Vsetínský odchovanec Jan Ščotka odletí s reprezentací jako náhradník na OH do Číny

Redakce • 26.01.2022

Generální manažer české reprezentace Petr Nedvěd ve středu oznámil jména náhradníků, kteří s národním týmem odcestují na olympijské hry do Pekingu. Vedle útočníků Davida Tomáška s Matějem Blümelem povolal Nedvěd obránce a vsetínského odchovance Jana Ščotku, jenž aktuálně působí ve finském klubu JYP Jyväskylä. Ščotka na severu dokonce zastává roli kapitána týmu. Hokejový turnaj pod pěti kruhy startuje ve středu 9. února.

Náhradníci budou čekat přímo v Pekingu, zda se z původní pětadvacetičlenné nominace někdo nezraní či nenakazí covidem. U trojice dodatečně povolaných hráčů tedy není jisté, zda do utkání zasáhnou, nebo zda celé Hry nestráví v bublině na hotelu a v tréninkové hale. To ukáže až čas a samotný průběh olympijských her.

Nominace české reprezentace na ZOH 2022

Brankáři:
Šimon Hrubec (Avangard Omsk, KHL), Roman Will (Traktor Čeljabinsk, KHL), Patrik Bartošák (Amur Chabarovsk, KHL).

Obránci:
Jakub Jeřábek (Spartak Moskva, KHL), Ronald Knot (Neftěchimik Nižněkamsk, KHL), David Sklenička (Jokerit Helsinky, KHL), Vojtěch Mozík (Admiral Vladivostok, KHL), Lukáš Klok (Neftěchimik Nižněkamsk, KHL), Tomáš Kundrátek (HC Oceláři Třinec), Libor Šulák (Admiral Vladivostok, KHL), David Musil (HC Oceláři Třinec).

Útočnici:
Roman Červenka (Rapperswil-Jona Lakers, SUI), Jan Kovář (EV Zug, SUI), Vladimír Sobotka (HC Sparta Praha), Hynek Zohorna (IK Oskarshamn, SWE), Radan Lenc (Amur Chabarovsk, KHL), Michal Řepík (HC Sparta Praha), Tomáš Hyka (Traktor Čeljabinsk, KHL), Matěj Stránský (HC Davos, SUI), Lukáš Sedlák (Traktor Čeljabinsk, KHL), Michael Špaček (Frölunda HC, SWE), David Krejčí (HC Olomouc), Jiří Smejkal (Pelicans Lahti, FIN), Michael Frolík (HC Lausanne, SUI), (HC Škoda Plzeň), Tomáš Zohorna (IK Oskarshamn, SWE).

Program hokejového turnaje na ZOH 2022

Středa 9. února
9:40 Rusko – Švýcarsko (skupina B)
14:10 Česko – Dánsko (skupina B)

Čtvrtek 10. února
5:10 Švédsko – Lotyšsko (skupina C)
9:40 Finsko – Slovensko (skupina C)
14:10 USA – Čína (skupina A)
14:10 Kanada – Německo (skupina A)

Pátek 11. února
5:10 Dánsko – Rusko (skupina B)
9:40 Česko – Švýcarsko (skupina B)
9:40 Švédsko – Slovensko (skupina C)
14:10 Lotyšsko – Finsko (skupina C)

Sobota 12. února
5:10 Kanada – USA (skupina A)
9:40 Německo – Čína (skupina A)
14:10 Rusko – Česko (skupina B)
14:10 Švýcarsko – Dánsko (skupina B)

Neděle 13. února
5:10 Slovensko – Lotyšsko (skupina C)
9:40 Finsko – Švédsko (skupina C)
14:10 Čína – Kanada (skupina A)
14:10 USA – Německo (skupina A)

Poznámka: Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Pekingu je o 7 hodin více.