do jasné střelecké šance dostali i Valaši, ani jedním pokusem se jim však nepodařilo poslat puk za záda Závorky a ze západu Čech odjížděli poraženi. "Z celkového pohledu Karlovy Vary vyhrály zaslouženě," bylo po zápase slyšet z úst vsetínského trenéra Dopity. Opět se očekává, že to proti Kladnu budou mít Valaši těžké, los v tomto nebyl pro Vsetínské příliš příznivý, ve dvou po sobě jdoucích kolech se staví proti největším favoritům.

Vsetínskou tabulku střelců stále vede se čtrnácti body David Březina (7+7), v počtu vstřelených branek je hned za ním Tomáš Vávra (6+3). V posledních zápasech dostal v brance prostor Luboš Horčička s úspěšností 87,75%.

Zápas na Lapači startuje v 17:30 a pokud nebude mít šanci dostavit se osobně, bude Vám k dispozici textový online přenos, případně si můžete připlatit za živý přenos na TVCOM.

Partner utkání: BENE Trade s.r.o.

BENE Trade byla založena v roce 1996 ve Vsetíně v České republice jako malá společnost poskytující technickou podporu včetně realizace dodávek s cílem zajistit zákazníkům maximální flexibilitu a spolehlivost. Zabezpečuje projekty, podpůrné konstrukční práce a dodávky odlitků, výkovků, svařenců, montážních celků, mazacích a hydraulických agregátů především pro sektory stavby lodí a energetiky včetně dodávek náhradních dílů. Díky excelentní spolupráci s bankovními institucemi jsme schopni nabídnout financování projektů jednotlivým zákazníkům na míru k jejich plné spokojenosti.

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Horčička – Dundáček, Teper, Ostrčil, Frolo, D. Krenželok, Šenkeřík – Podešva, Kucharczyk, Slováček – Březina, Vrána, Markovič – Pokorný, Hruška, Jonák – Půček, Šilhavý, Vítek.

Kladno: Kopřiva – Lenďák, Kehar, Hořava, Matula, Veber, Štich – Pekr, Přikryl, Strnad – Tůma, Machač, Kloz – Kružík, Kaut, Redlich – Bláha, Svedlund, Zikmund.

Zdroj foto: www.rytirikladno.cz