Vsetínský A-tým nově povede trenérská dvojice Viktor Hlobil, Jiří Weintritt

Klub • 09.12.2013

Vedením týmu mužů byla do konce sezony pověřena trenérská dvojice Viktor Hlobil, Jiří Weintritt, která mužstvo vedla již v sobotním utkání v Porubě. „Byť jsme již byli dohodnuti na spolupráci s Martinem Smetákem, vedení porubského klubu si jeho uvolnění k nám na poslední chvíli rozmyslelo,“ uvedl jednatel VHK Daniel Tobola. „Tudíž jsme se rozhodli o angažování koučů z vlastních řad. Oba dva trenéři v klubu působí dlouhodobě, Viktor mužstvo zná a věřím, že s Jirkou vytvoří fungující dvojici, která pomůže tým nastartovat k lepším výkonům a výsledkům.“

„Myslím, že sobotní zápas v Porubě toho je důkazem. Kdybychom se vyvarovali opětovných zbytečných individuálních chyb, mohli jsme rozhodně pomýšlet na bodový zisk,“ poznamenal Tobola. „Oba dva trenéři působí zároveň u mládežnických kategorií, časově to bude pro ně náročné, ale věřím, že všichni uděláme maximum pro to, abychom se zvedli a již ve středu proti Hodonínu byli úspěšní,“ dodal.

Změnami na trenérském postu reagovalo vedení vsetínského hokeje na neuspokojivé výsledky A-týmu z posledního období. Po sérii šesti porážek byl od mužstva odvolán hlavní kouč Juraj Jakubík. Jeho asistent Viktor Hlobil u týmu zůstal a nyní ho společně s Weintrittem povede v rámci vyrovnané trenérské dvojice s rovnoměrně rozloženými pravomocemi.