Vsetín si v Dubnici střihne odvetu s trenčínskou Duklou

Jan Tajzler • 28.08.2019

Zápasová fáze letní přípravy se již přehoupla do své druhé poloviny. Vsetín stihne před startem soutěžního ročníku sehrát ještě tři přípravná utkání. Ve čtvrtek zamíří naposledy v rámci letní přípravy mimo domovský Lapač. Na Zimním stadionu v Dubnici nad Váhom čeká Valachy odveta s Trenčínem, se kterým si úspěšně poradili na začátku srpna. Budou slavit i tentokrát? Odpovědi začnou přicházet ve čtvrtečním podvečeru, utkání na Slovensku startuje v 18:00.

Jak jsme již zmínili, Vsetín se v rámci letošní sezony střetne s Trenčínem už podruhé. Právě proti Dukle zahájili Valaši zápasovou fázi letní přípravy a v domácím prostředí slavili úspěch, když utkání plné zvratů zvládli v poměru 4:3. Úspěšnou premiéru ve vsetínském dresu tehdy zaznamenal Martin Procházka, jenž obstaral dvě trefy zelenožlutých. Nyní se Trenčín pokusí o úspěšnou odvetu, v rámci podpory hokeje v regionu si Valachy pozval na stadion do Dubnice nad Váhom, výtěžek z utkání poputuje na podporu dubnické mládeže.

Trenčín: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti?

Tradiční účastník slovenské nejvyšší soutěže prošel přes letní přestávku generační obměnou. Dukla chce sázet na mladé hráče v čele s vlastními odchovanci. Trenčín v rámci zápasové přípravy kombinuje soupeře z českých nejvyšších soutěží. Krom Vsetína už Dukla soupeřila s Kometou Brno (1:4), Olomoucí (3:6) nebo naposledy Vítkovicemi (0:5). Zatím omlazený výběr trenéra Pardavého zaznamenal dvě vítězství, když na neutrální půdě v Brně deklasoval Karlovy Vary 9:3 a poté udolal havířovský Azet 3:2. Jediným slovenským soupeřem v přípravě byl Dukle ambiciózní Capitals Bratislava, se kterým se Dukla rozešla smírně 4:4.

V přípravných duelech zatím převažují porážky. Trenčín však už před startem přípravy deklaroval, že bude testovat především mladé hráče, na kterých chce do budoucna stavět. Oproti utkání se Vsetínem však Dukla posílila v ofenzívě, na testech uspěl kanadský útočník Jake Coughler. Čerstvý podpis smlouvy má za sebou další reprezentant kolébky hokeje a to Andrew Radjenovic, vedle něj se Dukla dohodla také s jednadvacetiletým Markem Valachem. Během přípravný utkání se jevili v dobrém světle také Lapšanský či Alderson. Na utkání se Vsetínem nevzpomíná z pohledu osobních statistik zle ani Josef Mikyska.

Zvládne Vsetín porazit Duklu i podruhé?

Vsetín si na začátku týdne spravil náladu, když zvládl domácí odvetu s havířovským Azetem a utkání ovládl 6:2. Více než dvě tisícovky diváků přihlížely výborné první třetině v podání Dopitových svěřenců, kdy se domácí tým dostal do tříbrankového trháku. Vsetín sice připustil drama ve třetí třetině, kdy se Slezanům podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale závěr opět patřil zelenožlutým. V domácím prostředí tak Vsetín zatím nepoznal hořkost porážky. Podobně úspěšný by Vsetín jistě byl rád i v rámci odvety s Trenčínem, soupeře zpoza slovenských hranic.

Zápas s Trenčínem by měl být dalším testem připravenosti na blížící se start soutěžního ročníku. Vsetínští už se chtějí soustředit na pilování herních variant. Během pěti přípravných utkání se zatím jeví výborně spolupráce Branislava Rehuše s Martinem Procházkou, oba novici ve vsetínském dresu doposud zaznamenali dohromady 14 kanadských bodů. V obranných řadách zatím příjemně překvapuje nadějný mladíček Tom Ondračka, jenž si stihl připsat jednu branku a čtyři asistence, k tomu všemu oslabil tým pouze na dvě minuty a ve statistice +/- vykazuje pozitivní bilanci plus bod.

V brankovišti už Vsetínští stihli protočit všechny čtyři maskované muže. Naposledy čelil havířovským útočníkům David Gába, nejvíce zatím odchytal Ondřej Bláha, ale vyloučen není ani start jednoho z mládežnické dvojice David Sachr - Jakub Málek. Utkání s Trenčínem startuje na zimním stadionu v Dubnici nad Váhom ve čtvrtek od 18:00.

Sestavy v posledním utkání:

Trenčín: Valent – Bokroš, Štach, Sládok, Starosta, Dužek, Kajínek, Stacha, Rajnoha – Alderson, Mikyska, Lapšanský – Bartovič, Sojčík, Valach – Chomiak, Coughler, Hlinka – Ďurina, Švec, Džugan

Vsetín: Gába – Slováček, Teper, Dudáš, Holomek, Drtina, Jeřábek, Hryciow, Ondračka – Jonák, Pechanec, Dostálek – Procházka, Rehuš, Tůma – Březina, Volf, Karafiát – Doktor, Šilhavý, Vítek.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov