Vstupenky online

Vsetín míří na Slavii, příznivci hokeje do ZOO

Aleš Koňařík • 24.09.2006

V s e t í n – Vsetín - soupeř, místo kterého by měli fanoušci zamířit místo do Sazka arény do pražské ZOO. Takhle se na Slavii snažili ústy obchodního manažera Ladislava Blažka zvednout svou prozatím směšnou návštěvnost nad slabé dvě tisícovky diváků. Ponechme stranou tyto zajímavé marketingové snahy druhého pražského klubu, který neprožívá vzhledem ke svým ambicím zrovna úspěšný vstup do sezóny. V tabulce je Slavia dokonce až za Vsetínem s totožným skóre 20:25

Slavia kopíruje špatný start mistrovské Sparty

Loňský finalista zatím skutečně neoslňuje. V prvním kole sice Pražané dokázali vyválčit vítězství na ledě Plzně (3:4), ale především debakl ve Zlíně 4:8 poukázal na fakt, že Růžičkovi boys skutečně nejsou v optimální pohodě. Dokladem budiž poslední kolo a v něm prohra Slavie v Liberci 4:5, kdy navíc sešívání promrhali během jediné třetiny náskok 4:1. Kabina Slavie asi nebyla po této prohře zrovna ideálním místem pro načerpání pozitivní energie.

Produktivitě Slavie vládne dle očekávání nestárnoucí Josef Beránek (3+4) následován Tomášem Divíškem (2+4). Za povšimnutí ovšem stojí -6 bodů zkušeného Jaroslava Bednáře resp. -5 Tomáše Vlasáka. Brankářská jednička Petr Franěk obsazuje navíc mezi extraligovými brankáři až 15. místo s průměrem 3.72 a úspěšností 89.19%

Co jinak v ZOO?

Pokud ovšem skutečně na doporučení Ladislava Blažka dáte před návštěvnou nikterak laciného utkání v Sazka aréně přednost výletu do pražské ZOO, zde je několik tipů, které byste si v Troji neměli nechat uniknout:

Ussurijští tygři: V chladném, stinném výběhu žijí největší z tygrů, tygři ussurijští. Samec se jmenuje Assuri. Byl odchován uměle v rodině chovatelky a dodnes poznává lidi, kteří si s ním jako s kotětem hráli. Tygři jsou taktéž maskoti Liberce, který Slavii vyřídil v minulém kole.

Koně Převalského: V nejvyšším bodě zahrady, na drsném, větrném návrší mají výběhy koně Převalského. Velký výběh obývá stádo vedené hřebcem Ginem, v menším výběhu jsou „na vejminku“ starší klisny, které se již nebudou rozmnožovat. Zoo Praha se významně zasloužila o záchranu těchto jediných divokých koní a vede celosvětovou plemennou knihu.

Lední medvědi: Nově upravený výběh pro medvědy lední vznikl v roce 1995. Mohutný vodopád má natolik velký průtok, že v něm voda teče téměř celý rok. Ani v nejparnějším létě nemá teplotu vyšší než 16 oC. Ve výběhu najdete v současné době samici Boru se synem Albertem, který se narodil v prosinci 2003.

Pavilon goril: Byl otevřen v září 2001, ale povodeň ho celý zaplavila. Z pěti goril se podařilo čtyři zachránit, jeden sameček bohužel povodeň nepřežil. Od června 2003 procházel pavilon rekonstrukcí a 25. října 2003 byl opět otevřen. Vrátily se do něj samice Shinda a Kijivu a přišel i nový samec Richard. Ten se také stal vítězem netradiční reality-show Odhalení a za vítězství obdržel celých jedenáct melounů.

Pokud budete chtít přispět na provoz pražské ZOO, můžete na číslo 8 77 77 zaslat dárcovskou SMS a podpořit vámi vybrané zvíře.

(texty: http://www.zoopraha.cz)

Vsetín vs Slavia 2005/06

Vsetín - Slavia 1:1 (0:1, 0:0, 1:0)
Branky:
45. Tomík (Stantien, Hrabal) - 13. Hruška (Beránek, Duda).

Slavia - Vsetín 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky:
28. Duda (Tomica, Beránek), 39. Vlasák (Bednář).

Vsetín - Slavia 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky:
7. Rob (Stantien, Valko), 10. Bauer (Janků) - 20. Graňák (Vlasák), 35. Bednář (Duda, Beránek), 51. Vlasák (Duda, Sup).

Slavia - Vsetín 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky:
14. Žižka (Bednář, Beránek), 16. Tomica (Bednář, Graňák), 31. Divíšek (Sobotka, J. Novák) - 34. Demel (Kučný).

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Štefl - Hrabal, Kučný, Horák, Pelikovský, Galvinš, Ostrčil - Grill, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Škoda, Sabol, Duba - Davídek, Berzinš, Kraus.

Slavia: Hronek - Kadlec, Kolařík, Žižka, Graňák, Drtina, Pojkar, Vomela, Špila - D. Hruška, Beránek, Bednář - Vondrka, Vlasák, Sup - L. Havel, Divíšek, Sobotka - Doležal, Červenka, Dlouhý

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
VHK ROBE Vsetín