Vsetínský klub představil na tiskové konferenci nové dresy

David Schlegel • 20.01.2004

P r a h a - Společnosti Česká spořitelna a Vsetínská hokejová a.s. se dohodly na změně designu dresů hráčů extraligového týmu. Dohoda byla prezentována na tiskové konferenci v hotelu Radison Sas, které se zúčastnili ředitel úseku marketingu České spořitelny ing. Václav Kubata a starosta města Vsetín ing. Jiří Čunek. "Vyhodnotili jsme naši dvouměsíční spolupráci a tento krok je jejím dalším pokračováním," uvedl ing. Kubata.

Fotografie nových dresů

V úvodu tiskové konference ing. Kubata popsal dosavadní spolupráci mezi oběma subjekty. "Pro banku jako je Česká spořitelna byl sponzoring jednoho klubu vstup na zelenou louku. Pro vsetínského starostu to byl jeden z posledních kroků, jak zachránit pro vsetínský region extraligu. Za ty dva měsíce jsem si už uvědomil, jak je někdy lehké dát gól, jak je to někdy těžké a naopak jak je někdy lehké gól dostat. S výkony vsetínského klubu jsem určitě spokojený. Nejsme Chelsea, abychom kupovali Rosického za miliardu a poráželi celý svět. Upřímně řečeno, takový klub bychom ani sponzorovat nechtěli," uvedl.

Slovo si pak vzal vsetínský starosta ing. Jiří Čunek, který se v celé věci významně angažoval a sehrál při zrealizování dohody naprosto zásadní roli. "Česká spořitelna nám možná poskytuje menší částku než jiní dominantní sponzoři extraligovým klubům, ale v každém případě tato dohoda odrazila velké napětí. Před sezónou nám někteří významní sponzoři slíbili, že nás budou sponzorovat, ale nakonec s podporou přestali, což pro nás znamenalo velký problém. I když má Vsetín nejnižší rozpočet v extralize, přesto stále ještě máme nějaké dluhy, ale rozložili jsme je na splátky, které postupně splácíme. Hlavně cítím větší důvěru k našemu klubu, a to ze všech stran. Jednání s Českou spořitelnou byla od samého začátku vedena pro rok 2003/04. S ohledem na dnešní dohodu jsme v naději, že by spolupráce mohla pokračovat i dále," řekl ing. Čunek.

Následně se oba pánové oblékli do nových vsetínských dresů a zapózovali fotografům. Václav Kubata poté prohlásil, že postupně by rád přezbrojil všechny týmy do nových dresů. To samozřejmě naznačuje, že by spolupráce mezi oběma subjekty mohla pokračovat i po skončení letošní sezóny. "Budeme měřit, vážit a pak se rozhodneme, co bude dál. Věříme, že bude spolupráce pokračovat," uvedl k tomuto tématu ing Kubata.

Vsetínský starosta dále oznámil, že díky dohodě s Českou spořitelnou bude dnes večer prodloužena smlouva s Radovanem Bieglem. "Náš tým je na Radovanu Bieglovi postavený, smlouva bude prodloužena o dva roky s následnou opcí."

Otázka změny klubových barev je pro každý klub velmi citlivá. Mnohdy jsou proti ní zejména fanoušci. "Největší problém byl s fanklubem. Kdyby řekli "NE", tak by nové dresy nebyly, ale fanoušci nám dali na vědomí, že jsou ztotožněni s klubem, barvy pro ně nehrají takovou roli," vysvětlil ing. Čunek. "Když jsem šel do šatny ukázat nový dres, měl jsem trochu obavy. Přece jen, jsou tam ještě pamětníci těch nejslavnějších vsetínských časů. Když mi ale Saša Jaškin řekl, že je to dobré, hodně mě to uklidnilo," doplnil ing. Kubata.

Na závěr vedení České spořitelny vysvětlilo, že určitě nebude vstupovat do názvu klubu. "S touto formou spolupráce jsme spokojeni, do názvu klubu vstupovat nebudeme," řekl Václav Kubata. Ten následně nevyloučil, že by Česká spořitelna jakkoliv blokovala vstup jiné firmy do názvu klubu. "Vylučuji předem, že by mohlo jít o nějakou finanční instituci, ale jinak jsme připraveni o tom jednat. Naší prioritou je hlavně vsetínský hokej," dodal ředitel úseku marketingu České spořitelny ing. Václav Kubata.

Fotografie nových dresů